Nowe posty

Autor Wątek: [Puppy Linux] Po instalacji, gdy zresetuje komputer nie uruchamia się  (Przeczytany 7419 razy)

adrian219

  • Gość
Witam !

Po pierwsze chcę tu wszystkich serdecznie wszystkich powitać i przeprosić, bo bardzo możliwe, że napisałem w złym dziale ( To jest po instalacji, ale przed działaniem systemu ;) ).

Dobrze przechodzimy do konkretów. Zainstalowałem najpierw Windowsa XP, potem Linuxa zgodnie z tym poradnikiem Video ( i prawie wszystko wyglądało jak tam, oprócz numeracji dysków, ale to standard ) :

http://www.youtube.com/watch?v=1kLnrSGpqAQ

Przy zbotowaniu puppy normalnie się uruchomił, ale gdy wyłączyłem, zresetowałem mój sprzęt to nie było tak pięknie, bo nie chcę się uruchomić ! Tutaj taki mały log ( bez pierwszych 2/3 linijek ) :

Loading kernel modules [done]
Loading swap partition [done]
Waiting for modules to complete loading usb ( I teraz zaczyna odliczać, a przedtem przy zbotowaniu tego nie było ) 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [done]
Setting up services ( netwoek, printing, etc. ) [backgrounded]
Recognising media devised optical [done]

# ( wcześniej coś tam się ładowało, a teraz zostaje tylko tak i koniec )

Co robię źle, i co jest przyczyną tego czegoś ? Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
adrian219

sasha666

  • Gość
[Puppy Linux] Po instalacji, gdy zresetuje komputer nie uruchamia się
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-04-03, 12:29:10 »
zaraz po # wpisz "startx"

konkretnie wyglądać ma to tak;

#startx

Powinno wystartować a przy następnym starcie puppy powinien zapamiętać ustawienia.

adrian219

  • Gość
[Puppy Linux] Po instalacji, gdy zresetuje komputer nie uruchamia się
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-04-04, 11:15:44 »
Zadziałało ;) Tylko, że potem pokazał się bluescreen i były dwie opcje do wyboru, za pierwszym razem nic nie wcisnąłem to się uruchomił, za drugim wcisnąłem Commandline ( czy jakoś tak ) i wpisałem ponownie komendę startx i teraz już się nie pokazuje ten bluescreen, ale nie zapisało ustawień. Miałem jeszzcze do wyboru Ignoruj ( czy jakoś tak ).

Pozdrawiam
adrian219

sasha666

  • Gość
[Puppy Linux] Po instalacji, gdy zresetuje komputer nie uruchamia się
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-04-04, 12:33:02 »
Bo namotałeś troszkę, w efekcie działa poprawnie czy nie??

Jeżeli dalej trzeba wpisywać #startx to możesz jeszcze raz skonfigurować środowisko "ixów", zamiast #startx wpisujesz zdaję się #xwizard ale nie dam sobie ręki odciąć że to ta komenda, dawno nie miałem z tym problemów i teraz za cholerę nie mogę sobie przypomnieć czy to poprawnya komenda.
Z resztą powinieneś mieć tam podane 3 przykładowe rozwiązania - komendę do startu ixów - #startx, do restatru systemu  - #reboot i do konfiguracji ixów - chyba #xwizard albo #xorgwizard - jak na złość wyleciała mi kompletnie z głowy ta ostatnia komenda...;/

I jeszcze jakiej wersji puppyego używasz, bo jeżeli np. dpup (debian puppy) czy upup (ubuntu puppy) to są to wersje testowe i brak zapisywania ustawień to jest to błąd systemu i ma zostać dopiero naprawiony.

adrian219

  • Gość
[Puppy Linux] Po instalacji, gdy zresetuje komputer nie uruchamia się
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-04-04, 14:18:34 »
Ok, nie wiem co zrobiłem dokładnie, ale teraz jest wszystko w porządku ;) Poprawna komenda to : xorgwizard. Skonfigurowałem obydwa X i po tym trzeba chyba zrebootować komputer, żeby te ustawienia zapisał. Potem zresetowałem komputer i już nie odliczało przy USB, ale trzeba było wpisać komendę startx. Potem zrebootowałem komputer i go zresetowałem i trzy razy pod kolej już się normalnie włącza, czyli to chyba oznacza, że wszystko jest w porządku. Dziękuje bardzo, a nie powiem, masz sporą wiedzę na ten temat ;]

Pozdrawiam
adrian219

sasha666

  • Gość
[Puppy Linux] Po instalacji, gdy zresetuje komputer nie uruchamia się
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-04-04, 14:36:54 »
Spoko, od tego jest forum ;) Jak będę mógł jeszcze w czymś pomóc to bardzo proszę i miłego użytkowania szczeniaczka życzę ;)

adrian219

  • Gość
[Puppy Linux] Po instalacji, gdy zresetuje komputer nie uruchamia się
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-04-04, 18:20:42 »
Ach ... Musiało się to stać ... Chyba skasowałem pewną rzecz, bo nie mogłem internetu skonfigurować, dlatego na chama odinstalowałem całego puppy i zainstalowałem ponownie i teraz nie mogę skonfigurować internetu, a także rozwiązać problem ze startem ... Start jeszcze wytrzymam, sobie będę wpisywać startx, ale internetu to już nie :/ Kiedyś pamiętam udało mi się skonfigurować internet, a teraz nie mogę za żadną cenę ! Mam Liveboxa i od niego adapter Wi-fi od niego jakiegoś Sagem'a. Jest jakaś instruckja jak poprawnie zainstalować internet. Wiem, odchodzę od tematu, ale po co zakładać nowy jak można napisać w tym ? ;]

Pozdrawiam
adrian219

sasha666

  • Gość
[Puppy Linux] Po instalacji, gdy zresetuje komputer nie uruchamia się
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-04-04, 23:02:54 »
Jakiej wersji puppyego używasz?? W jaki sposób łączysz się z netem??
Jeżeli zaraz po instalacji masz problemy z łączeniem się z netem (a wcześniej ich nie było ) to znaczy że wystąpił problem z instalacją, puppy jest jeszcze niedopracowany i czasem jak mu się zachcę to wywala błędy. Reasumując jeżeli zaraz po instalacji wywala jakiś błąd to lepiej poświęcić te 3 minuty na reinstal niż całe dnie na szukanie błędów.