Nowe posty

Autor Wątek: mmo z win na linux  (Przeczytany 23668 razy)

barbarzynca

  • Gość
mmo z win na linux
« Odpowiedź #15 dnia: 2010-06-17, 19:50:27 »
Cytat: telinit
1. Linux rozróżnia wielkie i małe litery.
2. Jeśli w ścieżce do pliku występują spacje, to albo całą ścieżkę umieszczasz w cudzysłowach, albo przed każdą spacją dajesz backslash (\\), aby poinformować powłokę, że ta właśnie spacja nie jest znakiem specjalnym, tylko elementem ciągu.
3. Tzw. twarda spacja jest czymś zupełnie innym, niż spacja zwykła.
A najlepiej, wpisz w terminalu wine i przeciągnij do niego plik, który chcesz uruchomić - zobaczysz, cóż się stanie.
PS> ściągnąłem, zainstalowałem, działa, więc walcz, a wygrasz:) leniuszku.
Pozdrawiam.
venomot@venomot-laptop:~$ wine /home/venomot/.wine/"drive c"/"Program Files"/Gravity/"Rose Online"/TriggerDetect.exe
wine: cannot find '/home/venomot/.wine/drive c/Program Files/Gravity/Rose Online/TriggerDetect.exe'
venomot@venomot-laptop:~$


 tak zrobilem ale dalej nic... a moglbys mi podac to co ty wpisales?:) wiem ze to na latwizne ale...:)

barbarzynca

  • Gość
mmo z win na linux
« Odpowiedź #16 dnia: 2010-06-17, 19:59:09 »
a jak przeciagnolem plik odrazu do terminala to to mi pokazalo:)

venomot@venomot-laptop:~$ '/home/venomot/.wine/dosdevices/c:/Program Files/Gravity/Rose Online/RoseOnline.exe'

** (/home/venomot/.wine/dosdevices/c:/Program Files/Gravity/Rose Online/RoseOnline.exe:2090): WARNING **: The following assembly referenced from /home/venomot/.wine/dosdevices/c:/Program Files/Gravity/Rose Online/RoseOnline.exe could not be loaded:
     Assembly:   PresentationFramework    (assemblyref_index=0)
     Version:    3.0.0.0
     Public Key: 31bf3856ad364e35
The assembly was not found in the Global Assembly Cache, a path listed in the MONO_PATH environment variable, or in the location of the executing assembly (/home/venomot/.wine/dosdevices/c:/Program Files/Gravity/Rose Online/).


** (/home/venomot/.wine/dosdevices/c:/Program Files/Gravity/Rose Online/RoseOnline.exe:2090): WARNING **: Could not load file or assembly 'PresentationFramework, Version=3.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35' or one of its dependencies.
The entry point method could not be loaded
venomot@venomot-laptop:~$


chyba trzeba mi frameworka:)


instaluje wresje 3.0 o ktorej mowa wyzej:) i moze wtedy:)


zainstalowalem wersje 2.0 a 3.0 sie nie dalo... pisalo ze nie moze zlalezc piku do wypakowania i to juz po sciagnieciu jakiegos czegos 50mb, co jest nie tak???

nie jest to zadna reklama poprostu szukam:)
http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=125673
zobaczcie tam jest mowa o fw 2.0 a mi trzeba z tego co wynika 3.0 ale interesuje mnie jak to zainstalowales telinit ...


ja juz nie wiem... chce zainstalowa framework 3.0 to sie nie da... 2.0 sie zainstalowal ale nic dalej nie dziala... bardzo lubie linuxa... to system dla tych myslacych... ale czasem jak cos mi nie wychodzi to tesknie za microshitem... przedwczoraj wywalilem win 7 i zainstalowalem ubontu 10... wczesniem mialem 8.04... qrde... co jeszcze moge zrobic???


odinstalowalem gre i teraz gdy chce ponownie ja zainstalowac to pisze ze gra potrzebuje framework 3.5 sp1, to samo dzialo sie na xp gdy instalowalem ta gierke, ale po sciagnieciu instalki nie chce mi sie zainstalowac,  pise ze nie mam pozwolenia czy cos takiego... jakies pomysly
????????

znalazlem cos takiego, gdy poszedlem sladem jednego z tematow na forum odnosnie fw3.5 i wine
http://ftp.novell.com/pub/mono/sources-stable
sciagnolem mono to pierwsze i nie wiem jak zainstalowac:(

barbarzynca

  • Gość
mmo z win na linux
« Odpowiedź #17 dnia: 2010-06-17, 21:45:14 »
czy ktos mi pomoze tak zebym to mial juz z glowy? prosilbym o instrukcje dotyczaca instalacji framework 3.5 sp1 lub tego mono albo metody jaka zastosowala osoba piszaca powyzej ze zainstalowala i gra dziala...  tylko bez owijania w bawelne bo juz wyczerpalem zapas nerwow na ta akcje... pozdrawiam

telinit

  • Gość
mmo z win na linux
« Odpowiedź #18 dnia: 2010-06-18, 06:56:44 »
Podam Ci hasło, Ty je sobie zgooglujesz i już będziesz wiedział:
winetricks
Przez to zainstalujesz mono i co tam jeszcze Ci potrzeba.
---ED
Ja już miałem dociągnięte przez winetricks komponenty, więc u mnie instalacja przebiegła bez problemu. Tylko nie może się połączyć z żadnym serwerem (z jedynym serwerem?), a download z ich stronki nie działał (ściągnąłem z jakiegoś innego serwisu - może w tym tkwi błąd, stara wersja, czy coś).
Nie mam zbyt dużo czasu, żeby się tym zajmować, to tylko gra:).
Polecam mangowe Angels Online i cyberpunkowy Anarchy Online.
Pozdrawiam.

barbarzynca

  • Gość
mmo z win na linux
« Odpowiedź #19 dnia: 2010-06-20, 19:39:14 »
a jakie paczki instalowac? mono 2.6 zainstalowalem i nie wiem co dalej instalowac zeby dzialalo??

barbarzynca

  • Gość
mmo z win na linux
« Odpowiedź #20 dnia: 2010-06-20, 19:47:39 »

barbarzynca

  • Gość
mmo z win na linux
« Odpowiedź #21 dnia: 2010-06-20, 20:24:21 »
winetricks- instaluje wszystkie paczki po koleji:)

barbarzynca

  • Gość
mmo z win na linux
« Odpowiedź #22 dnia: 2010-06-21, 15:59:22 »
niestety nie bede istalowal wszystkiego bo zawalilem sobie wine jakims badziestwem:) poglowkuje sam:)
 dzieki za pomoc:)