Nowe posty

Autor Wątek: Dzielenie lacza ale tylko polaczen UDP  (Przeczytany 2905 razy)

radek_siera

  • Gość
Dzielenie lacza ale tylko polaczen UDP
« dnia: 2005-10-07, 22:48:07 »
Witam mam pytanie gdzie jest jądro w mandrivie 2005 domyślnie po instalacji. W ostatnich systemach na których siedziałem gdy chciałem kompilować jądro dawałem polecenie make menuconfig w /usr/src/linux. A tu nie ma czegoś takieg. Linuxa instalowałem z płytek.

chmooreck

  • Gość
Dzielenie lacza ale tylko polaczen UDP
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-07, 22:49:28 »
2005-10-07 22:48:07 radek_siera napisał:

> Witam mam pytanie gdzie jest jądro w mandrivie 2005 domyślnie po instalacji. W ostatnich
 > systemach na których siedziałem gdy chciałem kompilować jądro dawałem polecenie make menuconfig
 > w /usr/src/linux. A tu nie ma czegoś takieg. Linuxa instalowałem z płytek.

lokalizacja jest zwykle taka, jaka podales... widac nie zainstalowales pakietu ze zrodlami jadra...

Dariusz_JM

  • Gość
Dzielenie lacza ale tylko polaczen UDP
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-23, 22:20:18 »
2005-10-07 22:48:07 radek_siera napisał:

 > w /usr/src/linux. A tu nie ma czegoś takieg. Linuxa instalowałem z płytek.

może:
/lib/modules

de_laurent

  • Gość
Dzielenie lacza ale tylko polaczen UDP
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-23, 23:41:06 »
2005-10-07 22:48:07 radek_siera napisał:

> Witam mam pytanie gdzie jest jądro w mandrivie 2005 domyślnie po instalacji. W ostatnich
 > systemach na których siedziałem gdy chciałem kompilować jądro dawałem polecenie make menuconfig
 > w /usr/src/linux. A tu nie ma czegoś takieg. Linuxa instalowałem z płytek.

Chodzi ci o skompilowane jadro czy o zrodla jadra?
Jezeli to 1., to w /boot pod nazwa vmlinuz-2.x, to 2., zas powinno znajdowac sie w /usr/src/linux-2.x. Oczywiscie jezeli zainstalowales pakiet ze zrodlami, lub sciagnales z kernel.org/mirrors...

renepl

  • Gość
Dzielenie lacza ale tylko polaczen UDP
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-07, 22:12:39 »
Witam czy da sie podzielic lacze tylko porty UDP czyli  transfer wychodzocy na FTp i przychodzacy na ftp?
Czy da sie nie dzielic standardowych polaczen http tylko same udp

Co polecacie jaki pakiet?
Bardziej chodzi mi po podzielenie transferu wychodzącego bo mam tylko 32 kb/s a przy wysylaniu 30kb/s net kleka

chmooreck

  • Gość
Dzielenie lacza ale tylko polaczen UDP
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-07, 22:30:11 »
napisz jeszcze raz co chcesz zrobic... ladnie i skladnie.. troche mniej chaotycznie...


P.S. niekoniecznie musisz uzywac takich madrych nazw, jak UDP, szczegolnie jesli nie jestes do konca pewnien co oznaczaja... ;-)