Nowe posty

Autor Wątek: Restart sieci  (Przeczytany 6793 razy)

dev246

  • Gość
Restart sieci
« dnia: 2010-09-15, 11:42:20 »
Witam

Mam dość dziwny problem, po świeżej instalacji debiana netinstall konfiguruję sobie sieciówek w /etc/network/interfaces a następnie chcę żeby zmiany zostały zastosowane więc restartuje sieć komendą /etc/init.d/networking restart tyle że po restarcie zamiast nowej konfiguracji mam jedynie działający interfejs lo. Prawidłowa konfiguracja jest wprowadzana dopiero po restarcie systemu.
I tu właśnie nasuwa się moje pytanie. Jak przeładować konfigurację sieci tak aby nie restartować całego serwera ?

  • Gość
Restart sieci
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-09-15, 14:17:24 »
A nie możesz zrestartować daemon pppd (albo wyłączyć i włączyć). Jeżeli masz ethernet to ifconfig down/up, a iwconfig podobnie, chyba że masz wpasupplicant?

dev246

  • Gość
Restart sieci
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-09-15, 15:28:34 »
Demona pppd nie mam (jest to czysta instalacja najnowszego debiana), po restarcie i wykonaniu ifconfig eth0 up pojawia mi się stary adres ip. próbowałem też /etc/init.d/networking force-reload i dokładnie to samo. Po restarcie wszystko ok, interfejsy same wstały i miały nowe adresy ip zaciągnięte z /etc/network/interfaces

  • Gość
Restart sieci
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-09-15, 16:41:00 »
A masz modem czy stałe ethernet? Jeżeli ethernet to widocznie masz złe ustawienia skoro po restarcie masz źle. Nie masz pppd? Nie spotkałem się z czymś takim ;-)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Restart sieci
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-09-15, 19:14:10 »
Może pokaż zawartość pliku /etc/network/interfaces?

Pozdrawiam!