Nowe posty

Autor Wątek: Live CD Linux Biblia  (Przeczytany 2441 razy)

shaman32

  • Gość
Live CD Linux Biblia
« dnia: 2010-07-07, 12:43:05 »
Witam!
Mam płytki z systemami w wersjach do instalacji i bezpośredniego uruchomienia z napędu CD/DVD z książki "Linux Biblia Edycja 2007" i uruchamiając obojętnie jaką dystrybucję live CD włącza się menu wybieram system wydaje polecenie(tak jak pisze w książce) boot:NAZWA_SYSTEMU ładuje się w wywala błąd
ash: can't access tty: job control turned off
powtórzę że w każdym taki sam, a w niektórych że nie znalazło jakiegoś pliku. POd tym błędem wyświetla się konsola, ale nie wiem co wpisać w książce nic nie pisze. Dodam, że mój komputer to laptop Lenovo Y550. Czy miał ktos tą książkę i mi powie, czy to wina płyt czy komputera, a może prostu trzeba coś wpisać w tej konsolce, czy coś innego. Doda,m że jestem całkowicie zielony w linuksie, kiedyś zainstalowałem na blaszaku Suse, ale miało bugi nie działa kalkulator itp., a innych systemów też mi się nie dało zainstalować(Ubuntu, Mandriva, Debian) to były systemy z allegro, chyba mnie nie lubi ten system.
Proszę o pomoc i z góry dzięki za odp.

telinit

  • Gość
Live CD Linux Biblia
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-07-07, 14:09:22 »
Spróbuj pobrać system, który jest "up-to-date" (z naszej epoki) - skoro książka jest z 2007 roku, to systemy na płytce są pewnie z roku 2006 - więc nie dziwne, że mogą nie obsługiwać nowego sprzętu.
Ściągnij LiveCD Ubuntu z ubuntu.pl i je spróbuj uruchomić.
Pozdrawiam.