Nowe posty

Autor Wątek: Dziwne zachowanie klawiatury w laptopie  (Przeczytany 3910 razy)

Mr.Han

  • Gość
Dziwne zachowanie klawiatury w laptopie
« dnia: 2010-04-25, 20:30:38 »
Witam ! :)

Chcialbym wszystkich goraco powitac jako ze to moj pierwszy post na tym forum, ale przejdzmy do mojego problemu...

Mianowicie Klawiatura dziala bez zadnego problemu sa polskie znaki i w ogole, ale ... jezeli uzywam klawiszy do podswietlenia/przyciemnienia matrycy lapka to matryca po jednym przycisnieciu podswietla sie lub przyciemnia o dwa stopnie... Podobnie jest z rozwijana lista np. w googlu. Klikam strzaleczke raz a przeskakuje o dwie pozycje ... troche to wkurzajace jest.

System to:
Slckware Linux Current na jajku 2.6.33.1 na KDE 4.3.5

Jakies pomysly co do tego ? :)

EDIT:
No i Arch x86_64 :D

ra-v

  • Gość
Dziwne zachowanie klawiatury w laptopie
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-04-26, 18:18:43 »
GNOME
1.a. Menu / System / Preferencje Sprzęt / Klawiatura
1.b. Menu / Programy / Ustawienia / Klawiatura
XFCE - nie pamiętam, ale w Ustawieniach XFCE miałem 2 pozycje dot. ustawień klawiatury.

Zakładka Układ

Może tu masz coś źle ustawione, ustaw taki układ jak Winda wykrywa (wykrywa?) jeśli nie wiesz jaki masz

Druga sprawa - czy w konsoli, czystej konsoli bez Xów jest tak samo czy tylko w środowisku tak się dzieje

Mr.Han

  • Gość
Dziwne zachowanie klawiatury w laptopie
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-04-26, 19:06:12 »
Nie nic z ustawien srodowiska. W konsoli dzieje sie dokladnie tam samo...

ra-v

  • Gość
Dziwne zachowanie klawiatury w laptopie
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-04-27, 18:16:34 »
są takie polecenia jak
setkeycodes
getkeycodes
showkey
dompkeys
Znam je akurat z jednego z magazynów Linuxowych, ale nie używałem. Niby zmieniają mapowanie klawiatury ręcznie - robota na drutach. Nie wiem czy są wstanie spamiętać to wszystko.

Druga sprawa to w "/etc/sysconfig/keyboard" są układy klawiatury. Spróbuj coś poszukać dla ciebie. Możesz sugerować się Postem #2 oraz oczywiście Googlem.