Nowe posty

Autor Wątek: Kismet problem z instalacją i konfiguracją  (Przeczytany 5745 razy)

p0lis

  • Gość
Kismet problem z instalacją i konfiguracją
« dnia: 2010-07-17, 00:30:09 »
Cześć wszystkim mam wielki problem z ustawieniem programu Kismet na Ubuntu 10.04 jestem posiadaczem karty dwl-g510 D-Link

http://backtrack.offensive-security.com/index.php?title=HCL:Wireless#Dlink_DWL-G510

na tej stronie są jej parametry i mniej więcej jak zmienić w pliku kismet.conf
 "source=none,none,none"
 na
"source=madwifi_g,wifi0,Atheros"  
i po zmianie gdy staram się uruchomić program wyskakuje mi :

Launching kismet_server: //usr/bin/kismet_server
Suid priv-dropping disabled.  This may not be secure.
No specific sources given to be enabled, all will be enabled.
Non-RFMon VAPs will be destroyed on multi-vap interfaces (ie, madwifi-ng)
Enabling channel hopping.
Enabling channel splitting.
NOTICE: Disabling channel hopping, no enabled sources are able to change channel.
Source 0 (Atheros): Enabling monitor mode for madwifi_g source interface wifi0 channel 6...
ERROR:  Unable to create VAP: No such device
ERROR:  Unable to create monitor-mode VAP
WARNING: wifi0 appears to not accept the Madwifi-NG controls. Will attempt to configure it as a standard Madwifi-old interface. If you are using madwifi-ng, be sure to set the source interface to the wifiX control interface, NOT athX
FATAL: GetIFFlags: interface wifi0: No such device
debug - open failed: /sys/class/net/wifi0/device/ No such file or directory
Done.

co robi źle lub czego wcale nie robię

darkdancer

  • Gość
Kismet problem z instalacją i konfiguracją
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-07-17, 17:29:53 »
Strzelam trochę w ciemno ale:
FATAL: GetIFFlags: interface wifi0: No such device
sugeruje, że nie ma po prostu urządzenia na tym interfejsie. Spróbuj zamiast wifi0 dać eth0, eth1, wlan0 czy na jakim tam stoi ten twój atheros.

p0lis

  • Gość
Kismet problem z instalacją i konfiguracją
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-07-17, 22:48:53 »
nom to też ale dalej jest to samo

Launching kismet_server: //usr/bin/kismet_server
Suid priv-dropping disabled.  This may not be secure.
No specific sources given to be enabled, all will be enabled.
Non-RFMon VAPs will be destroyed on multi-vap interfaces (ie, madwifi-ng)
Enabling channel hopping.
Enabling channel splitting.
NOTICE: Disabling channel hopping, no enabled sources are able to change channel.
Source 0 (Atheros): Enabling monitor mode for madwifi_g source interface wlan0 channel 6...
ERROR:  Unable to create VAP: Operation not supported
ERROR:  Unable to create monitor-mode VAP
WARNING: wlan0 appears to not accept the Madwifi-NG controls. Will attempt to configure it as a standard Madwifi-old interface. If you are using madwifi-ng, be sure to set the source interface to the wifiX control interface, NOT athX
FATAL: channel get ioctl failed 22:Invalid argument
Done.

darkdancer

  • Gość
Kismet problem z instalacją i konfiguracją
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-07-19, 12:22:53 »
Nie interesuje mnie wireless hacking ale z ciekawości postanowiłem uruchomić i już wiem na czym polegał twój błąd. Może komuś się przyda :-) Twój Atheros standardowo prawdopodobnie działa na sterowniku ath9k - inną opcją jest wykorzystanie sterowników madwifi tak jak próbowałeś to zrobić (podobno obecnie raczej niezalecane, projekt nie jest dalej rozwijany czy coś podobnego... mimo wszystko chyba dalej częścią aircrak-ng). Możesz to sobie sprawdzić przez lsmod | grep ath, powinieneś dostać coś podobnego do ath9k. W moim przypadku wystarczyło zmienić source na ath5k_ag, plus oczywiście twoja karta tak samo jak moja jest na interfejsie wlan0.
source=ath5k_ag,wlan0,atheros
Zamiast "atheros" możesz sobie wpisać cokolwiek - to nie ma większego znaczenia po prostu identyfikuje źródło przechwytywania pakietów. W razie dalszych ewentualnych problemów zachęcam do czytania dokumentacji na http://www.kismetwireless.net/documentation.shtml

p0lis

  • Gość
Kismet problem z instalacją i konfiguracją
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-07-22, 16:38:57 »
SUPER działa dzięki bardzo