Nowe posty

Autor Wątek: Daemon, na dodatek 'prosta' komunikacja klient-serwer przez sieć?  (Przeczytany 3241 razy)

PolGraphic

  • Gość
Witam.
Mam do wykonania takie zadanie (bash/awk na PLD ale to chyba bez znaczenia i identycznie na innych dystrybucjach), którego częścią jest utworzenie dwóch skryptów: jeden klient i jeden serwer.
Serwera zapuszczam na daemonie (średnio wiem jak to zrobić), a klienta uruchamiam z jakimiś tam sobie parametrami, po czym klient 'loguje się' na serwer, zadaje jakieś tam pytanie, coś tam sobie pobiera i kończy pracę - komunikacja może być prowadzona poprzez pliki.
Natomiast niestety klient i serwer mogą być odpalone na różnych kompach, a klient miałby jakoś przez coś 'wbijać na demona, co więcej, ma być możliwość połączenia się z demonem z paru terminali przez paru klientów naraz '.
No i dwa problemy. Po pierwsze zupełnie nie wiem co zrobić by działało to z innego konta i co by paru klientów naraz (przecież ktoś może akurat pisać w pliku informacje które chce przesłać serwerowi, a kolejna osoba też wpadnie na ten pomysł i krach...).

Pozdrawiam, czekam na odpowiedzi

  • Gość
Daemon, na dodatek 'prosta' komunikacja klient-serwer przez sieć?
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-05-04, 12:39:39 »
Serwer postaw na netcacie plus parser w php lub perl

Klient perl/php/netcat

Najlepiej zrobić to w c

PolGraphic

  • Gość
Daemon, na dodatek 'prosta' komunikacja klient-serwer przez sieć?
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-05-04, 16:40:58 »
Problem w tym że nie mogę użyć Perl, ni PHP, ni C (sockety etc.) :/
A pytanie takie:

screen
-dmS name     Start as daemon: Screen session in detached mode.

Czy jak dam przez to mój program to już będzie pełnoprawny daemon (odłączy się i będzie chodził nawet po zamknięciu mojej sesji etc.)?
Jeśli tak, to jak go potem zakończyć (poza warunkiem że sam się zakończy) - skillować po prostu?