Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Gnu Gadu  (Przeczytany 8049 razy)

borlandx

  • Gość
Gnu Gadu
« dnia: 2005-05-20, 12:34:16 »
Skompilowałem sobie nowe kde 3.4.0, nie było żadnych problemów podczas kompilacji. Kiedy prubóję wysłać email w kmail to taki błąd mi wywala (przepisałem słowo w słowo):
//=============== ciach ====================
Błąd autoryzacji, uwierzytelnianie An error occured during authentication: SASL(-4):no mechanism available:No worthy mechs found jest nieobsługiwane.
//============= ciach ======================

Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Xax79

  • Gość
Gnu Gadu
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-05-20, 16:26:53 »
2005-05-20 12:34:16 borlandx napisał:

> Skompilowałem sobie nowe kde 3.4.0, nie było żadnych problemów podczas kompilacji. Kiedy prubóję
 > wysłać email w kmail to taki błąd mi wywala (przepisałem słowo w słowo):
 > //=============== ciach ====================
 > Błąd autoryzacji, uwierzytelnianie An error occured during authentication: SASL(-4):no
 > mechanism available:No worthy mechs found jest nieobsługiwane.
 > //============= ciach ======================
 >
 > Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Z tego co tu mozna wyczytac masz wlaczona opcje uwierzytelniania podczas wysylania maili (prawdopodobnie nawet bezpiecznego uwierzytelniania) i kmail nie moze znalezc mechanizmow do jego obslugi.

Upewnij sie czy to konto wymaga uwerzytelniania i jesli nie to go wylacz w ustawieniach konta.

borlandx

  • Gość
Gnu Gadu
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-05-21, 12:21:06 »
2005-05-20 16:26:53 Xax79 napisał:

> 2005-05-20 12:34:16 borlandx napisał:
 >
 > > Skompilowałem sobie nowe kde 3.4.0, nie było żadnych problemów podczas kompilacji. Kiedy
 > prubóję
 >  > wysłać email w kmail to taki błąd mi wywala (przepisałem słowo w słowo):
 >  > //=============== ciach ====================
 >  > Błąd autoryzacji, uwierzytelnianie An error occured during authentication: SASL(-4):no
 >  > mechanism available:No worthy mechs found jest nieobsługiwane.
 >  > //============= ciach ======================
 >  >
 >  > Czy ktoś ma jakiś pomysł?
 >
 > Z tego co tu mozna wyczytac masz wlaczona opcje uwierzytelniania podczas wysylania maili
 > (prawdopodobnie nawet bezpiecznego uwierzytelniania) i kmail nie moze znalezc mechanizmow do
 > jego obslugi.
 >
 > Upewnij sie czy to konto wymaga uwerzytelniania i jesli nie to go wylacz w ustawieniach konta.

Moje konto pocztowe potrzebuje uwierzytelnienia tzn. należy wysłać nazwę konta oraz hasło do serwera żeby można było wysłać email. Kiepska sprawa, może poprostu zacznę używać np. Thunderbirda mozilli. W poprzednich wersjach kde które też sam sobie kompilowałem nie miałem takich problemów, po prostu po kompilacji wszystko chodziło jak trzeba, dlatego ten dziwny niespodziewany problem zaskoczył mnie.

krisp

  • Gość
Gnu Gadu
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-21, 14:09:32 »
2005-05-21 12:21:06 borlandx napisał:
...............
 > Moje konto pocztowe potrzebuje uwierzytelnienia tzn. należy wysłać nazwę konta oraz hasło do
 > serwera żeby można było wysłać email. Kiepska sprawa, może poprostu zacznę używać np.
 > Thunderbirda mozilli. W poprzednich wersjach kde które też sam sobie kompilowałem nie miałem
 > takich problemów, po prostu po kompilacji wszystko chodziło jak trzeba, dlatego ten dziwny
 > niespodziewany problem zaskoczył mnie.
 >

Ale to nie problem, tylko przeoczenie w procesie konfiguracji kmaila. Czasem na drobiazgi nie zwracamy uwagi i są drobne problemy :)

Inne programy pocztowe także w tym przypadku wymagać będą autoryzacji.

pozdrawiam

uc8051

  • Gość
Gnu Gadu
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-06, 10:56:07 »
2005-05-21 14:09:32 krisp napisał:

> 2005-05-21 12:21:06 borlandx napisał:
 > ...............
 >  > Moje konto pocztowe potrzebuje uwierzytelnienia tzn. należy wysłać nazwę konta oraz hasło
 > do
 >  > serwera żeby można było wysłać email. Kiepska sprawa, może poprostu zacznę używać np.
 >  > Thunderbirda mozilli. W poprzednich wersjach kde które też sam sobie kompilowałem nie
 > miałem
 >  > takich problemów, po prostu po kompilacji wszystko chodziło jak trzeba, dlatego ten
 > dziwny
 >  > niespodziewany problem zaskoczył mnie.
 >  >
 >
 > Ale to nie problem, tylko przeoczenie w procesie konfiguracji kmaila. Czasem na drobiazgi nie
 > zwracamy uwagi i są drobne problemy :)
 >
 > Inne programy pocztowe także w tym przypadku wymagać będą autoryzacji.
 >
 > pozdrawiam

Jak to nie jest błąd to co zrobić żeby działało ? mam podobny problem i niewiem co zrobić. Może ktoś poda co poustawiać przykładowo i gdzie np dla o2 lub wp jak jedno zacznie działaś to pewnie i reszta ruszy :).

