Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
Dzisiaj o 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: dlaczego linux.pl tak zubożał  (Przeczytany 8872 razy)

fanatyk12

  • Gość
dlaczego linux.pl tak zubożał
« dnia: 2009-12-24, 12:08:01 »
dlaczego od dłuższego czasu nic się nie dzieje na linux.pl jak już jest jakiś artykuł to mało ważny i dla nikogo prawie nie przydatny, niema wcale prawie informacji o nowych wydaniach dystrybucji, kiedyś było co czytać na w/w stronie teraz można dwa tygodnie nie odwiedzać a i tak na pierwszym miejscu będzie post ten co ostatnio :(, teraz wszyscy pewnie zauważyli "reklamy" linux+ gazetki, i to wszystko, taka reklama powinna być jako reklama a nie artykuł, kiedyś znalazłem na allegro że właściciel linux.pl wystawił domenę na sprzedaż może jednak wypadałoby sprzedać jak się nic nie robi.... może ktoś będzie miał więcej zaangażowania pomysłów. Najsmutniejsze jest to że tracą na tym przyszli użytkownicy linuksa, bo jak ktoś chce po raz pierwszy zainstalować linuksa to pierwsze co robi to wpisuje w google.pl słowo linux a tu na dzień dobry linux.pl która odstrasza nudą i monotonnością. Jakoś są miejsca gdzie się coś dzieje ale główna domena linuksowa powinna po prostu funkcjonować!
Proszę pamiętać że bez nas użytkowników ta domena nigdy by niebyła "popularną" dla reklamodawców.
Teraz pewnie co poniektórzy mnie zjadą ale i tak życzę wam wesołych świąt i oby nowy rok poruszył wreszcie linux.pl i oby dalej ta strona była ciekawa i interesująca.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
dlaczego linux.pl tak zubożał
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-12-24, 21:40:29 »
...i nastała cisza... :)

Nie byłbym takim pesymistą, choć fakt, że sam zauważyłem "spowolnienie ruchu" na forum.
Od czasu do czasu powstają nowe wątki, które to wiszą nie zmienione przez nowe.

Powody są moim zdaniem dwa:
1. Ludzie wiedzą dużo na temat Linuksa i nie potrzebują wielu, nowych informacji.
 ( Szczerze wątpię jednak, bo system to system - ciągle się rozwija ).

2. Ludziom nie chce się.

Punkt nr 2 odnosi się do wszystkich zainteresowanych tematem Linuksa.
Tak więc zamiast ględzenia, że nie ma i NIE DALI - pomyśl o własnej inwencji.
Napisz coś ciekawego, coś z czym chciałbyś się podzielić z resztą.

Tak naprawdę wszelkie artykuły mogą napisać sami użytkownicy, przesłać do redakcji ( sam czytałem o zasadach ) i oczekiwać zgody/braku na umieszczenie na łamach.

Wolne oprogramowanie = inicjatywa.

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
dlaczego linux.pl tak zubożał
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-12-25, 00:09:14 »
Z powodów czysto życiowych (praca, rodzina, studia itp) większość osób współtworzących linux.pl ma coraz mniej czasu na tworzenie artykułów, pisanie newsów czy też ogólnie pojęty rozwój. Dlatego też Wasza aktywność również by się przydała.

Odnośnie pierwszego punktu Lorda Dariusa - wiele artykułów pisanych jest na podstawie doświadczeń z własnymi problemami. Im więcej człowiek wie, a jednocześnie im lepszy/prostszy jest Linux, tym mniej tych problemów występuje :)
Może rozwiązaniem jest stworzenie działu na forum - "potrzebne artykuły"? Gdybyśmy wiedzieli co jest potrzebne do opisania, byłoby łatwiej nam (i Wam) to napisać...

W temacie Linux+: uważam, że zamieszczanie informacji o nowym wydaniu nie jest złe - w końcu ktoś kupuje te czasopisma i z pewnością niektórzy z chęcią dowiedzą się czy warto udać się do empiku.

Pamiętajmy też, że linux.pl to nie tylko newsy - mamy tu przecież forum, pokaźną już kolekcję linuksowych desktopów (które osobiście śledzę na bieżąco - niektóre to na prawdę dzieła sztuki!), oferty pracy dla informatyków, katalog firm związanych z Linuksem, dział z większością aktualnych szkoleń linuksowych itp.

