Nowe posty

Autor Wątek: Edycja filmów + format filmów  (Przeczytany 4806 razy)

ra-v

  • Gość
Edycja filmów + format filmów
« dnia: 2010-04-27, 18:24:15 »
Mam 2 problemy

#1
Poszukuję prostego programu którym będę mógł edytować nagrania wideo, nie DVD, nie VCD, może być MPEG, AVI czy OGV. Nie chce robić efektów specjalnych tylko proste rzeczy - np.
a. przesuwanie oznaczonego regiony filmy, np. obszaru 800x600 na filmie 1280x1024
b. start/stop klatka
c. opcjonalnie napisy
No i żeby nie za mocno zarżnął 2000MHz-ów

#2
Zna ktoś jakiś format bez kompresji lub z b.małą kompresją, czyli jakieś prawie RAW. Porównując do zdjęć szukam odpowiednika formatu BMP do JPG. Powstały plik moze być a raczej musi być duży.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Edycja filmów + format filmów
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-04-27, 18:39:49 »
ad 2

AVI nie wystarcza?
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

kopin

  • Gość
Edycja filmów + format filmów
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-04-28, 15:23:57 »
Witam. Ja do zgrywania z kamery miniDV i obróbki filmów wykorzystałem proggram KINO. Jest OK, chociaż Cinerella ma więcej opcji...

addos2

  • Gość
Edycja filmów + format filmów
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-04-28, 16:58:29 »
Ad.2

Raczej nie chodzi o AVI bo to tylko kontener. Chodzi raczej o kompresję.
Pytasz o bezstratną a do tego najlepszy będzie http://pl.wikipedia.org/wiki/Kodowanie_Huffmana
Chyba, że coś się ostatnio zmieniło to proszę o korektę kogoś w temacie.

Musisz poszukać tego kodera i ustawić w programie z którego będziesz korzystał, żeby używał kodowania Huffmana.

W razie jakiś nieścisłości niech ktoś jeszcze mnie uzupełni lub poprawi

ra-v

  • Gość
Edycja filmów + format filmów
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-04-28, 20:30:31 »
Ad 1, No jeden z programów, fajny, ale nie mogę poszukać jak obciąć fragment i przesuwać go np. od 0-10 sekundy na pozycjię 0x0, potem na pozycję 100x100 itp. Ale moze jakos dojdę. Szkoda że czasem potrafi się zwiesić (brak obciążenia procka czyli zwiecha).
Jakby co to jeszcze czekam dalej na propocycje, ale KINO oczywiście potestuję.

Ad.2. AVI jest za mały objętościowo, chyba że jest jakaś przełączka do niekompresowania filmu. Bezstratna kompresja Huffmana to już bliżej, ale mnie chodzi raczej nawet o jakiś RAW, czyli 1 minuta filmu może mieć 100MB. A jeszcze bliżej - chodzi mi o to żebym z minimalnym użyciem procka a większym użyciem dysku zapisywał plik wideo.


1x THX 4 @kopin & 1x THX 4 @addos2