Nowe posty

Autor Wątek: Jasło  (Przeczytany 14440 razy)

Crash Override

  • Gość
Jasło
« dnia: 2008-05-27, 00:13:04 »
potrzebuje najnowszego debiana i jak by ktoś miał to opensuse  bo nie uśmiecha mi się ściąganie 16GB w zamian moge nagrać freeBSD albo coś podobnego xD np DesktopBSD NetBSD DragonFlyBSD freeNas Kubuntu Slackware FreeSBIE BackTrack GeeXboX i to już chyba tyle co mam xD

goscccccccccccc

  • Gość
Jasło
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-05-27, 01:11:56 »
16gb?????????????????????????????????????????????????????? Skąd wziąłeś taką liczbę danych? I o którą najnowszą wersję Debiana ci chodziło? Stabilną? Testową (dość stabilna na desktop)? Niestabilną?

Crash Override

  • Gość
Jasło
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-05-27, 08:30:02 »
Chodzi mi o wersje  DEBIAN 4.0r3 a dokładnie o to

http://allegro.pl/item365553730_najnowszy_debian_4_0r3_ubuntu_8_04_4xdvd.html

Nie wiem ile to ma tam pisze 16GB tylko nie wiem czy to jest razem z ubuntu czy bez

goscccccccccccc

  • Gość
Jasło
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-05-27, 14:00:29 »
Jeśli chodzi o Debiana, to tu http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=532&start=0 znajdziesz linki do każdej płytki cd z wybranym środowiskiem graficznym. Naprawdę nadal nie wiem po co ci 4 DVD ze wszystkimi środowiskami graficznymi. Będziesz z każdego korzystał? Będziesz specjalnie grzebał przy kompilacji żeby mieć wszystkie środowiska graficzne na kompie? A jeśli chcesz to będziesz musiał samemu pokompilować, bo tak standardowo są problemy z zależnościami. Mi (i zdecydowanej większości) wystarcza jedno środowisko graficzne (ja mam akurat kde), chociaż kiedyś sobie myślałem czy by nie zrobić tak, że miałbym opcje uruchamiania (runlevel), który by uruchamiał xfce lub inne lekkie środowisko graficzne, tak tylko jeśli na szybko coś chce sprawdzić w sieci.

Tak na prawdę, z całym szacunkiem od Twojej osoby, mam wrażenie, że mało wiesz o Linuksie. Chcesz Etcha a on się nadaję bardziej na serwer chyba, że na bardzo bardzo starych komputerach, na których mógłbyś mieć problem z najnowszym OpenSUSE. Ale gdybyś znał się na serwerach to na pewno być nie chciał 4 DVD. Linux to nie Windows Vista. Owszem, całość zajmuje sporo. Ale normalnemu człowiekowi wystarczy jedna płytka CD, a jak coś trzeba doinstalować w Debianie wystarczy wpisać
aptitude install [wymarzony program]
Z Debianem, to tak na prawdę wystarczy ściągnąć malutki kawałek nawet netinstall http://www.debian.org/distrib/ Lepiej zainstalować sobie z jednej płyty z której zawsze można przejść na inną wersję Debiana http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=645&start=0 (polecałbym wersję testową), można sobie zmienić środowisko graficzne - właściwie można wszystko.

SUSE też mieści się na jednej płytce. Tak więc masz do ściągnięcia nie 16GB, lecz max 1,4GB albo i mniej zależnie od wyboru sposobu instalacji jak i środowiska graficznego. I oszczędzisz sobie czasu i energii.

Radzę więcej poczytać.

Crash Override

  • Gość
Jasło
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-05-27, 20:39:17 »
dzięks za rade :D faktycznie mało wiem o linuksie gdyż dopiero się chce przeżucić a właściwie to narazie użwyałem tylko backtracka który pasuje mi dużo bardziej niż windows ale jeżeli go zainstaluje to lilo nie wykrywa winda bez którego moja siora nie przeżyje a debiana chciałem dlatego że bardzo podoba mi się pulpit 3D xD heh

goscccccccccccc

  • Gość
Jasło
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-05-28, 00:33:14 »
Poczytaj o konfiguracji lilo, bo jest ono w stanie wykryć Windowsa. Ale możesz też zainstalować właśnie Debiana, który domyślnie zainstaluje Gruba z od razu wykrytymi wszystkimi systemami. O tym pulpicie 3D też sobie poczytaj. Pomogą ci hasła Compiz, Beryl, Compiz Fusion. Przydadzą ci się też wpisy z tej strony http://www.debian.linux.pl/viewtopic.php?t=1515 jeśli chcesz zainstalować Debiana.

Czytaj, czytaj, czytaj.