Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: POMOCY JESTEM ŻĄDNY DZIWIĘKU NA PLATFORMIE LINUXA ! ! !  (Przeczytany 2562 razy)

  • Gość
Witam. Mam problem z Wine. Kiedy próbuje włączyć jakąkolwiek gre (np. wine winmine.exe) wypisuje mi:
\\"Naruszenie ochrony pamięci\\".
Nie wiem co robić. Mam Fedore 3, a Wine zainstalowałem z paczki.

zlykoziorozec

  • Gość
POMOCY JESTEM ŻĄDNY DZIWIĘKU NA PLATFORMIE LINUXA ! ! !
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-02, 05:45:07 »
Mam kartę muzyczną zintegrowaną na płycie głównej AN7 nForce2. W Kmix-sie wszystkie suwaki sprawdzałem, robiłem co się da. I dalej cisza. W centrum sterowania>sprzęt również patrzałem na sterowniki AUDIO i wszystko się wydaje OK poza jednym parametrem, a dokładniej w (nForce2 APU w informacjach widzi nieznany moduł i jest to jedyna rzecz zaznaczona na czerwono. Zastanawia mnie to! W narzędziach konfigóracyjnych zmienialem też sterowniki były 4 do wyboru i żaden z nich niedziałał. Czy to może być wina sterowników? Czy też nie? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o wskazówki, bo niechce za bardzo kupować nowej karty muzycznej. Zintegrowana mi wystarczy do mp3 i oglądania filmów. Do tej pory otwierałem pliki w formacie mp3 tylko programem TOTEM, sprubóje innymi playerami, lecz wydaje mi się że to akurat nie ma znaczenia. Prosze pomóżcie od tygodnia mam linuxa więc mam prawo niewiedzieć wielu zagadnień powiązanych z tym systemem, a zwłaszcza jak chodzi o sprzęt instalowany. Taki pakiecik o nazwie AlsaMixer GUI rownież zainstalowalem, i wziąłem wszystkie sówaki do samej góry. Wynik negatywny.

przemsi

  • Gość
POMOCY JESTEM ŻĄDNY DZIWIĘKU NA PLATFORMIE LINUXA ! ! !
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-02, 08:34:18 »
2005-10-02 05:45:07 zlykoziorozec napisał:

> Mam kartę muzyczną zintegrowaną na płycie głównej AN7 nForce2. W Kmix-sie wszystkie suwaki
 > sprawdzałem, robiłem co się da. I dalej cisza. W centrum sterowania>sprzęt również patrzałem
 > na sterowniki AUDIO i wszystko się wydaje OK poza jednym parametrem, a dokładniej w (nForce2 APU
 > w informacjach widzi nieznany moduł i jest to jedyna rzecz zaznaczona na czerwono. Zastanawia
 > mnie to! W narzędziach konfigóracyjnych zmienialem też sterowniki były 4 do wyboru i żaden z
 > nich niedziałał. Czy to może być wina sterowników? Czy też nie? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to
 > proszę o wskazówki, bo niechce za bardzo kupować nowej karty muzycznej. Zintegrowana mi
 > wystarczy do mp3 i oglądania filmów. Do tej pory otwierałem pliki w formacie mp3 tylko
 > programem TOTEM, sprubóje innymi playerami, lecz wydaje mi się że to akurat nie ma znaczenia.
 > Prosze pomóżcie od tygodnia mam linuxa więc mam prawo niewiedzieć wielu zagadnień powiązanych z
 > tym systemem, a zwłaszcza jak chodzi o sprzęt instalowany. Taki pakiecik o nazwie AlsaMixer GUI
 > rownież zainstalowalem, i wziąłem wszystkie sówaki do samej góry. Wynik negatywny.
 >

no  a drivery to jakie alsa czy inne ?? producent robi jakies ??

xis

  • Gość
POMOCY JESTEM ŻĄDNY DZIWIĘKU NA PLATFORMIE LINUXA ! ! !
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-02, 12:10:15 »
Sprawdź, czy w alsamikserze nie masz wyciszonych kanałów (mute). Wyciszone kanały oznaczone są literką M na górze suwaka. Jeśli tak jest - a jest to sytuacja domyślna, bo alsa zawsze wycisza karty po instalacji - usuń wyciszenie klawiszem 'M'.