Nowe posty

Autor Wątek: wczytanie katalogu  (Przeczytany 4200 razy)

worek4

  • Gość
wczytanie katalogu
« dnia: 2010-04-29, 20:06:28 »
Witam poszukuje komendy albo mini instrukcji jak wczytać zawartość danego katalogu, który podam jako parametr. Dokładniej to tam podaje katalog i chcę wczytać wszystko co  wnim jest pliki inne katalogi dowiazania itp. Myslalem to zrobic  wten sposob ale w petli poprostu w tablice wpisywac wszystko i poxniej calla zawartos katalogu mial bym w tablicy. Jednak nie mam pojecia jak zrobić zeby sie do zawartosci odwolywac i moc operowac na niej. Będę wdzięczny za pomoc.

  • Gość
wczytanie katalogu
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-04-29, 20:25:25 »
Wg. mnie możesz po prostu przejść do wybranego katalogu za pomocą  "cd" i potem czytać poszczególne elementy katalogu za pomocą "for"

worek4

  • Gość
wczytanie katalogu
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-04-29, 20:41:01 »
ale jak to w skrypcie napisac? jestem lajikiem i mam skrypt napisac i jedna z czesci jego jest potrzebe zczytanie zaratosci katalogu. tylko mam pytania cze jak do tablicay zapisze na pli.txt to czy po odwolaniu sie do numeru tablicy gdzie on jest bede mogl wyluskac informacje takie jak autor, jego prawa"tego pliku" , rozmiar?
nie amm wyobrazenia jak odwolac sie do pojedynczego pliku. reszte w petli sie zrobie. ale sam poczatke zeby napisac tablicza[n]= "i to jak zlapapc ten pliczek"
Mam nadzieje ze pisze zrozumiale(troche zawile mysle a to pewnie banala operacja jest)

arctgx

  • Gość
wczytanie katalogu
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-04-29, 21:58:18 »
Skoro będąc laikiem masz to zrobić, to zapewne dostałeś trochę wykładu jak tworzyć skrypty. Nie licz na gotowca.
$(
tej postaci użyj.

Odpal polecenie man bash i szukaj przykładów w sieci.

worek4

  • Gość
wczytanie katalogu
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-04-29, 22:39:45 »
wlaśnie nie dostałem. to jest cos typu. macie zrobic to. milej nauki. i trzeba samemu wszystkiego sie uczyć. nikt mi nawet nie powiedzial jak ma to wygladac dokladnie. jestem laikiem i bez pomocy prowadzacych zajecia amm sie sam nauczyc i napisac

arctgx

  • Gość
wczytanie katalogu
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-04-29, 23:45:16 »
Szukanie nie boli. W sieci znajdziesz masę przewodników z przykładami dla całkiem początkujących. Podręcznik man bash w tej sytuacji przyda Ci się raczej do doprecyzowania, jak używać niektórych elementów, niż do rozpoczynania nauki.

P.S. Znam Twoją sytuację, sam miałem swego czasu zrobić coś w HTML, latechu i... MS Wordzie (długi dowód Mocnego Prawa Wielkich Liczb napisany w programie biurowym skutecznie przekonał mnie, w czym nie pisać takich tekstów - zbyt późno złapałem że trzeba było potraktować to jako żart).

Tylko z HTML pomysł samodzielnej nauki był poroniony: w bibliotekach i w sieci zalegała masa podręczników uczących przestarzałego, niestandardowego kodowania. Studenci nie uprzedzeni o tym (wraz ze mną) mogli nie zdawać sobie o tym sprawy.

W przypadku basha nie musisz się o to obawiać.