Nowe posty

Autor Wątek: Problem z polecenie cvs  (Przeczytany 6400 razy)

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Problem z polecenie cvs
« dnia: 2010-06-11, 10:20:33 »
Witam.

Od jakiegoś czasu biorę udział w tworzeniu darmowej mapy do GPS UMP-pcPL. Dotychczas podsyłałem narysowane przez siebie części mapy i ktoś to sprawdzał i wrzucał. Ostatnio załoga UMP-pcPL stwierdziła, że na tyle dobrze rysuję, że udzieliła mi praw do zapisu z których prawdę powiedziawszy nie bardzo umiem skorzystać i chyba nie bardzo kto mi może pomóc bo tam chyba większość jedzie na windowsie. Zacznijmy od początku.

Dotychczas gdy pobierałem pliki źródłowe do edycji to zgodnie z opisem na tej stronie robiłem tak:

cvs -z5 -d:pserver:guest@ump.waw.pl/home/cvsroot checkout .
cvs ładnie pobierało źródła i wszystko było ok.

Teraz dostałem już prawa do zapisu i aby z nich skorzystać to muszę podać swój login i hasło. Na tej stronie jest napisane, żeby skasować wszystkie źródła na których dotychczas pracowało się i pobrać je ponownie logując się do systemu. Podobno do tego służy polecenie

cvs login
Nie bardzo potrafię użyć tego polecenia. Gdy wpiszę w konsoli

cvs login to wypluwa mi takie coś:

cvs login: No CVSROOT specified!  Please use the `-d' option
cvs [login aborted]: or set the CVSROOT environment variable.
Czy ktoś mógłby mi pomóc prawidłowo sformułować polecenie do cvs które logowałoby się i pobierało potrzebne pliki z mego konta?

chmooreck

  • Gość
Problem z polecenie cvs
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-06-11, 11:51:36 »
man cvs
cvs --help
google: CVSROOT

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Problem z polecenie cvs
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-06-11, 13:10:24 »
Działa:
cvs -z5 -d:pserver:guest@ump.waw.pl/home/cvsroot checkout .
Nie działa:
cvs login
Podpowiedź:
cvs login: No CVSROOT specified!  Please use the `-d' option
cvs [login aborted]: or set the CVSROOT environment variable.

Poskładaj 3 klocki.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Problem z polecenie cvs
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-06-14, 00:31:24 »
Jeszcze jedno pytanko z cvs

Próbuję przesłać coś na serwer cvs'em. Gdy to robię to pojawia mi się takie coś

CVS: ----------------------------------------------------------------------
CVS: Enter Log.  Lines beginning with `CVS:' are removed automatically
CVS:
CVS: Committing in .
CVS:
CVS: Modified Files:
CVS:    UMP-Siedlce/src/cities-Siedlce.pnt
CVS: ----------------------------------------------------------------------
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
~                                                                                      
"~/tmp/cvsekvjnm" 9L, 320C                                           1,0-1    Wszystko
I tak sobie stoi i nie pojawia się znak zachęty. Nie bardzo wiem co mam zrobić dalej żeby to ruszyło

chmooreck

  • Gość
Problem z polecenie cvs
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-06-14, 11:34:08 »
zapoznaj się z  vi/vim ;-)
pewnie można użyć innego edytora - poczytaj w dokumentacji svn'a w jaki sposób

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Problem z polecenie cvs
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-06-14, 22:00:21 »
Najprościej przed svn/cvs wydać polecenie
export EDITOR=`which mcedit`
Można sobie to dodać do '.profile'.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

chmooreck

  • Gość
Problem z polecenie cvs
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-06-14, 23:29:37 »
Musisz wszystko podawać na tacy (zamiast wskazania drogi poszukiwań) ? ;-)

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Problem z polecenie cvs
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-06-16, 10:20:34 »
Cytat: pkraszewski
Najprościej przed svn/cvs wydać polecenie
export EDITOR=`which mcedit`
Można sobie to dodać do '.profile'.
No dobra. Jak wydam polecenie

export EDITOR=`which kwrite`
to wszystko ładnie działa i zamiast vima otwiera się kwrite ale niestety tylko jeden raz. Przy następnym uaktualnianiu na serwerze danych za pomocą cvsa znów startuje mi Vim.
Jak ustawić na stałe kwrite jako domyślny edytor tekstu do wprowadzania komentarzy do tego co wysyłam?