Nowe posty

Autor Wątek: Backtrack 4 i podłączenie do sieci  (Przeczytany 11955 razy)

sznajder91

  • Gość
Backtrack 4 i podłączenie do sieci
« dnia: 2010-03-28, 10:21:48 »
Witam. Od niedawna jestem użytkownikiem systemu Backtrack 4. Zainstalowałem go na swoim netbooku Samsung n130. Po dwóch dniach szukania w internecie doszedłem już do tego jak połączyć się z siecią wifi. Mam natomiast problem z podłączeniem się do internetu w domu poprzez kabel usb lub ethernet. Do netbooka mam internet blueconnect z modemem ZTE MF100 i kompletnie nie mam pojęcia jak go skonfigurować. Najgorsze jest to że linux czasem wykrywa modem jako usb a czasem nie. Na PC mam ubuntu a Backtrack 4 jest oparty o ten sytem. Proszę o pomoc

  • Gość
Backtrack 4 i podłączenie do sieci
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-03-28, 11:17:20 »
Zainstaluj sobie Ubuntu radzę ci, a twoje problemy znikną..

Jednakże

jeżeli chcesz Backtracka, a warto, (backtrack oparty jest na slackware) to doinstaluj sobie NetworkMenager'a (jak to instrukcja tak jak na slacku).

Koniecznie zainstaluj sobie

driver hso

Wpisz w google'a nazwę swojego modemu i szukaj

sznajder91

  • Gość
Backtrack 4 i podłączenie do sieci
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-03-28, 13:50:40 »
Niestety nie mam możliwości bez sieci wifi ściągnięcia czy przeniesienia czegokolwiek na laptopa. Kiedy podłączam pendrive z plikami które wrzuciłem na ubuntu to pokazuje mi błąd że nie można wejść na dysk. Próbowałem formatować pendrive na rózne sposoby i nie działa dalej. Zależy mi na BT4 bo ma bardzo dużo pomocnych programów.

sznajder91

  • Gość
Backtrack 4 i podłączenie do sieci
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-03-29, 18:06:22 »
Witam. Zainstalowałem sobie network managera poprzez wifi w szkole. Podczas instalacji usunął mi wicd i teraz nie mogę się połączyć z wifi, a przynajmniej nie wiem jak. Network manager też nie działa. Nie chce się uruchomić. Kiedy podłączam kabel od Ethernet do laptopa i daje polecenie dhclient eth0 to coś rusza i pokazuje że nie może otrzymać adresu dhcp. Nie wiem już co robić. Przez pendrive nie mogę przenieść programu ani nic bo pojawia mi się błąd gdy chcę go otworzyć. Proszę o pomoc

  • Gość
Backtrack 4 i podłączenie do sieci
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-03-29, 22:04:58 »
Albo wicd albo networkmenager. Te programy ze sobą kolidują ;-)

Jeżeli chodzi o wifi, to szczerze nie wiem czemu tak jest ;-) Wifi powinno być od razu dobrze skonfigurowane, czy na pewno nic nie majstrowałeś przy domyślnych ustawieniach? Jeżeli tak to przywróć? Jednak bardziej prawdopodbne że coś jest z wifi (punktem dostępowym - routerem). Jeżeli wifi gdziekolwiek indziej działa, to poszukaj w ustawieniach routera ustawienia dotyczące dhcp. Być może jest stała rozpiska mac -> ip a zatem nie dziala serwer dhcp. Być może musisz otrzymać ip od administratora sieci lub przydzielić sobie ip (do swojego maca)

Yeen

  • Gość
Backtrack 4 i podłączenie do sieci
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-05-24, 10:16:58 »
rozwiazanie jest takie

w konsoli wpisz jako root

#wicd start

nastepnie odpal z menu graficznego w pozycji internet  WICD i wybierz siec