Inne > Rodzynki

po formacie linux?

(1/5) > >>

ecosiwy:
Witam, to znowu Ja. Otoz moj problem jest nastepujacy. Mialem 2 systemy win xp i ubuntu. Gdy zapomnialem aktywowac win postanowilem sformatowac dysk gdzie byl win i zainstalowac jeszcze raz. Gdy to zrobilem juz nie moglem wybrac pomiedzy dwoma systemami automatycznie wlaczal sie win. Postanowilem zainstalowac linux'a jeszcze raz i teraz moge wybrac pomiedzy 3 systemami ale z malym problemem. Gdy wybieram pierszym lub drugi system linux to nie ma tego przez formatem. Zalezalo mi na pierwszym linux'ie a dokladnie na torrentach. Szukalem u wujka google ale nie pomogl. Jezeli ktos ma jakis pomysl to piszcie :) pozdrawiam

Robert:
Twoje pytanie jest w stylu:

Wczoraj jadłem pierogi, ale je wy....łem
Dzisiaj tez jadłem pierogi, ale to nie były te , co wczoraj.

Zgadnij dlaczego?

A tak na poważnie.

1. Jeśli chcesz odzyskać torrenty to u wujka google poszukaj informacji n/t odzyskiwania danych, choć w tym wypadku nie wróżę sukcesów.

2. A jak chcesz mieć tego linuksa, co był przed formatem, to powinieneś zainstalować tę samą dystrybucje, w tej samej wersji z tą samą listą pakietów.

3. Linuksa nie reperuje się formatem reinstalką. W Twoim przypadku wystarczyłoby zainstalować jeszcze raz sam bootloader (zapewne GRUB) i byłby ten sam linux, co przed formatem

P O W O D Z E N I A

Lord Darius:

--- Cytat: ecosiwy ---Witam, to znowu Ja. Otoz moj problem jest nastepujacy. Mialem 2 systemy win xp i ubuntu. Gdy zapomnialem aktywowac win postanowilem sformatowac dysk gdzie byl win i zainstalowac jeszcze raz.
--- Koniec cytatu ---
To ja już trochę nie kumam.
Masz osobny dysk na XP i osobny na Ubuntu, czy jeden dysk z partycjami?


--- Cytat: roca ---1. Jeśli chcesz odzyskać torrenty to u wujka google poszukaj informacji n/t odzyskiwania danych, choć w tym wypadku nie wróżę sukcesów.
--- Koniec cytatu ---
Dokładnie też mi się tak zdaje, bo formatując i tym bardziej instalując systemy ponownie to nadpisałeś najprawdopodobniej coś co można było jakoś odzyskać.
Reasumując - załatwiłeś sobie stare dane w pi..u.

Weź jakieś wydanie Live, odpal bez instalacji i zobacz co masz na dyskach/partycjach, że tak powiem niezależnie od obecnie zainstalowanych systemów.

ecosiwy:
Panowie. Windows jest na osobnej partycji. 1 Linux tez. 2 Linux tez. a formatowalem tylko dysk z windowsem.

Robert:
Kolego, coś tu kręcisz.

Ustalmy fakty:
1. miałes Win + Ubuntu
2. po reinstalce straciłeś linuksowy bootloader, i nie mogłes wybrać linuksa, który (jeśli teraz masz 2 linuksy) gdzieś tam sobie pozostał na swojej partycji.
3. Doinstalowałeś drugiego linuksa (zupełnie niepotrzebnie) i teraz masz wybór pomiędzy trzema systemami.

Więc o co ci dokładnie chodzi, gdy piszesz, że
--- Cytuj ---Gdy wybieram pierszym lub drugi system linux to nie ma tego przez formatem.
--- Koniec cytatu ---
Czego nie ma? Co dokładnie zniknęło?

I pytanie zasadnicze - czy na tego drugiego linuksa przeznaczyłeś wolne miejsce na dysku przez założenie nowej i/lub skrócenie starej partycji, czy po prostu którąś z istniejących wcześniej partycji na to poświęciłeś?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej