Nowe posty

Autor Wątek: Problem  (Przeczytany 2748 razy)

trojek

  • Gość
Problem
« dnia: 2010-08-20, 17:45:34 »
Ostatnio miałem zamiar przetestować sobie Ubuntu, a że z braku CD/DVD postanowiłem wypalić obraz płyty na pendrive! Użyłem do tego zalecanego UNetbootin, coś tam się robiło, skopiowało - później polecenie zrestartuj komputer (oraz wskazówki, żebym wszedł do Biosu i zmienił bootowanie na pendrive)! Świetnie i tak zrobiłem - no ale jak w tym życiu dostałem wiadomość Boot Error -.-. No nic, myślę sobie że z formatuje pendrive i ponownie wypale obraz płyty. Niestety się nie da! Odmawia mi system tego, jakby pendrive był zepsuty ;/, lecz przeglądać zawartość pendrive mogę (jednak dziwne znaki mam a to z tego powodu że system plików to RAW - domyślam się że to linuksowy). Jakieś rady na to?

Offline kenpo

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 216
    • Zobacz profil
Problem
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-08-20, 21:33:24 »
RAW to nie jest żaden linuksowy system plików. Być może twój system ma problem z poprawnym odczytaniem tego systemu, który tam jest, albo coś się jakoś inaczej pokręciło..., tzn. pewnie ty coś pokręciłeś z tym UNetbootin.
Spróbuj programu Gparted. Jeśli jest na tym pendrive jakaś partycja to ją usuń.

trojek

  • Gość
Problem
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-08-20, 22:36:03 »
Nie ma partycji. Pendrive byl i caly czas jest formatowany.Wytlumaczy mi ktos krok po kroku co mam zrobic. Kazda strona to inaczej ...  Zacznijmy od tego ze mam Spakowanego linuxa(Odrazu co go pobralem) cO DAlej mam go rozpakowac i do programu ? dac

Offline kenpo

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 216
    • Zobacz profil
Problem
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-08-21, 11:53:36 »
Cytat: trojek
Nie ma partycji.
Może to ci się wyda głupim pytaniem, ale skąd wiesz, że nie ma? Bo nie robiłeś?
Zdawało mi się, że formatować to można tylko partycje, a nie czysty dysk. Skoro twierdzisz, że widzisz tam jakieś pliki to jakaś partycja powinna tam być, albo była tylko jej nie widać.

To co w windows jest widoczne jako dyski to przecież właśnie partycje!!!
 
Lepiej pokaż co ten Gparted widzi, bo ci nie dowierzam :)
Co do UNetbootin to nawet na youtube masz filmiki. Na pierwszym z nich http://www.youtube.com/watch?v=AIdQ_N8nwZw
nawet gość mówi, że masz sformatować PARTYCJĘ na pendrive
z systemem FAT32.

Wysil się trochę i szukaj. Pokombinuj trochę. Nie czekaj, aż ktoś ci da na tacy gotowe rozwiązanie, bo z takim podejściem to nic na linuksie nie zdziałasz.