Nowe posty

Autor Wątek: Program startowy - A gdzie Linux ?  (Przeczytany 2985 razy)

  • Gość
Program startowy - A gdzie Linux ?
« dnia: 2005-10-06, 22:41:38 »
Na laptopie chodził XP.Po naprawie ltp wrócił bez systemu.Chcę przejść na SuSE9.3.Przy instalacji pojawia się komunikat\\"Nie znaleziono dysków do instalacji\\" a potem \\"Automatyczna podpowiedź nie jest możliwa...\\".Zainstalowałem więc XP(NTFS) i przeszedłem na Aurox11.0 ale przy próbie z SuSE nadal uzyskuję ten sam komunikat...Z górki dzięki!

rOOmak

  • Gość
Program startowy - A gdzie Linux ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-08, 03:09:39 »
Sytuacja taka moze wyniknac w momencie kiedy linux nie rozpoznaje prawidlowo chipsetu nap nForce4 lub takie tam:)
Nie sledze tej dystrybucji wiec musisz sie zorientowac jaka jest najnowsza wersja.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Program startowy - A gdzie Linux ?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-08, 10:40:39 »
2005-10-06 22:41:38 pedro65 napisał:

> Na laptopie chodził XP.Po naprawie ltp wrócił bez systemu.Chcę przejść na SuSE9.3.Przy
 > instalacji pojawia się komunikat\\"Nie znaleziono dysków do instalacji\\" a potem
 > \\"Automatyczna podpowiedź nie jest możliwa...\\".Zainstalowałem więc XP(NTFS) i
 > przeszedłem na Aurox11.0 ale przy próbie z SuSE nadal uzyskuję ten sam komunikat...Z górki
 > dzięki!

spróbuj to zgłosić tutaj:

http://forum.suse.pl/ --> oficjalnr forum SuSE
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

  • Gość
Program startowy - A gdzie Linux ?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-08, 13:25:40 »
2005-10-08 10:40:39 roca napisał:

> 2005-10-06 22:41:38 pedro65 napisał:
 >
 > > Na laptopie chodził XP.Po naprawie ltp wrócił bez systemu.Chcę przejść na SuSE9.3.Przy
 >  > instalacji pojawia się komunikat\\"Nie znaleziono dysków do instalacji\\" a potem
 >  > \\"Automatyczna podpowiedź nie jest możliwa...\\".Zainstalowałem więc XP(NTFS) i
 >  > przeszedłem na Aurox11.0 ale przy próbie z SuSE nadal uzyskuję ten sam komunikat...Z
 > górki
 >  > dzięki!
 >
 > spróbuj to zgłosić tutaj:
 >
 > http://forum.suse.pl/ --> oficjalnr forum SuSE

  • Gość
Program startowy - A gdzie Linux ?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-08, 13:28:46 »
2005-10-08 10:40:39 roca napisał:

> 2005-10-06 22:41:38 pedro65 napisał:
 >
 > > Na laptopie chodził XP.Po naprawie ltp wrócił bez systemu.Chcę przejść na SuSE9.3.Przy
 >  > instalacji pojawia się komunikat\\"Nie znaleziono dysków do instalacji\\" a potem
 >  > \\"Automatyczna podpowiedź nie jest możliwa...\\".Zainstalowałem więc XP(NTFS) i
 >  > przeszedłem na Aurox11.0 ale przy próbie z SuSE nadal uzyskuję ten sam komunikat...Z
 > górki
 >  > dzięki!
 >
 > spróbuj to zgłosić tutaj:
 >
 > http://forum.suse.pl/ --> oficjalnr forum SuSE

Zgłosiłem wczoraj. Czekam na odzew. Rozmawiałem z kolegą: miał SuSE 9.2. Kupił gazetę z 9.3 i nie może go zainstalować otrzymując taki sam komunikat błędu jak ja. Wrócił do 9.2. Ale to nie jest chyba jedyne rozwiązanie problemu...?

Reativ

  • Gość
Program startowy - A gdzie Linux ?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-06, 18:13:36 »
Po zainstalowaniu Linuxa i restarcie komputera w programie startowym gdzie wybieram system, który chcę włączyć widnieje tylko do wyboru Windows XP. A gdzie w takim razie Linux ?.

  • Gość
Program startowy - A gdzie Linux ?
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-06, 18:20:58 »
2005-10-06 18:13:36 Reativ napisał:

> Po zainstalowaniu Linuxa i restarcie komputera w programie startowym gdzie wybieram system,
 > który chcę włączyć widnieje tylko do wyboru Windows XP. A gdzie w takim razie Linux ?.
Heh, namieszałeś :)
Zabootuj z płytki swojej dystrybucji i zmien plik konfiguracyjny.
Jeśli to LILO to wpisz po tym lilo, a jak grub to nie musisz nic robic poza zmiana pliku tego... Dokladniejszego info szukaj w necie (google).

Reativ

  • Gość
Program startowy - A gdzie Linux ?
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-06, 18:35:14 »
> Heh, namieszałeś :)
 > Zabootuj z płytki swojej dystrybucji i zmien plik konfiguracyjny.
 > Jeśli to LILO to wpisz po tym lilo, a jak grub to nie musisz nic robic poza zmiana pliku
 > tego... Dokladniejszego info szukaj w necie (google).

Dlaczego namieszałem ? ;] .Poprostu zainstalowałem i poprzez aptitude doinstalowałem sobie Gnome. Zrobiłem reebot i tu ciach, tylko XP :).