Nowe posty

Autor Wątek: Pakiet OpenOffice nie działa  (Przeczytany 5239 razy)

szogun_

  • Gość
Pakiet OpenOffice nie działa
« dnia: 2010-05-02, 10:47:14 »
Witam

Mam pewien problem i nie bardzo wiem jak go rozwiązać. Mianowicie, zaistalowałem najnowasze Xubuntu 10.04 LTS i wszystko było by cudownie, doinstalowałem sobie pakiet OO i tutaj powstał problem. Uruchaniam sobie Writera z pakietu i proces jest momentalnie zamykany, tzn pojawia się okienko ładowania pakietu na dosłownie ułamek sekundy po czym znika (proces jest zabijany). Próbowałem wszystkich wersji dostępnych na stronie OO i z repo, zawsze to samo. Jakieś pomysły co może być nie tak? Ktoś się spotkał z podobnym problemem?

sasha666

  • Gość
Pakiet OpenOffice nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-05-02, 11:59:44 »
Pokaż co wypluwa konsola, inaczej można sobie gdybać.

szogun_

  • Gość
Pakiet OpenOffice nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-05-02, 13:16:40 »
user@laptok:~$ openoffice.org
Segmentation fault
coś takiego mi wypluwa :)

kamzor

  • Gość
Pakiet OpenOffice nie działa
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-05-02, 14:06:10 »
To troszkę wałek bo to baaardzo ogólny błąd kojarzący się z dzieleniem przez zero oraz użyciem wskaźnika pokazującego gdzieś w siną dal :P

Nie mam pomysłu.. próbowałeś uruchomić z poziomu roota? jak nie to spróbuj i napisz czy taki sam efekt.

szogun_

  • Gość
Pakiet OpenOffice nie działa
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-05-02, 14:34:47 »
Efekt jest identyczny :)
Co ciekawego aktualnie przy instalowaniu jakiegokolwiek oprogramowania wyskakuje mi taki błąd, niezależnie co instaluje
Konfigurowanie openoffice.org-filter-binfilter (1:3.2.0-7ubuntu4) ...
Segmentation fault
Segmentation fault
dpkg: błąd przetwarzania openoffice.org-filter-binfilter (--configure):
 podproces zainstalowany skrypt post-installation zwrócił kod błędu 139
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
 openoffice.org-filter-binfilter
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
Pomyślałem że może trzeba reinstalować ten pakiet. Pod koniec reinstalacji wyskoczył mi komunikat błędu.
E: openoffice.org-filter-binfilter: podproces zainstalowany skrypt post-installation zwrócił kod błędu 139
Ale nic to nie pomogło nadal OO nie działa.

sasha666

  • Gość
Pakiet OpenOffice nie działa
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-05-02, 18:32:32 »
Czyli w ogóle nie działa "apt-get"?
Nie namieszałeś czasem wcześniej w repo, zmieniałeś wpisy, aktualizowałeś system, etc?
Podobny błąd wywalało po instalacji programu nod32 (gdzieś na jakimś forum widziałem), wystarczyło go usunąć i reszta wróciła do normy.

Spróbuj zrobić też troszkę porządku jeżeli apt-get działa;

Cytuj
apt-get autoremove
apt-get clean
apt-get upgrade

szogun_

  • Gość
Pakiet OpenOffice nie działa
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-05-02, 21:09:17 »
Rzeczywiście pomogło usunąłem nod'a i użyłem komend których poleciłeś i wszystko działa :) Dziękuję za pomoc :)

sasha666

  • Gość
Pakiet OpenOffice nie działa
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-05-03, 12:01:29 »
Spoko, życzę miłego użytkowania i polecam utrzymywanie porządku w systemie, jak używałem xubuntu to raz na miesiąc mniej więcej robiłem porządki (autoremove, clean, etc), minuta roboty a wszystko "pewniej" działa ;)