Nowe posty

Autor Wątek: Dwa routery na lokalu i problem z www  (Przeczytany 3485 razy)

52aqir

  • Gość
Dwa routery na lokalu i problem z www
« dnia: 2005-10-03, 09:15:31 »
Witam !

Otoz problem polega na tym, ze torsmo przy odpaleniu ze zwyklego usera wyswietla mi taki oto komunikat jak w temacie. Jak sie domyslam chodzi o prawa dostepu do pliku /proc/net/dev...tylko jakie maja byc ?:|
2. sprawa - do czego sluzy(l) katalog /sys/bus/i2c/devices/ i gdzie moze sie znajdowac w tej chwili w PLD Ac ( mysle, ze zmienili sciezke, a moze w ogole sie tego pozbyli ).... No to by bylo na tyle


Z gory dziekuje za odpowiedz


Pozdrawiam

  • Gość
Dwa routery na lokalu i problem z www
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-04, 14:45:19 »
2005-10-03 09:15:31 samael napisał:

> Witam !
 >
 > Otoz problem polega na tym, ze torsmo przy odpaleniu ze zwyklego usera wyswietla mi taki oto
 > komunikat jak w temacie. Jak sie domyslam chodzi o prawa dostepu do pliku /proc/net/dev...tylko
 > jakie maja byc ?:|
 > 2. sprawa - do czego sluzy(l) katalog /sys/bus/i2c/devices/ i gdzie moze sie znajdowac w tej
 > chwili w PLD Ac ( mysle, ze zmienili sciezke, a moze w ogole sie tego pozbyli ).... No to by
 > bylo na tyle
 >
 >
 > Z gory dziekuje za odpowiedz
 >
 >
 > Pozdrawiam
 >
praw w katalogu /proc nie zmienisz chyba ze umiesz programowac i wisz gdzie.
Dokumentacja do podkatalogu /sys znajduje sie w zrodlach kerneli 2.6.
Nie wiem co to jest Ac, ale w /sys nie da sie zmienic sciezki chyba ze (patrz odnosnie /proc)

52aqir

  • Gość
Dwa routery na lokalu i problem z www
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-04, 22:49:24 »
dziekuje za odp :]

teraz mam inny problem :P
prawa dostepu zmienilem i o dziwo dziala jak chce :P tylko za kazdym razem gdy resetuje system wraca do pierwotnych ustawien :/ moze da sie to jakos na \\"twardo\\" zrobic??



Pozdrawiam

Offline Mariusz Nagoda

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Dwa routery na lokalu i problem z www
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-03, 07:09:43 »
Mam taki problem, że od pewnego czasu podzieliła mi się sieć lokalna, i są dwa routery (chyba jednakowe). Ustawione są tak ze nie powinno się nic gruźć tzn. inne grupy robocze i inne maski podsieci. Na windowsie wszystko dziala pieknie a na mandrake 10.1 już nie. Dokładnie problem w tym że komp widzi siec i jest internet ale przeglądanie stron www za pomocą konquerora, mozilli, firefoxa, i innych standardowych przeglądarek to koszmar. Stronka otwiera się ze 2 min i w polowie sie otwiera. Prawidłowo działa jedynie opera (i tylko w wersji7.23) oraz links i lynx (urpm działa dobrze kadu też). Zaznaczam że troszke już siedze na tym systenie i go znam (5 lat). Takie same objawy są na innych dystrybucjach. Nie mogę sobie w zaden sposób z tym poradzić jeśli ktoś ma pomysł jak sprawić by kochany konqueror dzialal jak należy to proszę o pomoc

xis

  • Gość
Dwa routery na lokalu i problem z www
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-03, 10:30:05 »
Hmm.. może masz (albo właśnie nie masz) ustawiony proxy serwer?
Porównaj konfiguracje Opery i Konquerora pod kątem proxy. Druga rzecz to to, że Opera potrafi bardzo dobrze radzić sobie z pamięcia podręczną (cache) i to może dawać mylące wnioski. Wejdź na nieodwiedzaną dotychczas stronę z obu przeglądarek.
Możesz też sprawdzić ustawienia DNS, może zmiana ich kolejności przyspieszy otwieranie stron.
Ale skoro piszesz, że kadu i urpmi działają OK to obstawiałbym proxy.

Offline Mariusz Nagoda

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Dwa routery na lokalu i problem z www
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-03, 16:46:20 »
Zapomniałem wcześniej dodać iż nie mam dynamicznie przydzielanego ip tylko ręcznie (wymóg ustawien routera) a z proxy juz wczesniej probowalem i też nic nie pomogło. Więc problem czyba w czyms innym :( .

snupik

  • Gość
Dwa routery na lokalu i problem z www
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-04, 00:32:00 »
2005-10-03 16:46:20 nagodamariusz napisał:

> Zapomniałem wcześniej dodać iż nie mam dynamicznie przydzielanego ip tylko ręcznie (wymóg
 > ustawien routera) a z proxy juz wczesniej probowalem i też nic nie pomogło. Więc problem czyba
 > w czyms innym :( .  

snupik

  • Gość
Dwa routery na lokalu i problem z www
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-04, 00:35:39 »
links elinks itp nie ściągają grafiki, więc chodzą szybko, opera ma wbudowany cache wiec też chodzi szybko,
gg irc itp nie wymaga jpołączenia o wygórowanej jakości.
Puść mtr-a na np. www.wp.pl , zobacz czy nie masz gdzieś packet loss'ow. A jak wygląda sprawa ftp ? Osiągasz sensowne transfery czy raczej kuleje?

Pozdro :)

Offline Mariusz Nagoda

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Dwa routery na lokalu i problem z www
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-10-04, 01:19:35 »
Nie mam zadnych utraconych pakietów. Operą z ftp sciągam z predkoscią 230 kb a konquerorem juz nie moge wejsc. Równiez strony na które wchodze po taz pierwszy, grafika,  animacje flashowe tez zciągają się z taką predkoscią (jeśli tyle daje serwer). Nawet kget z taką ciągnie. Wiem ze to dziwne ale tak niestety jest. Prosze o inne wyjesnienie. Może to wina ustawien routera tzn cos jest nie włączone albo co? Choć na routerze tez linux śmiga to powinno wszystko grac (router sprzetowy).