Nowe posty

Autor Wątek: Problem z siecią  (Przeczytany 10285 razy)

przemdo

  • Gość
Problem z siecią
« dnia: 2010-05-01, 18:02:55 »
Witam,
niedawno zainstalowałem sobie kubuntu i mam strasznie dziwny problem z netem. Nie wszystkie strony chcą mi się otwierać, a właściwie tylko niektóre. Mogę na przykład bez problemu otworzyć stronę google, gmail ale już na przykład onet.pl, gazeta.pl nie. Co ciekawe pingi to wszystkich tych stron działają bez problemu.

Jeszcze jedna ważna informacja. Komputer jest podłączony do routera a router jest połączony z modemem. Jeśli połączę komputer bezpośrednio do modemu to wszystko śmiga bez problemu. Czyli niby coś nie tak z routerem tylko, że mam też drugi komputer z Windows i tam wszystko śmiga bez problemu.

Szukałem w necie ale nic sensownego nie udało mi się znaleźć. Wyłącznie IPv6 i inne cuda. Jakieś pomysły?

freerider

  • Gość
Problem z siecią
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-05-01, 18:55:56 »
Zmień DNSy w /etc/resolv.conf na googlowskie na przykład.
Cytuj
nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4
Powinno hasać.

przemdo

  • Gość
Problem z siecią
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-05-01, 19:01:23 »
Zmieniłem, nie pomaga. Jak już pisałem pingi do tych stron chodzą poprawnie np.: ping www.onet.pl poprawnie rozwija adres na ip, więc dns działa dobrze. Problem jest gdzieś indziej.

pawtaj

  • Gość
Problem z siecią
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-05-02, 05:34:30 »
jaki modem? moze mtu ?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Problem z siecią
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-05-02, 11:03:34 »
Pokaż jeszcze wynik polecenia:

iptables -L
Sprawdź jeszcze raz ustawienia routera. I napisz czy łaczysz się przewodowo czy bezprzewodowo.

Pozdarwiam!

przemdo

  • Gość
Problem z siecią
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-05-02, 14:46:28 »
@pawtaj
Modem firmy Scientific Atlanta, model EPC2203. Kablówka UPC.

@roobal
 
root@przemek-desktop:/home/przemek# iptables -L
Chain INPUT (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination

Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination
W przypadku gdy łącze się bezpośrednio z modemem i wszystko działa wynik jest dokładnie taki sam.

Łącze się przewodowo. Problem nie jest z kablem bo drugi komputer z Win jestem w stanie łączyć tym samym kablem bez problemu (bezprzewodowo zresztą też).

Ustawienia routera są typowe bez dodatków. Powyłączane są wszystkie zabezpieczenie, nie ma blokowania konkretnych MAC-ow ani portów, wyłaczony jest też firewall. Jest tylko ustawione defaultowe DHCP bez dodatków i klonowanie adresu MAC.

Pozdrawiam,

alsz82

  • Gość
Problem z siecią
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-05-04, 09:55:51 »
A może spróbuj czegoś takiego  w /etc/network/interface
ustaw statycznie:

auto eth0
iface eth0 inet static
address (adres ip )
netmask (maska)
broadcast (adres rozgłoszeniowy)
gateway (adres bramy)
dns-nameservers (dns UPC)


Daj znać czy pomogło ?? jak nie będzie działać będziemy dalej szukać, obstawiam na DNS skoro pingi Tobie działają.

przemdo

  • Gość
Problem z siecią
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-05-05, 22:01:35 »
Nie pomogło. Co wyście się na ten DNS tak uparli. Przecież pisałem że pingi do nazw domenowych chodzą. Np przykład:
przemek@przemek-desktop:~$ ping onet.pl
PING onet.pl (213.180.146.27) 56(84) bytes of data.
64 bytes from s4.m1r2.onet.pl (213.180.146.27): icmp_seq=1 ttl=55 time=15.8 ms
64 bytes from s4.m1r2.onet.pl (213.180.146.27): icmp_seq=2 ttl=55 time=63.5 ms
Adres został poprawnie rozwinięty do ip. Wniosek DNS działa dobrze.

Pozdr,

BTW: Nie instalujcie sobie kubuntu 10.04. Co drugi start to zwis. Powoli tracę cierpliwość.

freerider

  • Gość
Problem z siecią
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-05-06, 19:07:35 »
Skoro ping leci i DNS działa to nie mam pomysłu co może być nie tak. Najprawdopodobniej wina ustawień przeglądarki (może włączone jakieś proxy). Sprawdź na innej czy tez bęedzie problem.

przemdo

  • Gość
Problem z siecią
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-05-11, 21:36:32 »
Opera, Chrome i Konqueror też nie działają. Przeglądarka odpada.

