Nowe posty

Autor Wątek: XMMS2 uruchamianie  (Przeczytany 6520 razy)

raczek2

  • Gość
XMMS2 uruchamianie
« dnia: 2010-05-19, 20:03:13 »
Witam, pytanie pewnie banalne... Zainstalowałem XMMS2 przez YUM , wystartowałem daemon, ale moje pytanie brzmi dlaczego nie mam takiego ładnego okienkowego playera ?  


pozdrawiam

BlueComb

  • Gość
XMMS2 uruchamianie
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-05-19, 20:31:05 »
To jest player w postaci właśnie daemona. Musisz ściągnąć jeszcze jakieś GUI(nie pamiętam jak się nazywają), program xmms2tray(dla mnie bardzo wygodny, polecam; wrzuca ci playera do tray`a i nie zaśmieca pulpitów) lub obsługiwać go z poziomu konsoli :
xmms2 play, stop, pause - wiadomo ;)
xmms2 add/remove(?) (nazwa pliku) - dodaje/usuwa ci do/z playlisty wybrany utwór
xmms2 quit - wyłącza daemona xmms2
Mam nadzieję, że Ci pomogłem
Pozdrawiam ;)

raczek2

  • Gość
XMMS2 uruchamianie
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-05-19, 20:48:49 »
dzięki, zassałem dwa: blastwave, gxmms2
W przypadku blastwave mam problem przy robieniu ./autogen.sh, prosi o glib, tylko ze ja mam glib w najnowszej wersji zainstalowany ;]
w przypadku gxmms2 dałem make gxmms2 jakies errory ;p ciezko mi stwierdzic co chce :D




gtk mam zainstalowane

arctgx

  • Gość
XMMS2 uruchamianie
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-05-20, 13:20:27 »
Gdybyś rozejrzał się lepiej po forum, zauważyłbyś masę podobnych problemów do opisanego w Twoim drugim poście, a różniących się tylko nazwami bibliotek.

Skrypt budujący ze źródeł nie tyle potrzebuje samej biblioteki GTK, co jej nagłówków. W dystrybucjach bazujących na paczkach RPM paczka ta będzie zwała libgtk2-devel lub podobnie - itp. dla reszty bibliotek.

Poszukaj w swoim repozytorium gotowego graficznego interfejsu dla xmms2 lub dodaj nowe repo zawierające go - chyba że z jakiegoś powodu zależy Ci na instalacji ze źródeł.

raczek2

  • Gość
XMMS2 uruchamianie
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-05-20, 21:58:03 »
A powiedz mi, jeśli możesz, jeżeli  nie byłoby napisane to na forum, ani też nie napisałbyś mi że to chodzi o nagłówki to skąd to mógłbym wywnioskować ? Hmm ja zaczynam co dopiero z linuksem i dlatego drążę różne rzeczy  :-) wolałbym zainstalować ze źródeł

arctgx

  • Gość
XMMS2 uruchamianie
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-05-20, 22:35:04 »
Cytat: raczek2
A powiedz mi, jeśli możesz, jeżeli  nie byłoby napisane to na forum, ani też nie napisałbyś mi że to chodzi o nagłówki to skąd to mógłbym wywnioskować ? Hmm ja zaczynam co dopiero z linuksem i dlatego drążę różne rzeczy :-)
Nie wiem skąd: najwyżej dałbyś wtedy znać, że nie potrafiłeś dopatrzyć się niczego dla siebie. Podrążyć ręcznie w zasobach tego czy innego forum też warto - przed Tobą wielu początkujących mogło mieć podobny problem. Zdaję sobie sprawę, że niełatwo wybrać dobre klucze do nakarmienia wyszukiwarki (pierwszy z brzegu), dlatego podrzuciłem podpowiedź.

Możesz też spróbować zainstalować - zamiast paczki nagłówków - GTK ze źródeł, skoro chcesz się potrudzić i przysporzyć zabawy natychmiast lub trochę później.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
XMMS2 uruchamianie
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-05-24, 02:55:23 »
Może Audacious Cię zainteresuje?

Pozdrawiam!