Nowe posty

Autor Wątek: "Transparentny" problem z FontForge i innymi programami  (Przeczytany 2509 razy)

darkhog

  • Gość
Może przytoczę "log" podobnego tematu z linuksowo.pl, aby nie powtarzać pewnych wątków.

Cytat: "Ja"
Zacznijmy od tego, że nie wiedziałem gdzie ten temat dać, więc jak pasuje on gdzie indziej, to przenieść.

Otóż mam problem, hm.. z przezroczystością niektórych programów:

Podobnie rzecz ma się z generatorem fractali XaOS:

Mógłby mi ktoś pomóc? Dodam, że nie wiem kompletnie na czym ten problem polega, co jest nie tak.
Cytat: "zlomierz"
mnie to wygląda na problemy z rendowaniem grafiki
i szukałbym problemu w pierwszej kolejności po stronie sterowników grafiki, glx, aiglx czy co tam masz w użyciu

jeśli żadne opcje w logach nie zwracają błędu to kolejno próbuj wyłączać kolejne opcje GLX/AIGLX, GL zmienić sterowniki,
zamienić GLX na AIGLX lub na odwrót
no i widzę kde więc zdaje się masz jeszcze silnik rendujący od kde dostępny w zależności od skonfigurowania... - to też można spróbować zmienić, nawet w pierwszej kolejności...

no ale najpierw poszukaj błędów i warningów w logach
Cytat: "Ja"
Tyle że WSZYSTKIE inne programy śmigają bez zarzutu. Problem dotyczy jedynie programów pisanych pod standardowy widgetset X-ów. Na innych środowiskach (gnome, fluxbox, czy nawet xfce) to samo.
Ma ktoś może podobny problem z Fontforge? Jeśli tak i jeśli go rozwiązał, to jak to zrobić?

darkhog

  • Gość
"Transparentny" problem z FontForge i innymi programami
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-04-23, 14:22:34 »
Może mi ktoś pomóc, bo ten problem daje mi się we znaki...