Nowe posty

Autor Wątek: Jaki system dla Celeron 900mhz, RAM 384mb  (Przeczytany 9819 razy)

calbursh

  • Gość
Jaki system dla Celeron 900mhz, RAM 384mb
« dnia: 2010-04-06, 10:47:13 »
Cześć. Jestem totalnym żółtodziobem jeśli chodzi o Linuxa.
Jaki system byłby najlepszy dla sprzętu:
procesor: Celeron 900mhz
RAM: 384mb
Karta graficzna: NIVIDIA GeForce2 Mx/Mx 400

Zależy mi na tym aby można było zainstalować w miarę najnowższą wersję Internet Explorer (oprogramowanie z którego korzystam wykorzystuje tą przeglądarkę), żeby system był stabilny i w miarę szybki (mam nadzieje że nie za duże wymagania). Kompa uzywam do przeglądania netu: strony www, jakieś filmiki itd.
Dodam jeszcze że do tej pory korzystalem z Windowsa98, i wystarczał mi.... aż do czasu kiedy musiałem zainstalować SKYPE... na Win98 niestety już sie nie da..

dzieki i pozdrawiam

flak

  • Gość
Jaki system dla Celeron 900mhz, RAM 384mb
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-04-06, 11:46:51 »
Cytat: calbursh
Cześć. Jestem totalnym żółtodziobem jeśli chodzi o Linuxa.
Jaki system byłby najlepszy dla sprzętu:
procesor: Celeron 900mhz
RAM: 384mb

Zależy mi na tym aby można było zainstalować w miarę najnowższą wersję Internet Explorer (oprogramowanie z którego korzystam wykorzystuje tą przeglądarkę). Kompa uzywam do przeglądania netu: strony www, jakieś filmiki itd.
Dodam jeszcze że do tej pory korzystalem z Windowsa98, i wystarczał mi.... aż do czasu kiedy musiałem zainstalować SKYPE... na Win98 niestety już sie nie da..

dzieki i pozdrawiam
Celeron 900? Czy to jest netbook?

calbursh

  • Gość
Jaki system dla Celeron 900mhz, RAM 384mb
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-04-06, 11:50:27 »
Zwykły komputer, składak, stacjonarny (czy jak to się tam nazywa)

Kupiłem go w 2002 roku, więc parametry nie są porażające ;-)

Pisarz

  • Gość
Jaki system dla Celeron 900mhz, RAM 384mb
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-04-06, 17:08:21 »
Sam miałem taki sprzęt, stosunkowo niedawno. Windows XP (Windows 7 po pewnych modyfikacjach tez) na nim śmigał, podobnie Ubuntu 9.04. Więc szczerze mówiąc, nie pójdą na nim niektóre dystrybucje Linuksa oraz Windows Vista, reszta - spoko, zadziała.

Jeśli chcesz, mogę pomóc Ci w upgrejdowaniu tego sprzętu, sam z podrasowanego takowego korzystam.

//Uch, zapomniałem. Mac OS odpada.

calbursh

  • Gość
Jaki system dla Celeron 900mhz, RAM 384mb
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-04-06, 19:06:25 »
Dzięki za pomoc.

Skusze się chyba na Ubuntu, muszę tylko poczytać która wersja ma jakie wymagania, żeby mi to jakoś sprawnie chodziło i nie muliło...

Pisarz co Masz na myśli pisząć 'upgrejdwać'?

lukaszn

  • Gość
Jaki system dla Celeron 900mhz, RAM 384mb
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-04-06, 19:12:38 »
Cytat: calbursh
'upgrejdwać'?
Myślę, że koledze chodzi o unowocześnienie komputera poprzez przykładowe dołożenie pamięci RAM lub wymianę pozostałych podzespołów. Od siebie mogę jedynie dodać, żebyś zainteresował się dystrybucjami z lekkim środowiskiem graficznym. Dla mnie porażający w szybkości działania oraz dodatkowo miłym dla oka jest LXDE. Poczytaj o tym w Internecie, do każdej dystrybucji możesz doinstalować owe środowisko, lecz jeśli będzie to dla Ciebie uciążliwe lub nie będziesz w stanie podołać to poczytaj http://wiki.lxde.org/en/Debian , lub szukaj dystrybucji z gotową powłoką LXDE.

telinit

  • Gość
Jaki system dla Celeron 900mhz, RAM 384mb
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-04-06, 19:43:03 »
Cytat: calbursh
... zainstalować w miarę najnowższą wersję Internet Explorer...
hmmm, joke?
Nie wiem, czy wiesz, ale ie jest oprogramowaniem firmy M., a ona niebardzo wspiera Linuxa. Oczywiscie, mozna sie babrać przez Wine (taki 'emulator' windy pod Linucha), ale nie wiem, co z tego wyjdzie i czy sie opłaca. Pozatym, napisałeś, że korzystasz z oprogramowania jakiegoś, które korzysta z ie. Program napisany i skompilowany pod windows nie zadziała pod linuchem, chyba że przez wspomniany 'emulator'. Ogólnie rzecz ujmując, GNU/Linux nie jest zamiennikiem windy, a całkowicie odmiennym systemem operacyjnym, z całkowicie innym oprogramowaniem (multum), więc jeśli napiszesz, jakie to programy, z których korzystasz, to odpowiemy ci, czy na linuxie postawisz sobie odpowiednie zamienniki.

@UP - lol, Eric:)

ubu59

  • Gość
Jaki system dla Celeron 900mhz, RAM 384mb
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-04-07, 15:53:07 »
Cytat: telinit
Cytat: calbursh
... zainstalować w miarę najnowższą wersję Internet Explorer...
hmmm, joke?
Nie wiem, czy wiesz, ale ie jest oprogramowaniem firmy M., a ona niebardzo wspiera Linuxa.i.
Powiem więcej- chyba sobie nie życzy aby instalować IE na Linuksie. Dla pewności proszę sprawdzić warunki licencji.

Karolina poleciłaby Ci Minta http://mint.ocom.pl...

Ja na tym sprzęcie wybrałbym PCLinuxOs http://pclinuxos.org.pl/. Możesz wybrać płytę .iso ze środowiskiem Gnome. Jest szybszy niż Ubuntu i Mint, nie ustępując im w łatwości użytkowania. Nie musisz wiedzieć co to są kodeki i flash. Jak w Mincie masz wszystko "z pudełka".

mariuch

  • Gość
Jaki system dla Celeron 900mhz, RAM 384mb
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-04-08, 12:23:04 »
Ja mam intel pentium3 851mhz i 256ramu , mam zainstalowanego linuxa mepis antix z lekkim menagerem okien fluxbox ,chodzi jak burza!!!

ubu59

  • Gość
Jaki system dla Celeron 900mhz, RAM 384mb
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-04-08, 15:22:23 »
Cytat: mariuch
Ja mam intel pentium3 851mhz i 256ramu , mam zainstalowanego linuxa mepis antix z lekkim menagerem okien fluxbox ,chodzi jak burza!!!
Też o nim myślałem, bo to fajna dystrybucja.

Barierą jest interfejs. Wcale nie jest trudniejszy, ale zupełnie inny w użytkowaniu. Nie dla żółtodzioba. No i trzeba samemu spolonizować.

Bez zaplecza może się szybko zniechęcić.

Pisarz

  • Gość
Jaki system dla Celeron 900mhz, RAM 384mb
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-06-17, 07:36:12 »
Odgrzebię temat by powiedzieć tylko jedno:
Ubuntu 10.04 LTS bez żadnych modyfikacji działa dobrze na takim sprzęcie.