Nowe posty

Autor Wątek: Brak miejsca na prtycje dla linuxa (są już 4 podstawowe)  (Przeczytany 1907 razy)

Miltenfilth

  • Gość
Witam
Przepraszam jeśli odpowiedź na to pytanie już padła jednak nie udało mi się nic znaleźć a ze względu na chwilowo bardo ograniczony dostęp do internetu nie moge poświecić więcej czasu na poszukiwania.

Posiadam laptop Samsung sa11 z systemem OEM Windows Vista i chciałbym zainstalować na nim Linuksa (backtrack 4) jednak pojawił się problem.

Podział na partycje wygląda tak:

1 - primary - recovery - instalator visty jak to w laptopach (wolałbym tego nie usuwać)
2 - primary - boot - jakaś ukryta partycja visty potrzebna do rozruchu (bez niej nie działa)
3 - primary - c: - partycja z zainstalowanym windowsem
4 - primary - d: - różne moje dane i programy

Nie wiem czemu partycja 4 jest primary a nie extended ale nie zmienia to i tak że limit tych 2 typów wynosi 4.
Nie ma już miejsca na partycje primary dla Linuksa.

Czy można zainstalować Linuksa na partycji logicznej?

Jeśli tak to w jaki sposób, bez utraty danych, mogę zmienić partycje 4 z primary na extended w celu utworzenia partycji logicznych dla Linuksa?

A jeśli nie to czy macie pomysł gdzie albo zamiast czego mam wcisnąć tą "5" partycje primary dla Linuksa?

Z góry dziękuję za pomoc.

chmooreck

  • Gość
Brak miejsca na prtycje dla linuxa (są już 4 podstawowe)
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-05-20, 13:50:54 »
może być na logicznej, najlepiej przerzuć zawartość d: na inny nośnik i w jej miejscu utwórz partycje logiczne na dane i dla linuksa