Nowe posty

Autor Wątek: Jak skopiować czcionki z windowsa do katalogu wine?  (Przeczytany 7187 razy)

kat666

  • Gość
Jak skopiować czcionki z windowsa do katalogu wine?
« dnia: 2010-05-02, 12:44:34 »
Witam otóż mam problem z skopiowanie czcionek z windowsa do wine, czytałem poradniki ale w nich tylko piszą skopiuj czcionki do katalogu wine w to i to  miejsce, tylko że umie katalog wine jest ukryty...próbowałem przez terminal poleceniem sudo gedit /usr/share/wine/fonts ale wywala ''xxxx nie jest katalogiem''

ps. na innej partycji mam postawionego windowsa, więc wystarczy skopiować czcionki, jeżeli ktoś potrafi pomóc to byłbym wdzięczny za wytłumaczenie w prosty sposób jak to zrobić.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Jak skopiować czcionki z windowsa do katalogu wine?
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-05-02, 14:49:45 »
w konquerorze możesz sobie w opcjach uruchomić pokazywanie ukrytych plików i katalogów. Poza tym, zawsze można to kopiowanie zrobić pod konsolą przy pomocy prostego mc.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

freerider

  • Gość
Jak skopiować czcionki z windowsa do katalogu wine?
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-05-02, 15:02:13 »
Czcionki win skopiuj do katalogu ~/.wine/drive_c/windows/Fonts/

kat666

  • Gość
Jak skopiować czcionki z windowsa do katalogu wine?
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-05-02, 15:36:39 »
freerider przeczytaj dokładnie mój pierwszy post, problem mam z tym, że nie potrafię otworzyć katalogu z wine tak żeby potem wkleic czcionki z windowsa


roca możesz napisać dokładniej jak to zrobic za pomocą konquer(i gdzie go znaleźć) lub za pomocą mc?

freerider

  • Gość
Jak skopiować czcionki z windowsa do katalogu wine?
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-05-02, 15:56:14 »
No właśnie czytałem i zastanawiam się jak chcesz geditem skopiować cokolwiek, a druga sprawa to miejsce czcionek, lepiej jest je skopiować do katalogu który ci podałem.

cp sciezka/do/katalogu/z czcionkami/* ~/.wine/drive_c/windows/Fonts/

telinit

  • Gość
Jak skopiować czcionki z windowsa do katalogu wine?
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-05-02, 18:05:41 »
Od siebie dodam, że w ścieżce jest .wine, nie wine. Kropka przed nazwą zasobu identyfikuje go jako ukryty właśnie. W Twojej dziwnej komendzie tej kropki nie widze, pomijając to, że nie mam pojęcia, co chciałeś tą komendą uzyskać.:)