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Gnu Gadu
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-06, 14:11:12 »
2006-02-06 10:56:07 uc8051 napisał:

> 2005-05-21 14:09:32 krisp napisał:
 >
 > > 2005-05-21 12:21:06 borlandx napisał:
 >  > ...............
 >  >  > Moje konto pocztowe potrzebuje uwierzytelnienia tzn. należy wysłać nazwę konta oraz
 > hasło
 
 Są różne metody uwierzytelniania. Kmail (i Evolution - który polecam - również) ma taki przycisk, który powoduje, że program dogaduje sie z serwerem i sprawdza jakie są dopuszczalne metody autoryzacji. Musisz użyc tej opcji.*
------------------------------------------------------------------------
* oczywiście w czasie połączenia z internetem :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

de_laurent

  • Gość
Gnu Gadu
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-07, 01:06:54 »
Nie korzystam z KMaila, ale domyslam sie, ze nie chodzi tutaj o login i haslo, tylko o np. SSL, TSL itd. Sprawdz te opcje... Ja np. mam wlaczone SSL dla o2.pl, port 995... Jezeli ta odpowiedz ci pomogla, to glosuj na mnie! Staram sie o tytul Linuksowej Gosposi Roku. ;)

maverick44

  • Gość
Gnu Gadu
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-05-20, 01:32:04 »
Witam! Otoz zainstalowalem ze zrodel gnu gg2 , niestety proba uruchomienia tego programu konczy sie o to takimi komunikatami :(
maverick@backfire:~$ gg2

** (process:24044): WARNING **: Unable to read configuration file for plugin

** (process:24044): WARNING **: Unable to read configuration file for plugin a                                                                   away

** (process:24044): WARNING **: Unable to read configuration file for plugin g                                                                   adu-gadu

** (:24044): WARNING **: Nie mo¿na odczytaæ pliku z konfiguracj± wtyc                                                                   zki docklet-dockapp

** (:24044): WARNING **: Nie mo¿na odczytaæ pliku z konfiguracj± wtyc                                                                   zki sms

** (:24044): WARNING **: Nie mo¿na odczytaæ pliku z konfiguracj± wtyc                                                                   zki aktualizacji

** (:24044): WARNING **: Nie mo¿na odczytaæ pliku z konfiguracj± wtyc                                                                   zki xosd

** (:24044): WARNING **: Nie mo¿na odczytaæ pliku z konfiguracj± wtyc                                                                   zki

** (:24044): WARNING **: Nie mo¿na odczytaæ pliku z konfiguracj± wtyc                                                                   zki jabber

** (:24044): WARNING **: Nie mo¿na odczytaæ pliku z konfiguracj± wtyc                                                                   zki GUI, nie martw siê
Naruszenie ochrony pamiêci

Dodam ze configure przeszlo bez zadnych bledow i instalacja tez, czego to mzoe byc wina , dzieki za kazda pomoc.
Pozdrawiam!

Xax79

  • Gość
Gnu Gadu
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-05-20, 09:26:02 »
Problemu z Gnu Gadu rozwiazac Ci nie pomoge bo pojecia nie mam o co chodzi. Jezeli potrzebujesz komunikatora tylko do protokolu gadu to polecam program Kadu (www.kadu.net), w chwili obecnej najlepszy komunikator do gadulca.

Maciek_Rutecki

  • Gość
Gnu Gadu
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-05-20, 11:00:51 »
2005-05-20 01:32:04 maverick44 napisał:

> Witam! Otoz zainstalowalem ze zrodel gnu gg2 , niestety proba uruchomienia tego programu konczy
 > sie o to takimi komunikatami :(
 > maverick@backfire:~$ gg2
 >

[...]

 > Dodam ze configure przeszlo bez zadnych bledow i instalacja tez, czego to mzoe byc wina ,
 > dzieki za kazda pomoc.
 > Pozdrawiam!
 >

Witam

[off-topic] Zrezygnuj z gg2, bo szkoda nerwow....

Sprobuj nastepujacych rzeczy:

Jesli posiadasz pliki w katalogu ~/.gg2 (jest to katalog ukryty w katalogu domowym):

config
jabber
gadu_gadu

To w kazdym z nich zmien opcje "autoconnect" na "0":

autoconnect 0

Sprobuj uruchomic i na przyszlosc nie wlaczaj w opcjach automatycznego laczenia z serwerem.

Gdy to nie pomoze to upewnij sie, czy znowu nie wlaczyl sie autoconnect i usun plik "modules.load".

--
Maciek