Na koniec zdradzę, że przygotowujemy się pomału do znaczących zmian w serwisie, w tym w samym forum (tu działa Zipoking), tak więc mam nadzieję, że nowy rok przyniesie na tyle interesujące zmiany, że nie pojawią się więcej posty tego typu jak ten. Chociaż czasem i taki post jest potrzebny do większej motywacji ;)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

ZipoKing

  • Gość
dlaczego linux.pl tak zubożał
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-12-25, 12:36:34 »
Nie zapominajmy o rzeczy najważniejszej - Linux.pl nie tworzy jakaś zamknięta grupa ludzi kryjąca się pod kryptonimem "redakcja" tylko robią to ludzie będący jednocześnie użytkownikami tegoż portalu. Każdy może napisać newsa (o postach/wątkach na forum nie wspominając), podzielić się swoim doświadczeniem pisząc artykuł w jednym z wielu działów, czy też po prosu może pochwalić się wyglądem swojego pulpitu. Parafrazując pewną znaną wypowiedź: nie pytaj się co linux.pl może zrobić dla ciebie, tylko co ty możesz zrobić dla linux.pl ;)
Co zaś się tyczy Linux+ i innych czasopism, osobiście znam kilka wydawnictw które w zamian za pisanie recenzji bieżącego numeru oferują bezpłatną prenumeratę; jak mawiają - dla chcącego nic trudnego :)

fanatyk12

  • Gość
dlaczego linux.pl tak zubożał
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-12-25, 15:04:59 »
tak fakt faktem to moja wypowiedź i jest za nią nadal, tylko zdarzało mi się pisać parę postów ale nikt ich nie udostępniał na stronie, piszesz że to nie zamknięta grupa ale zauważ jeszcze jedno że ktoś zarabia na tej domenie na reklamach itp komuś też powinno zależeć a czy piszę czy nie piszę i tak ta domena żyje dzięki takim ludziom jak ja którzy wchodzą po 10 razy dziennie na linux.pl z nadzieję że coś wreszcie się przeczyta, skomentuje itp, chcąc nie chcąc odwiedziny strony to droższa reklama itp.....

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
dlaczego linux.pl tak zubożał
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-12-26, 04:42:41 »
Jeśli chodzi o sam portal to nie mam wiele do zarzucenia ale na forum nie podoba mi się bałagan co mnie osobiście zniechęca do zaglądania tutaj. Wiem, nikt mnie tu nie trzyma na siłę i zdaję sobie sprawę, że nikt za mną płakał nie będzie ale ja nie jestem jedyną osobą, która przestaje zaglądać na to forum, dlatego że jest ono tylko w 10% moderowane i to tylko gdy pojawi się temat typu "praca domowa". Warto to przemyśleć. Cieszy mnie ogólny luz na forum ale proponuję wziąć pod uwagę lepszą moderację forum.

Co do usprawnienia samego forum, to przydałyby się powiadomienia o nowych postach w obserwowanych wątkach na maila :) Tak poza tym nie mam nic więcej do zarzucenia :)

Pozdrawiam!

adamziaja

  • Gość
dlaczego linux.pl tak zubożał
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-03-22, 18:59:36 »
Cytat: A.B.
Odnośnie pierwszego punktu Lorda Dariusa - wiele artykułów pisanych jest na podstawie doświadczeń z własnymi problemami. Im więcej człowiek wie, a jednocześnie im lepszy/prostszy jest Linux, tym mniej tych problemów występuje :)
Może rozwiązaniem jest stworzenie działu na forum - "potrzebne artykuły"? Gdybyśmy wiedzieli co jest potrzebne do opisania, byłoby łatwiej nam (i Wam) to napisać...
dokładnie, np. ja piszę arty wtedy kiedy coś sam potrzebuje zrobić i dochodzę do tego jak to zrobić ;)

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
dlaczego linux.pl tak zubożał
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-03-22, 23:07:31 »
Cytat: ziaja
dokładnie, np. ja piszę arty wtedy kiedy coś sam potrzebuje zrobić i dochodzę do tego jak to zrobić ;)
"Dyskusyjny temat"...

Kolego -  wystarczy jednak działać, a nie pisać o działaniu... i nie przypominać o wątku z "czarnej dziury czasu przeszłego"... ;)
Namawiam wcale nie złośliwe do pisania.
Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version