Nowe posty

Autor Wątek: Apache + Proftp + mysql  (Przeczytany 4530 razy)

dalip1

  • Gość
Apache + Proftp + mysql
« dnia: 2010-03-16, 10:42:11 »
Witam! Mam problem z poprawna konfiguracja apache i proftp.  Mój FTP (dokładniej proFTPd) jest połączony z MySQL i konta FTP są tworzone tylko dla użytkowników z bazy (automatycznie za pomocą skryptów). Każdy użytkownik z bazy ma swój katalog /home/www/użytkownik i chciałem właśnie dla tych użytkowników dać możliwość nie tylko posiadania kont FTP ale także, aby mogli sobie robić swoje strony WWW. Zależałoby mi na tym aby użytkownicy byli odseparowani podobnie jak mam to zrobione w proftp.
Tzn. aby jeden użytkownik miał dostęp przez www tylko i wyłącznie do swojego katalogu. Próbowałem za pomocą modułu Apache auth_mysql, ale on uwierzytelnia użytkownika tylko na poziomie HTTP.
Czy istnieje jakiś moduł, który podobnie jak proftpd pobiera informację o użytkownikach z Mysql? Prosiłbym o podpowiedz jak się za to zabrać (ogólnie).

przemol96

  • Gość
Apache + Proftp + mysql
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-05-04, 20:38:11 »
Nie wiem czy jest coś automatycznego, ale ja zawsze używam standardowego tworzenia użytkowników na serwerze przykład z konsoli:

adduser

i jedziesz z informacjami takimi jakie chce serwer, i konta mają:

home/nazwa_użytkownika/public_html/

innej metody nie znam, ale popytaj się jeszcze.

Pozdro przemol96

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Apache + Proftp + mysql
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-05-04, 21:17:12 »
Określasz w konfiguracji serwera FTP katalog root, czyli katalog poza który użytkownik nie może wyjść, w tym wypadku /home/www/user. W tym katalogu będzie zapewne podkatalog public_html i tam będą zamieszczane strony www (pliki html, php itp.) a logować się będą przez przeglądarkę przez protokół ftp://adres.serwera/~user a nie przez http.

Chyba, że masz jakiś panel administracyjny napisany w php?

Pozdrawiam!