Nowe posty

Autor Wątek: Potrzebna pomoc w doborze tamatu pracy inż  (Przeczytany 9476 razy)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Potrzebna pomoc w doborze tamatu pracy inż
« Odpowiedź #15 dnia: 2010-04-25, 20:54:02 »
Co uczelnia to inne obyczaje. Na przykład u mnie na uczelni tematy prac były z góry ustalone i wymoślone przez promotorów i każdy tylko sobie wybierał co komu odpowiada a jak ktoś miał własny pomysł to musiał go przedstawić promotorowi i wtedy on albo się zgadzał albo nie :)

Ale jeden mój znajomy z innej uczelni też miał promotorów, którzy kazali wymyślać sobie tematy, więc jak pisałem wyżej - wszystko zależy od uczelni i promotora :)

Pozdrawiam!

Emay

  • Gość
Potrzebna pomoc w doborze tamatu pracy inż
« Odpowiedź #16 dnia: 2010-04-26, 09:19:04 »
Powiadasz coś z siciami i linuchem:
Porównanie paramatrów sieci Ethernet w wykorzystaniem IPv4 i IPv6 ( tunelowanie na linuchu ).
Samba kontra Active Directory - wydajność, konta mobilne itd.
Jeśli masz dostęp do urządzeń cisco to porównaj router wykonany na np. slackware z routerem sprzętowym cisco.
Możliwości jest naprawdę wiele. Trzeba się po prostu ogarnąć :)

Bogon

  • Gość
Potrzebna pomoc w doborze tamatu pracy inż
« Odpowiedź #17 dnia: 2010-04-26, 22:01:04 »
Ja chcialem zaproponowac:
 cos o migracji na ipv6,
znaki narodowe w nazwach domen,
cos moze o wirtualizacji (niby nie o sieciach, ale ostatnio na topie).

anonymous16

  • Gość
Potrzebna pomoc w doborze tamatu pracy inż
« Odpowiedź #18 dnia: 2010-05-08, 19:00:11 »
Witam wszystkich i dziekuje za odpowiedzi. Przepraszam tez ze tak dlugo milaczalem ale niestety komputer mi zaniemowil i dopiero wczoraj odebralem z serwisu. A wiec tak, chcialbym zajac sie czyms powiazanym z routingiem. Ostatnio w ramach zajec musialem przygotowac OSPF i zrobilm to na kilku wirtualnych systemach na VMWare. Przyznam ze takie cos mi sie bardzo podoba tak samo jak FIREWALLe(ostatnio tez robilem to na laborki), ale wszystko to jest zbyt "proste" aby brac na prace inzynierska. Myslalem nad porownaniem np OSPF a BGP albo RIP. Zaglebilem sie przy zadaniu zwizanym z FIREWALLem i mnie to wciagnelo moze cos w tym kierunku tylko ze postawic FIREWALL o zaden problem, nie wiem co z tym wymyslic aby wziac na prace. Pomozcie cos;) pozdrawiam