Nowe posty

Autor Wątek: Aktualizacja/instalacja pakietów zawiesza Ubuntu  (Przeczytany 7835 razy)

marcinmarv

  • Gość
Aktualizacja/instalacja pakietów zawiesza Ubuntu
« dnia: 2010-04-19, 11:04:20 »
Witam wszystkich.
Mam od instalacji systemu dość męczący problem, mianowicie przy aktualizacji/instalacji pkietów system się wiesza na dobre. Nie pomaga nic oprócz dłuższego przytrzymania "power'a" i wyłączenia systemu.
Mój system to ubuntu 9.10 Karmelkowy Koliberek, a sprzęt to Asus X50SL series, aktualizacja/instalacja zawiesza się zarówno przez "kabel" jak i po przez wi-fi nie mam pomysłu co może być przyczyną, a jako początkujący wpadłem w impas, proszę o pomoc, dodam że z tej samej płyty był instalowany ten sam Ubuntu na komputerze stacjonarnym i wszystko gra.
To mój pierwszy post na tym forum więc w razie jakiegoś "fo pa" z mojej strony z góry przepraszam.

Demerzel

  • Gość
Aktualizacja/instalacja pakietów zawiesza Ubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-04-19, 21:32:22 »
Spróbuj wywołać aktualizacje z konsoli zamiast narzędziami graficznymi.

lukaso666

  • Gość
Aktualizacja/instalacja pakietów zawiesza Ubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-04-20, 06:46:05 »
Sprawdź, czy w /etc/apt/sources.list wszyskto OK z Twoimi repozytoriami. Zmień w Synapticu serwer, którego używasz. Zobaczy, czy opcja "wybierz najlepszy serwer" (czy jakoś tak, nie pamiętam juz jak to było w Ubu) wyrzuca Ci w wyniku inny serwer, niż ten, który miałeś wcześniej. Spróbuj aktualizacji/instalacji w powłoce: przyciśnij Ctrl+Alt+F1, zaloguj się, pod rootem (wpisujesz: sudo su i podjesz hasło) wykona apt-get update i spróbój losowo zaktualizować jakiś pakiet (apt-get upgrde nazwa_pakietu) albo system (apt-get dist-upgrade).
No i wklej tutaj to, co wypluwa powłoka przy aktusalizacji/instalacji pakietów.

marcinmarv

  • Gość
Aktualizacja/instalacja pakietów zawiesza Ubuntu
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-04-20, 08:25:56 »
Ok spróbuje z tym serwerem coś pokombinować.
W konsoli się wieszało(na pewno) i podobnie było na powłoce (o ile dobrze pamiętam) ale spróbuję jeszcze raz jak do domu z pracy wrócę.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Aktualizacja/instalacja pakietów zawiesza Ubuntu
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-04-21, 04:17:00 »
Pokaz symulacje aktualizacji, wklej wynik polecenia na forum:

apt-get upgrade -s
Polecenie wpisuj bez sudo!

Gdyby i przy tym sie wieszalo to niech system zapisze proces aktualizacji do pliku tekstowego i potem wrzucisz jego zawartosc na forum:

sudo apt-get upgrade > upgrade_log.txt
Pozdrawiam!

marcinmarv

  • Gość
Aktualizacja/instalacja pakietów zawiesza Ubuntu
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-04-24, 14:51:03 »
@roobal upgrade -s pokazało mi że są paczki do aktualizacji
przy robieniu loga się zawiesiło ..
sudo apt-get update wywaliło komunikat
W:Nie udało się pobrać (http:// (ścierzka do paczki)) nieudało się przetłumaczyć nazwy "ppa.launchpad.net"
W:Nieudało się pobrać niektórych plików indeksu zostały one zignorowane lub została użyta ich starsza wersja
Może to jest istotne ??

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Aktualizacja/instalacja pakietów zawiesza Ubuntu
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-04-24, 16:11:41 »
Wygląda na problemy z serwerem albo problemy na twoim łączu. Tak poza tym miałeś pokazać wynik polecenia upgrade -s, bo chciałem zobaczyć co pokaże symulacja a Ty napisałeś, że są nowe paczki a nie o to chodziło.

Pozdrawiam!

PS. Prawidłowo po polsku pisze się ścieżka, tak samo jak z czasownikami nie pisze się rozdzielnie, czyli nie  |  udało.

mungo

  • Gość
Aktualizacja/instalacja pakietów zawiesza Ubuntu
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-04-25, 21:37:01 »
Witam na forum

Mam podobny problem jak ma marcinmarv. Również mam Asusa X50SL i ubuntu 9.10 tyle że w wersji karmic koala.

Komputer zawiesza mi się po podłączeniu do sieci bezprzewodowej. Czasem pochodzi kilka minut czasem od razu pada. Pomaga tylko przytrzymanie resetu na laptopie.

Gdzieś na innym forum czytałem o podobnym problemie na tych laptopach ale nie mogę tego teraz znaleźć. Pisał w nich szczęśliwy posiadacz Asusa, że na innych dystrybucjach linuxa jest u niego podobnie. Ja sprawdzałem 3 wersje ubuntu i fedore i zawsze jest to samo zarówno na zainstalowanym na dysk systemie jak i na systemie odpalonym z płyty.

W tamtym temacie pojawiła się sugestia, że to może mieć jakiś związek ze sterownikiem do karty graficznej... Ja zaczynam podejrzewać firefoxa.

Po zrestartowaniu routera nie mogę się połączyć z internetem przez kabel :(
Na tym laptopie mam też windowsa na którym łącze się przez kabel i bezprzewodowo bez żadnych problemów.

@roobal
po wpisaniu komend, które podajesz, pokazało mi mniej więcej to samo co marcinmarv. Nie pamiętam dokładnie.

Jestem nowym użytkownikiem linuxa i skończyły mi się już pomysły jakby to samemu naprawić.

Pozdrawiam