Nowe posty

Autor Wątek: Jak odtworzyć film Blu Ray  (Przeczytany 12150 razy)

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Jak odtworzyć film Blu Ray
« dnia: 2010-07-19, 20:40:59 »
Witam. Mam napęd Blu Ray oraz kupiłem sobie płytę blu ray z filmem. Niestety nie bardzo wiem jak to odtworzyć.
Czy da się obejrzeć taki film na linuxie, czy to wciąż zbyt nowoczesna technologia dla linuxa pomimo kilkuletniego już stażu na rynku?

freerider

  • Gość
Jak odtworzyć film Blu Ray
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-07-19, 23:48:44 »
Bez najmniejszego problemu, ja odtwarzam filmy BluRay poprzez VLC Media Player, system Slackware 12.2

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Jak odtworzyć film Blu Ray
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-07-20, 01:21:43 »
Od siebie dodam więcej - kilka miesięcy temu czytałem, że nawet w K3b rozwiązali już pewien drobny problem, i można już nawet spokojnie wypalać blueray'e :)

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Jak odtworzyć film Blu Ray
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-07-20, 08:46:20 »
Cytat: freerider
Bez najmniejszego problemu, ja odtwarzam filmy BluRay poprzez VLC Media Player, system Slackware 12.2
Super. Podpowiedz mi jak to zrobić.

Wkładasz płytę do napędu i potem co klikasz w VLC?



PS. Odtwarzasz płyty z oryginalnymi filmami czy spiracone filmy z internetu bo to zupełnie inna historia. Filmy na płycie są kodowane i VLC nie ma do nich kluczy.

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Jak odtworzyć film Blu Ray
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-07-20, 08:47:26 »
Cytat: scool
Od siebie dodam więcej - kilka miesięcy temu czytałem, że nawet w K3b rozwiązali już pewien drobny problem, i można już nawet spokojnie wypalać blueray'e :)
Ja nie chcę wypalać płyt. Ja chcę odtworzyć oryginalnie zakupiony film.

freerider

  • Gość
Jak odtworzyć film Blu Ray
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-07-20, 09:16:11 »
Cytat: Gienek_pa
Wkładasz płytę do napędu i potem co klikasz w VLC?

PS. Odtwarzasz płyty z oryginalnymi filmami czy spiracone filmy z internetu bo to zupełnie inna historia. Filmy na płycie są kodowane i VLC nie ma do nich kluczy.
Wkładam płytę do napędu, jak pojawi mi się ikona płyty na pulpicie klikam na nią ppm i daję "otwórz w VLC", tu masz trochę o tym ale z użyciem mplayer https://help.ubuntu.com/community/RestrictedFormats/BluRayAndHDDVD

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Jak odtworzyć film Blu Ray
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-07-20, 09:41:05 »
Cytat: freerider
Wkładam płytę do napędu, jak pojawi mi się ikona płyty na pulpicie klikam na nią ppm i daję "otwórz w VLC", tu masz trochę o tym ale z użyciem mplayer https://help.ubuntu.com/community/RestrictedFormats/BluRayAndHDDVD
Czytałem to i choć mój angielski jest problematyczny to jest tam takie coś

Blu-Ray or HD DVD player applications require their unique player (or 'device') key to play discs.
These keys are issued by AACS-LA to approved manufacturers that implement the restrictions above.
This player key can decrypt each film's volume key, which in turn can decrypt the film's content to play it.
Z tego co zrozumiałem to żeby odtworzyć film to trzeba go najpierw odkodować unikalnymi kluczami. Dobrze zrozumiałem czy źle? Jeśli źle to wytłumacz mi co źle zrozumiałem.

Najbardziej mnie zastanawia fakt, że ty zakodowane filmy na blu ray oglądasz na zwykłym vlc nie odkodowując ich wcześniej. To jest bardzo zastanawiające a wręcz niewiarygodne

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Jak odtworzyć film Blu Ray
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-07-21, 01:16:19 »
Czytaj dalej :D
However the AACS DRM is ineffective and does not successfully prevent any of these things.
Tak naprawdę to nie musisz znać klucza :)

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Jak odtworzyć film Blu Ray
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-07-21, 12:02:34 »
Cytat: scool
Czytaj dalej :D
However the AACS DRM is ineffective and does not successfully prevent any of these things.
Tak naprawdę to nie musisz znać klucza :)
Jasne

Ja nie muszę bo mi nikt tych kluczy nie da ale program który odtwarza musi znać i jak czytam wydumane brednie, że ktoś ogląda zabezpieczone płyty na gołym vlc to mi to od razu śmiać się chce. Ech jaką ci ludzie mają bujną wyobraźnię


Wracając do tematu to rozwiązałem problem z oglądaniem filmów z płyt Blu Ray na mojej mandrivie wiec to opiszę bo może się komuś przyda, zanim ukaże się jakieś normalny odtwarzacz do blu ray.

Do odkodowania dysku używam programu makemkv. Teraz zamieszczę opis jak zainstalować i użytkować program tak jak to robi większość użytkowników na tym forum.

Trzeba postępować zgodnie z tym. klik
Na tej stronie są niedziałające linki do pobierania binarki i źródeł. Ja pobierałem z tego miejsca

 Powodzenia.

freerider

  • Gość
Jak odtworzyć film Blu Ray
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-07-21, 15:13:49 »
Po pierwsze, nigdzie nie było napisane ze "suchym VLC" tylko że VLC sobie radzi z BluRay.
Po drugie, mi się śmiać chce jak widzę pajaca który nie potrafi w google wpisać prostej frazy "bluray + linux" i zakłada takie bezsensowne posty na forum.

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Jak odtworzyć film Blu Ray
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-07-21, 15:32:47 »
Cytat: freerider
Po pierwsze, nigdzie nie było napisane ze "suchym VLC" tylko że VLC sobie radzi z BluRay.
Tak tak a przed chwilą przekonywałeś, że nie potrzebne są żadne klucze.



Cytat: freerider
Po drugie, mi się śmiać chce jak widzę pajaca który nie potrafi w google wpisać prostej frazy "bluray + linux" i zakłada takie bezsensowne posty na forum.
Przecież ty mi nie pomogłeś bo pewnie nigdy na oczy blu ray nie widziałeś a jakoś sobie poradziłem a co do pajaca to uważaj trochę na słownictwo bo chyba to określenie w połączeniu z troll pasuje bardziej do ciebie.

To wszystko z mojej strony jeśli chodzi o dyskusję z tobą. Pisz sobie zdrów jeśli masz ochotę.