Nowe posty

Autor Wątek: Odchudzanie Ubuntu - czyli jak zmiejszyć zużycie RAMu?  (Przeczytany 9463 razy)

szogun_

  • Gość
Witam

Czy komuś udało się może i jak bardzo się udało zmniejszyć zużycie RAMu w ubuntu? Wcześniej używałem MINT 5 XFCE (Ubuntu 8.04 LTS) aktualnie używam Xubuntu 10.04 LTS, i zużycie RAMu mi skoczyło dość "poważnie". Na Mincie na starcie system ściągał mi 150 MB aktulnie zjada 260 MB a po dłuższym użytkowaniu dochodzi do 700 MB, w momencie gdy na Mincie przy tych samych programach zjadał mi zaledwie w porywach do 500 MB. Czy ktoś może bawił się i próbował zmniejszać zużycie RAMu i w jaki sposób to robił?
Wiem że jeżeli tak bardzo mi zależy na niskim zużyciu RAMu to najlepiej przesiąść się na fluxbox'a połączonego przykładowo z Debianem. Tyle że polubiłem już XFCE i nie chciałbym zmieniać środowiska.
Macie jakieś sugestie czego się pozbyć, co wyłączyć, aby system brał mniej RAMu?

chmooreck

  • Gość
Odchudzanie Ubuntu - czyli jak zmiejszyć zużycie RAMu?
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-05-10, 12:34:33 »
Nie ma to wróżek...
Musisz zacząć od sprawdzenia co ile ramu używa, a potem się zdecydować, czy dany program jest ci potrzebny... ot, cała filozofia

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Odchudzanie Ubuntu - czyli jak zmiejszyć zużycie RAMu?
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-05-10, 14:59:36 »
O ile Xfce jest lekkie to w przypadku Xubuntu z tym już ciężko. Dlaczego? Ano dlatego, że Xubuntu pomimo tego iż korzysta z Xfce to przepakowane jest programami dla Gnome. Od siebie proponuję używać lżejszych zamienników i wywalić to czego nie potrzebujesz.

Pozdrawiam!