Nowe posty

Autor Wątek: Uruchamianie aplikacji - problem  (Przeczytany 4602 razy)

matulik

  • Gość
Uruchamianie aplikacji - problem
« dnia: 2010-09-15, 21:52:02 »
Witam.
Mam ostatnio problem z uruchamianiem aplikacji na moim systemie. Z początku wszystko jest ok (różnie: godzine, dwie trzy). Jednak po jakimśtam czasie z jakiś nieoczekiwanych powodów żadna aplikacja nie chce mi się uruchomić (działające chodzą bez zarzutów).
Dostaję taki komunikat, próbując odpalić w konsoli przykładowo:
-qtcreator:
Maximum number of clients reachedMaximum number of clients reachedqtcreator: cannot connect to X server :0
-audacious(ten sam, lecz w połowie po polsku ;-)
Maximum number of clients reachedMaximum number of clients reachedaudacious2: Nie można otworzyć trybu graficznego, zamknięcie.
Restart X-ów rozwiązuje sprawę, jednak na następny "jakiśtam" czas.

Ma ktoś pojęcie, oco w tym chodzi?

Gentoo / KDE 4.4

arctgx

  • Gość
Uruchamianie aplikacji - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-09-16, 19:36:42 »
Nie mam o tym prawie żadnego pojęcia, ale wygląda to albo na bug serwera lub którejś z bibliotek związanych z Xorg, albo na bug któregoś z programów odpalających jednego lub więcej klientów na tym serwerze. Chyba nie ma tak prostej zależności: jeden klient - jedno okno. Prosto po klepnięciu klucza "Maximum number of clients reached" trafiłem na ciekawy wątek: http://www.karakas-online.de/forum/viewtopic.php?t=10494 Być może, używając xwininfo -root -children, wyłapiesz proces produkujący podejrzanie dużo klientów serwera Xorg. Nie poświęcałem czasu, by zaglądać do dalszych wyników wyszukiwania, ale może sam coś znajdziesz ciekawszego, idąc za tym kluczem.

Spróbuj niezależnie od tego sprawdzić aktualizacje - może zastaniesz załataną wersję bibliotek lub trefnego klienta.