Nowe posty

Autor Wątek: puste okna przy instalowaniu gry w winie  (Przeczytany 3343 razy)

barbarzynca

  • Gość
puste okna przy instalowaniu gry w winie
« dnia: 2010-08-29, 22:18:15 »
Witam, mam taki problem z zainstalowaniem gry.
Chodzi mi o to ze jak rozpoczyna sie instalacja to wyskakuja okienka z kolejnymi fazami instalacji, tzn najpierw pojawia sie okienko gry gdzie pisze zainstaluj i nie aktywne graj, poradnik, itd... i w momecie gdy wciskam zainstaluj to wyskakuje okienko instal wizard czy jakos tam... i idzie pasek-niebieski... jak juz ten proces sie zakonczy wyskakuje male PUSTE okienko [z tego co doszedlem pisze w nim tak\\nie] bo klikam enter i przechodzi dalej poprzez male dlugie PUSTE okienko [ pewnie tez pasek idzie w nim] potem jest duze PUSTE  okienko... i tu nie wiem jak na macanego co kolwiek zrobic...
Chodzi mi o to dlaczego mam puste okienka? Na poczatku jest normalnie a potem sie cos knoci i pisze tylko na gorze nazwa procesu [ale to na ramce okienka]. Moglby ktos mi doradzic... zmienialem juz ustawienia wina ale nic nie dawalo... Dziekuje i pozdrawiam


Ok, juz doszedlem co bylo nie tak:) tzn z tego co wymyslilem to wino nie bylo w stanie eeee emulowac? wyswietlac? okienek... i jak w emulowanym okinie przesowalem okienkiem instalacji to czasem pojawialo sie co sie na nim znajduje i tak powoli udalo mi sie dobrnac do konca instalacji:) i moge stwierdzic ze wszystko bardzo dobrze dziala:))))

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
puste okna przy instalowaniu gry w winie
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-08-30, 11:26:58 »
Widocznie problem był z odmalowaniem okna. Wine korzysta z blokad w sterowniku dla X11. Jakaś operacja zablokowała odmalowywanie okna lub po prostu odmalowywanie odbyło się w buforze i nie skopiowało. Kiedy przesłaniasz okienko, to się odmalowywuje.

Mam jedno pytanie: czy w przypadku, gdy masz włączone efekty ten sposób nadal działa.
Mógłbyś też być na tyle miły i napisać jakiego programu dotyka ten błąd?

Jakbyś jeszcze podał wersję zainstalowanego Wine, to byłoby świetnie - opiekun Wine tego programu mógłby wtedy postarać się odtworzyć zachowanie instalatora i wysłać raport.

barbarzynca

  • Gość
puste okna przy instalowaniu gry w winie
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-08-30, 18:22:58 »
wersji wine nie jestem w stanie podac w tym momencie bo pisze z win7 ale pobralem ja z tej strony [http://www.winehq.org/download/deb] a problem dotyczy gry Myst V,
aha i po zainstalowaniu gra dziala ale w pewnym momecie nie da sie grac tzn nie reaguje.
Co do efektow [jesli chodzi o efekty wizualne systemu] to nic nie zmienialem od momentu zainstalowania, Pozdrawiam