Nowe posty

Autor Wątek: Jack Ardour LMMS  (Przeczytany 5708 razy)

Ryzu Osw

  • Gość
Jack Ardour LMMS
« dnia: 2010-08-08, 20:55:37 »
Witam, jestem uzytkownikiem Ubuntu 10.04. mam na tym postawione Ardour z Jack i samo LMMS bo jack pod tym nie działa. Chciałbym powgrywac do tych programów kilka VSTi. Chodzi mi o to abym mogł tworzyc dzwieki typu piano lead bass itd. Wiem ze istnieje cos takiego jak FreeSt Vstserver ale zupełnie nie wiem jak to wszystko złaczyc i zeby to działalo. Moze jakas podpowiedz?

arctgx

  • Gość
Jack Ardour LMMS
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-08-09, 00:44:04 »
Proponuję zacząć próby od zainstalowania dssi-vst.

Ryzu Osw

  • Gość
Jack Ardour LMMS
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-08-09, 16:09:06 »
Moze troche szczegółowiej??

arctgx

  • Gość
Jack Ardour LMMS
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-08-09, 23:45:32 »
Przykładowe użycie (przetestowałem pobieżnie na thunder.dll i klawiaturze vmpk):
jack-dssi-host dssi-vst.so:wtyczka.dll
gdzie wtyczka.dll znajduje się w jednej ze ścieżek opisanych w powłokowej zmiennej $VST_PATH (w tej samej powłoce, co odpalasz jack-dssi-host, sprawdzasz to poleceniem echo $VST_PATH). Wcześniej musi działać serwer JACK.

Chyba w standardowych repozytoriach Ubuntu nie znajdziesz paczki dssi-vst (http://packages.ubuntu.com/search?suite=lucid§ion=all&arch=any&searchon=names&keywords=dssi). Czeka Cię albo próba znalezienia innego repozytorium z tą paczką, albo zbudowanie ze źródeł.

Możliwe, że zainstalowanie Ubuntu Studio pomogłoby Ci ominąć kilka problemów z konfiguracją, nim nauczysz się rozwiązywać je samodzielnie.

Swoją drogą, istnieje narzędzie zwane wyszukiwarką.