Nowe posty

Autor Wątek: Linux do mulitmediów.  (Przeczytany 7672 razy)

rasz

  • Gość
Linux do mulitmediów.
« dnia: 2010-03-14, 01:41:22 »
Posiadam Komputer z celeronem 1.1 GHz +Geforce Ti4200 (128mb) + 256mb Ram + 40gb.Moje pytanie brzmi jaki linux byłby najlepszy do odtwarzania filmów, oglądania zdjęć itp. ogólnie do multimediów.

Z góry Dziękuje za odpowiedź.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Linux do mulitmediów.
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-03-14, 01:45:57 »
Jeśli chodzi o linuksa tylko do multimediów, to polecam dystrybucję geexbox, ew.musix.

A tak naprawdę, to każdego linuksa da się tak podrasować, instalując odpowiednie pakiety, ze każdy może się stać stacją multimedialną.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

krzychu.qn

  • Gość
Linux do mulitmediów.
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-03-14, 16:32:44 »
roca zapomniałeś dodać że geexbox jest tylko i wyłącznie do multimediów (możesz jedynie oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzyki)i nawet go instalować na dysku nie trzeba, ale w tej dystrybucji możesz mieć problem z chociażby przeglądaniem stron internetowych...

A jeśli chodzi o pełny system z nastawieniem pod multimedia to oczywiście każdy się nadaje tylko nie każdy podoła na twoim skromnym sprzęcie...
pisałem już na tym forum o tym...
polecam coś z lekkm środowiskiem graficznym ewentualnie jakieś stare kde; Możesz popatrzeć na środowiska typu lxde bądź xfce są proste i nie obciążają zbytnio kompa... polecam xubuntu

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Linux do mulitmediów.
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-03-14, 22:10:57 »
Cytat: krzychu.qn
roca zapomniałeś dodać że geexbox jest tylko i wyłącznie do multimediów
Cytat: roca
Jeśli chodzi o linuksa tylko do multimediów...
Wniosek: Sprawdź jaką masz zniżkę w vision express :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

ra-v

  • Gość
Linux do mulitmediów.
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-03-14, 22:53:26 »
Najpierw zaproponował bym zmianę RAM na 512 lub więcej oraz z Celerona na normalnego PIII. Bo to ma być do multimediów a nie do poklatkowego oglądania zdjęć i słuchania sampli muzyki. - RAM i Cache L1/L2 robi dużą różnicę.

rasz

  • Gość
Linux do mulitmediów.
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-03-18, 15:19:27 »
Nie mam zamiaru ładować kase w stary komputer bo wystarczająco wydałem na nowym. Postawiłem już GeeXbox-a i chodzi w miare dobrze.

sasha666

  • Gość
Linux do mulitmediów.
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-03-20, 17:27:27 »
Cytat: rasz
Posiadam Komputer z celeronem 1.1 GHz +Geforce Ti4200 (128mb) + 256mb Ram + 40gb.Moje pytanie brzmi jaki linux byłby najlepszy do odtwarzania filmów, oglądania zdjęć itp. ogólnie do multimediów.

Z góry Dziękuje za odpowiedź.
Ja na identycznym kompie miałem UbuStudio i fajnie działało, łącznie z programami do obróbki dźwięku, w UbuStudio jest ten plus że posiada jądro czasu rzeczywistego co pomaga właśnie w obróbce filmów i muzyki.

A co do odtwarzania filmów, oglądania zdjęć, słuchania radia itp to każdy linux sobie poradzi, ja mam teraz puppyego i wszystko śmiga kilka razy szybciej niż na np. UbuStudio, Na tym kompie jakiego masz to puppy by śmigał jak złoto a instaluje się od 1/2 do 5 min ;)