Nowe posty

Autor Wątek: Playonlinux  (Przeczytany 4058 razy)

krzychu.qn

  • Gość
Playonlinux
« dnia: 2010-03-07, 15:30:43 »
Mam problem z instalacją gier na playonlinux, otóż posiadam kilka gierek na więcej niż jednym nośniku cd i gdy instalator prosi o kolejną płytę po prostu nie mogę jej zmienić (nie chce odmontować cd romu gdyż twierdzi że jest zajęty).
Próbowałem również montować obrazy iso do katalogu, ale tak samo nie mogłem ich później odmontować.
Dokładnie taki sam problem miałem kiedyś pod cedegą, którego zresztą nie rozwiązałem...

ra-v

  • Gość
Playonlinux
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-03-08, 00:31:20 »
Przyłączam się do pytania - kiedyś coś próbowałem instalować (Command and Conquer?) i dałem sobie spokój. Tak się dzieje też na gołym WINE.
Wg mnie na to nie ma rady - bo jak napęd jest zajęty przez dany proces to nie można go wysunąć. Ale może ktoś znalazł na to sposób.

flak

  • Gość
Playonlinux
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-03-08, 11:35:06 »
Bez przesady sam kiedyś instalowałem pod wine Diablo 2 wydanie na cd i musiałem zmieniać płyty. Tu jest ładny HOWTO:

Czytać wypowiedź #28
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=362457&page=3

Wystarczy montować obrazy płyty za pomocą loop. Można tak zainstalować wiele gier. Są i inne metody. Przez PlayOnLinux też tak można zrobić choć pewnie mniej wygodnie.

Trzeba pamiętać by nie wchodzić do katalogu który będziemy podmieniać! Słyszałem również o "wine eject" ale nigdy nie próbowałem.

krzychu.qn

  • Gość
Playonlinux
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-03-08, 15:14:16 »
montowanie za pomocą loop nic nie daje chyba że coś jeszcze trzeba doppisać:
mount -o loop obraz.iso /mnt/katalog
ja to w ten sposób robiłem

flak

  • Gość
Playonlinux
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-03-09, 09:32:25 »
?

Za pomocą loop zainstalowałem D2. Próbowałeś "wine eject"? Przypominam że nie możesz być w katalogu "podmienianym".