Mam dodatkową informację. Pisałem wcześniej, że pingi działają i tutaj nic się nie zmieniło, ale zauważyłem że współczynnik utraty paktietów jest bardzo duży od 10 nawet do 25%. Może to kogoś naprowadzi na rozwiązanie problemu.

Pozdrawiam

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Problem z siecią
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-05-13, 20:57:30 »
DNS są istotne nie pisałeś,czy wprowadzałeś DNS UPC. Ja miałem swojego czasu podobne problemy i pomogło wprowadzenie dns ręcznie do kompa z linuxem operatora w moim przypadku Vectry. Mam taki sam modem atlantisa podłączny router tp-link  sieć przewodowa i bezprzewodowa. Powłączane w routerze, automatyczne DHCP, filtrowanie mac adresów, włączony firewall i wszysto śmiga na debianie sidux-ie pclinuxos i xp. Xp radzi sobie bez tych DNS,ale w linuxach musiałem wprowadzić.
Pozdrawiam

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Problem z siecią
« Odpowiedź #11 dnia: 2010-05-13, 21:09:34 »
@wszyscy co się przyczeli dns: Skoro adresy są poprawnie rozwijane, to w jaki sposób dns może mieć na to wpływ?

A żeby ostatecznie udowodnić że to nie to, to zamiast onet.pl wpisz w pasku adresu http://213.180.146.27

przemdo

  • Gość
Problem z siecią
« Odpowiedź #12 dnia: 2010-05-14, 23:51:34 »
Sprawdzałem to już wcześniej, ale dla pewności zrobiłem to jeszcze raz we wszystkich 4 przeglądarkach. Wszędzie nie działa (oprócz googla :-)).  

We wszystkich przeglądarkach adres ip został poprawnie zamieniony na adres domenowy. Chrome, Konqueror i Opera zamieniły nawet automatycznie wpisany adres ip na adres www.onet.pl, Mozilla wypisuje na dole oczekiwanie na www.onet.pl. DNS działa.

Działa jeszcze np. sprawdzanie aktualizacji, ale już pobieranie zatrzymuje się na kilku procentach i nie rusza. Moim zdaniem problem jest w tych traconych pakietach. Tylko skąd może się to brać? Jakieś pomysły?

Dodatkowa informacja. Problem nie występował na wersji ubuntu 8.04. Kaszani się dopiero od wersji 9.xx. Podobno od tej wersji zaszły jakieś zmiany w IPv6, ale próbowałem to wyłączać, a w Mozilli mam ustawione "network.dns.disableIPv6" na true. Więc to też nie to. Cos jeszcze zmieniło się od wersji 9.xx. Może to kogoś naprowadzi na rozwiązanie.

Pozdrawiam,

WizardNumberNext

  • Gość
Problem z siecią
« Odpowiedź #13 dnia: 2010-05-29, 14:26:43 »
Ja stawiam na MTU. To wygląda jak najbardziej na MTU/MRU.
Sprubój dużych oraz gigantycznych ping'ów:
ping -s 1472 -i 0.25 -c 100 www.debian.org
ping -s 5972 -i 0.25 -c 100 www.debian.org
Małe wyjaśnienie:
-s - size, rozmiar
1472 - daje w sumie 1500 dla wysyłanych pakietów oraz 1480 dla odbieranych pakietów
5972 - 6000 / 5980
1500 to normalny maksymalny rozmiar pakietu
-i - interval, odstęp pomiędzy kolejnymi pakietami - 0.25 -ćwierć sekundy
-c - count, ilość pakietów do wysłania

Jeżeli nie będzie działać to znaczy, że masz za duże MTU.
Jeżeli twoje połaczenie netowe to cokolwiek na ATM z całą pewnością masz za duże MTU. Niestety nie pamiętam jak duże jest MTU dla ATM. Jeżeli znajdziesz to gdzieś (na przykład podłączając komputer bezpośrednio do modem'u i uzyskując połączenie) to zmiejsz MTU na karcie ethernet czy wifi do wielkości
'wielkość MTU na modemie' - 40
Jeżeli dalej nie działa to zmniejsz o kolejne 40. Jeżeli po drugim zmniejszeniu MTU nie zadziała, to znaczy, że to NIE JEST MTU.

Uwaga zmniejszanie MTU o wartość większą od 80 jest kompletnie bezsensowne i tylko obciąża nie potrzebnie całą sieć włączając w to internet.

rysban

  • Gość
Problem z siecią
« Odpowiedź #14 dnia: 2010-05-30, 22:06:12 »
Witam .
Połączenie sieciowe będzie pracować bez problemu .  W preferencjach połączenia sieciowego musisz podać DNS w ustawieniach IPv4 a IPv6 w metodzie ustaw zignoruj . Powinno to pomóc . Miałem identyczny problem z ruterem i to rozwiązało sprawę .
Pozdrawiam Ryszard