Nowe posty

Autor Wątek: Problem z Compizem (?) w Ubuntu na laptopie z kartą ATI  (Przeczytany 2941 razy)

San-Tiago

  • Gość
Cześć!

Jestem nowy zarówno na forum jak i w świecie Linuxa. Chyba sam narobiłem sobie kłopotu. Postawiłem najnowsze Ubuntu dwa dni temu, a wczoraj chciałem zobaczyć jakie cuda oferuje Compiz. Nie wiedziałem jednak, że nie działa on poprawnie z kartami ATI. Zmieniłem ustawienia efektów z "Brak" na "Normalne" i wtedy zaczęły się problemy. Po restarcie widzę tylko górny pasek, zamiast normalnego kursora mam czarny krzyżyk i okna, które otwieram szybko pojawiają się i znikają (migoczą). Poza tym, nie mogę otworzyć menu głównego ukrytego pod ikonką Ubuntu w lewym rogu. Dodam, że Ubuntu mam zainstalowane obok Visty. Próbowałem coś naprawić, przed tryb ratunkowy, ale nic to nie dało, po wejściu w trybie failsafe graphics nadal nic nie da się zrobić - jedynie otwrte okna nie migoczą. Bardzo prosiłbym o pomoc! Bardzo bym chciał mieć Ubuntu, bo w porównaniu z Vistą ma on dla mnie same zalety, ale nie potrafię rozwiązać tego problemu.

Pozdrawiam serdecznie,

Kuba

telinit

  • Gość
Problem z Compizem (?) w Ubuntu na laptopie z kartą ATI
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-07-07, 14:13:54 »
Wciśnij Ctrl+Alt+f2, zaloguj się w powłokę i wydaj polecenie
metacity --replace
po czym wciśnij Ctrl+Alt+f7
i powinno działać.

San-Tiago

  • Gość
Problem z Compizem (?) w Ubuntu na laptopie z kartą ATI
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-07-07, 18:22:53 »
Niestety, nie działa. Wyświetliło mi: "Błąd menedżera okien: unable to open X display". Co to może oznaczać?