Nowe posty

Autor Wątek: Linux Limpus i zmiana na Win 7  (Przeczytany 8364 razy)

elfka

  • Gość
Linux Limpus i zmiana na Win 7
« dnia: 2010-09-01, 21:23:11 »
Witam,

mam drobny problem. Kupiłam sobie nowy komp a dokładniej Acera 7740G i ma zainstalowanego Linuxa Linpusa. Nie potrafie się tym posługiwać i mam bardzo poważne problemy z zainstalowaniem Windowsa. Najpierw ot tak włożyłam plytkę do napędu, ale jej nie widział. Potem tuż po uruchomieniu przytrzymałam dłużej F2 i włączyło się główne menu i zmieniłam, by nr 1 był CD/DVD i nic. Nadal niczego nie widzi. Jestem totalnie zielona w tym temacie i nie radzę sobie.

Bardzo, ale to bardzo proszę o pomoc i ratunek!!!!

elfka

  • Gość
Linux Limpus i zmiana na Win 7
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-09-01, 21:40:45 »
cieszy mnie to, że ktoś czyta wątek, a czy mógłby mi ktokolwiek pomóc?

chmooreck

  • Gość
Linux Limpus i zmiana na Win 7
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-09-01, 22:02:59 »
Zadzwoń do pomocy technicznej Acera lub Microsoft'u.

elfka

  • Gość
Linux Limpus i zmiana na Win 7
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-09-01, 22:04:43 »
dzięki za pomoc :/ lepsze to niż wygooglaj sobie :/

Beznadzieja!

sasha666

  • Gość
Linux Limpus i zmiana na Win 7
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-09-01, 22:19:35 »
Skoro masz ustawione bootowanie na CD to wszystko powinno działać i nie ma się co tu irytować bo nic innego nie mona Ci poradzić, spróbuj wystartować z jakiejś innej płyty - może ta z windą jest uszkodzona, może uszkodzony jest napęd, może nie zapisałaś ustawień przed wyjściem z biosa, może... etc...

elfka

  • Gość
Linux Limpus i zmiana na Win 7
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-09-01, 22:29:56 »
ooo i o to mi chodziło... to czyli ma być dvd na 1 miejscu, czyli dobrze zrobiłam. to ja jeszcze płytę sprawdzę. Przynajmniej wiem co mam teraz sprawdzić :) i to mogę nazwać POMOCĄ! Dzięx

elfka

  • Gość
Linux Limpus i zmiana na Win 7
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-09-01, 22:39:29 »
to nie jest kwestia płyty... włożyłam teraz inną płytę z XP i nadal nic się nie dzieje. Nadal włącza się linux. Info o tym, że DVD ma być na 1 miejscu jest zapisane. Gdzieś przeczytałam, że może to być coś związane z SATA (nie mam pojęcia co to jest) i powinno być na IDA - dałam tak. Też nic. Co Wam przychodzi jeszcze do głowy?

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Linux Limpus i zmiana na Win 7
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-09-01, 23:33:21 »
Cytat: chmooreck
Zadzwoń do pomocy technicznej Acera lub Microsoft'u.
Chmooreck miał rację. Skoro kupiłas ten laptop i chcesz mieć możliwość zainstalowania kupionego windowsa, masz prawo żądać od tych firm pomocy dot. Twojego problemu.

I nie ma się co obrażać, jak ktoś Ci dobrze radzi. Skoro kupiłaś lapka, masz prawo wymagać, by działał prawidłowo, kupiłaś system, masz prawo do pomocy przy jego prawidłowej instalacji.

Poza tym na tej stronie w dziale Linux HowTo Twój problem był już opisany...
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

wznyk

  • Gość
Linux Limpus i zmiana na Win 7
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-09-02, 11:05:53 »
Tak, ma to zwiazek z obsługa SATA
sa dwa wyjścia:

pierwsze znaleśc windows xp sp3 z wbudowanymi sterownikami sata
można znaleść na necie przerobione wersje

a druga nieco trudniejsza ale lepsza flashowanie biosu
na stronie acera ze sa dostepne biosu, po upgradzie w biosie dojdzie dodatkowa opcja do obsługi dysku i bedzie opcia ahci albo ida mode i wtedy wszystko bedzie latac

wznyk

  • Gość
Linux Limpus i zmiana na Win 7
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-09-02, 11:11:52 »
z innymi systemami nie tylko z xp bez zmiany biosu sa problemy, miałem to samo na acer extensa 5220 i upgrade bisou pomogl na wszystko

Offline kenpo

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 216
    • Zobacz profil
Linux Limpus i zmiana na Win 7
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-09-02, 11:57:45 »
Lepiej nie kręć z tym xp bo to i tak stary i dziurawy system tylko kup windows 7 albo zainstaluj darmowego, łatwego w obsłudze spolszczonego linuksa np. polskiego remixa linux Mint.

elfka

  • Gość
Linux Limpus i zmiana na Win 7
« Odpowiedź #11 dnia: 2010-09-02, 13:54:29 »
dziękuje wszystkim za pomoc mniejszą lub większą :) a w szczególności kenpo, wznyk i sashy666 ;) :) :)

Pozdrawiam

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Linux Limpus i zmiana na Win 7
« Odpowiedź #12 dnia: 2010-09-02, 19:32:35 »
Cytat: roca
Cytat: chmooreck
Zadzwoń do pomocy technicznej Acera lub Microsoft'u.
Chmooreck miał rację. Skoro kupiłas ten laptop i chcesz mieć możliwość zainstalowania kupionego windowsa, masz prawo żądać od tych firm pomocy dot. Twojego problemu.
Co do Microsoftu to niekoniecznie ma prawo żądać, jeśli Windows jest na licencji OEM, który kupiła bez komputera to nie przysługuje jej prawo do skorzystania z pomocy technicznej, ponieważ pomoc oferuje w tym wypadku producent komputera bądź integrator OEM a skoro ona jest nabywcą OEMa to sama sobie musi świadczyć pomoc techniczną, więc konsultant Microsoftu może odmówić pomocy w tym wypadku :)

Pozdrawiam!