Nowe posty

Autor Wątek: Lilo - czy można zmienić wersje  (Przeczytany 2564 razy)

Mandrive

  • Gość
Lilo - czy można zmienić wersje
« dnia: 2005-10-03, 08:23:17 »
Witam. Mam problem z zainstalowanie sterów do moojego Radeona. Mam X.org 6.8 i kernel 2.6.11 chyba. Stery intalują sie ładnie, ale mimo wszystko - po konfiguracji - nie działają. Co zrobić? Czy te stery Ati nie działają na tym kernely i x.orgach?

chmooreck

  • Gość
Lilo - czy można zmienić wersje
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-03, 08:43:37 »
2005-10-03 08:23:17 Mandrive napisał:

> Witam. Mam problem z zainstalowanie sterów do moojego Radeona. Mam X.org 6.8 i kernel 2.6.11
 > chyba. Stery intalują sie ładnie, ale mimo wszystko - po konfiguracji - nie działają. Co
 > zrobić? Czy te stery Ati nie działają na tym kernely i x.orgach?

a w jaki sposob nie dzialaja ?

Mandrive

  • Gość
Lilo - czy można zmienić wersje
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-03, 17:24:44 »
Nie mam akceleracji w grach, nawet tych podstawowych - dołączanych do dystrybucji. Słyszałem też, że podobno te stery nie działają z kernelem 2.6.11 i z x.org 6.8, ale nie wiem, czy to prawda... :P

MariuszWWA

  • Gość
Lilo - czy można zmienić wersje
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-03, 01:38:01 »
Jest taka możliwość żeby np. w Mandrake 8.2 zainstalować wersję Lilo z Mandrake 9.2. Chodzi mi o zmiane wyglądu tego ekranu z wyborem systemu. Z góry dzięki za odpowiedź.

xis

  • Gość
Lilo - czy można zmienić wersje
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-03, 10:40:32 »
2005-10-03 01:38:01 MariuszWWA napisał:

> Jest taka możliwość żeby np. w Mandrake 8.2 zainstalować wersję Lilo z Mandrake 9.2. Chodzi mi o
 > zmiane wyglądu tego ekranu z wyborem systemu. Z góry dzięki za odpowiedź.

Lilo korzysta z pliku obrazka umieszczonego w katalogu /boor (nie pamiętam jak się on nazywał, znajdziesz jego nazwę w pliku konfiguracyjnym /etc/lilo.conf, w MDK nazywa się on chyba message).
Wystarczy tylko, że skopiujesz plik message od kolegi i nazwiesz go np. /boot/message2, a następnie zmienisz konfigurację lilo (wspomnianą linijkę w /etc/lilo.conf zmień z message na message2).
Teraz tylko restart LILO, komendą
lilo -v
i gotowe :)

Powodzenia

PS. Zwróć uwagę, czy plik message nie jest linkiem symbolicznym wskazującym na inny plik. W takim wypadku musisz zgrać prawdziwy plik, a nie skrót do niego ;)


xis

  • Gość
Lilo - czy można zmienić wersje
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-03, 10:44:58 »
Literówka: zamiast /boor miał być /boot ;)

Jeszcze mała uwaga; pamiętam, że MDK 9.x miały jakieś inne, niestandardowe LILO, które pozwałało na wgrywanie jako tło dużych obrazków (zwykłe lilo ma tu duże ograniczenia). Cała operacja uda się więc tylko pod warunkiem, że w Twoim MDK 8.2 też jest takie 'stunningowane' lilo. W przeciwnym wypadku dostaniesz komunikat o błędzie (poza ostrzeżeniem nic złego się nie powinno stać, ale obrazek się nie załaduje do lilo) i pozostanie tylko upgrade pakietu lilo do wersji z MDK 9.2.