Nowe posty

Autor Wątek: Ubuntu 10.04 brak dźwięku i możliwości wyłączenia  (Przeczytany 4048 razy)

Krzycho_X

  • Gość
Witam.

Jakiś czas temu zainstalowałem wersję LTS (oficjalną wersję - żaden remix), żeby mieć spokój na dwa lata z "grubszymi" aktualizacjami.
Niestety pojawiły się drobne problemy z działaniem systemu,od razu po uruchomieniu:
- w menu systemowym brakuje pozycji "Wyłącz komputer"
- nie pojawia się przycisk wyłączania systemu, który umieszczony jest na panelu
- dźwięk jest od razu wyciszony i nie można zwiększyć głośności
- dzieje się to co jakiś czas.. losowo, (parę razy w tygodniu)

Problemy ze znikającymi możliwościami wyłączenia systemu jeszcze mogę wytrzymać ;] moge to zrobić poprzez terminal, ale żeby mieć dźwięk to nic innego, tylko jestem zmuszony zresetować komputer ręcznie i wszystko wraca do normy.. reboot z konsoli nic nie daje - po załadowaniu się systemu jest tak jak było wcześniej.

Dodatkowo podczas uruchamiania systemu, za każdym razem splashscreen zostaje przerwany przez błąd:
"nForce2_smbus (...) Error probing SMB2", ale nie przeszkadza to w korzystaniu z systemu.

Czy powyższe problemy (głównie z tym losowym wyciszaniem dźwięku) można naprawić przez reinstalację systemu albo w jakiś inny sposób? (na wcześniejszych wersjach nie było takich problemów)

Mój sprzęt:
AMD Athlon 64 X2 6000+
ASUS M2N-SLI Deluxe
Geil BlackDragon DDR2 2x1GB
ASUS 8800GTS 512

Myślę, że ten problem występuje nie tylko u mnie (bo o tym błędzie podczas slash'a jest parę wiadomości na googlarce) i ktoś spróbuje mi pomóc ;]

Z góry dziękuję i odpowiem na wszystkie pytania by rozwiązać ten problem.