Nowe posty

Autor Wątek: Sekwenser MIDI nie korzystający z jack  (Przeczytany 7214 razy)

darkhog

  • Gość
Sekwenser MIDI nie korzystający z jack
« dnia: 2010-05-28, 17:20:54 »
Znacie może jakiś sekwenser MIDI dla Linuksa spełniający trzy kryteria:
1. Umożliwia nagrywanie nutek metodą zxcv/qwer (nie mam klawiatury midi, nie stać mnie nawet na prodikeys)
2. Podczas nagrywania słychać instrument którym gramy (np. podczas nagrywania organ słychać organy, a podczas nagrywania pianina pianino)
3. Nie korzysta z jacka ("jacek" nie wiadomo czemu mi się kaszani. Próbowałem wszystkich sposobów znalezionych w sieci - nic)

arctgx

  • Gość
Sekwenser MIDI nie korzystający z jack
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-05-28, 17:45:26 »
Jeśli dobrze rozumiem, sekwencer odpowiada mniej więcej za ułożenie i wysłanie komunikatów (np. MIDI) do innego urządzenia czy programu (np. syntezatora).

Wątpliwą alternatywą dla "dżeka" może być aconnect z paczki alsa-utils. Nie zajmuje się on przesyłaniem sygnału audio. Nie wiem też, które programy współpracują z nim. Przykładowo, ZynAddSubFX z opcją -A (czyli bez dżeka) nie ogłosił swojego portu w aconnect, ale niewykluczone, że wystarczy gdzieś podłubać.

Zamiast uciekać od dżeka, lepiej wrzuć komunikaty (z terminala lub okienka błędów programu qjackctl) jego błędów.

darkhog

  • Gość
Sekwenser MIDI nie korzystający z jack
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-05-28, 19:00:21 »
Nie, raczej mi chodziło o coś w stylu Anvil Studio z Windows, czy Rosegarden

darkhog

  • Gość
Sekwenser MIDI nie korzystający z jack
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-05-29, 20:53:04 »
Pomoże mi ktoś, bo bardzo mi na tym zależy...

darkhog

  • Gość
Sekwenser MIDI nie korzystający z jack
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-05-31, 15:08:05 »
Kurcze nie ma niczego takiego? Bo naprawdę potrzebuję programu do tworzenia midi nie korzystającego z jacka, a googlowanie nic nie dało.

arctgx

  • Gość
Sekwenser MIDI nie korzystający z jack
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-05-31, 19:46:40 »
Sprawdź czy taki kombajn jak LMMS pójdzie bez serwera JACK.

darkhog

  • Gość
Sekwenser MIDI nie korzystający z jack
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-06-01, 13:33:54 »
LMMS mi działa super, ale on eksportuje tylko do .ogg i ew. wav, a nie do midi. A ja potrzebuję zrobić MIDI na potrzeby mojej gry, bo mało zajmują i łatwo ich używać.

arctgx

  • Gość
Sekwenser MIDI nie korzystający z jack
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-06-01, 16:23:54 »
Nie rozumiem Twojego uporu w uciekaniu od dżeka. JACK ze względu na obsługę tzw. niskich opóźnień (ze wsparciem łatą RT w jądrze lub bez) jest podstawowym serwerem komunikowania się aplikacji do tworzenia muzyki w Linuksie (nie pamiętam już nic na temat jego działania w innych systemach). W międzyczasie zdążyłbyś sformułować porządnie problem i ktoś może byłby w stanie odpowiedzieć, a teraz tylko Twój czas próżno leci.

http://linux-muzyka.ixion.pl/ - stronka trochę nieaktualna, ale warto ją przejrzeć.

darkhog

  • Gość
Sekwenser MIDI nie korzystający z jack
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-06-08, 10:55:20 »
Jakkolwiek zwykle otrzymuję pomoc od społeczności Linuksa, tak dzisiaj się zawiodłem. Dzisiaj przypadkiem znalazłem program odpowiadający moim potrzebom. Nazywa się Aria Maestosa. Co do nagrywania metodą zxcv/qwer znalazłem w repo program o nazwie vmpk od Virtual Midi Piano Keyboard.

DZIĘKUJĘ "SPOŁECZNOŚCI" LINUKSA ZA "POMOC". :<