Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: dziwny problem  (Przeczytany 6121 razy)

zlykoziorozec

  • Gość
dziwny problem
« dnia: 2005-10-02, 05:45:07 »
Mam kartę muzyczną zintegrowaną na płycie głównej AN7 nForce2. W Kmix-sie wszystkie suwaki sprawdzałem, robiłem co się da. I dalej cisza. W centrum sterowania>sprzęt również patrzałem na sterowniki AUDIO i wszystko się wydaje OK poza jednym parametrem, a dokładniej w (nForce2 APU w informacjach widzi nieznany moduł i jest to jedyna rzecz zaznaczona na czerwono. Zastanawia mnie to! W narzędziach konfigóracyjnych zmienialem też sterowniki były 4 do wyboru i żaden z nich niedziałał. Czy to może być wina sterowników? Czy też nie? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o wskazówki, bo niechce za bardzo kupować nowej karty muzycznej. Zintegrowana mi wystarczy do mp3 i oglądania filmów. Do tej pory otwierałem pliki w formacie mp3 tylko programem TOTEM, sprubóje innymi playerami, lecz wydaje mi się że to akurat nie ma znaczenia. Prosze pomóżcie od tygodnia mam linuxa więc mam prawo niewiedzieć wielu zagadnień powiązanych z tym systemem, a zwłaszcza jak chodzi o sprzęt instalowany. Taki pakiecik o nazwie AlsaMixer GUI rownież zainstalowalem, i wziąłem wszystkie sówaki do samej góry. Wynik negatywny.

przemsi

  • Gość
dziwny problem
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-02, 08:34:18 »
2005-10-02 05:45:07 zlykoziorozec napisał:

> Mam kartę muzyczną zintegrowaną na płycie głównej AN7 nForce2. W Kmix-sie wszystkie suwaki
 > sprawdzałem, robiłem co się da. I dalej cisza. W centrum sterowania>sprzęt również patrzałem
 > na sterowniki AUDIO i wszystko się wydaje OK poza jednym parametrem, a dokładniej w (nForce2 APU
 > w informacjach widzi nieznany moduł i jest to jedyna rzecz zaznaczona na czerwono. Zastanawia
 > mnie to! W narzędziach konfigóracyjnych zmienialem też sterowniki były 4 do wyboru i żaden z
 > nich niedziałał. Czy to może być wina sterowników? Czy też nie? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to
 > proszę o wskazówki, bo niechce za bardzo kupować nowej karty muzycznej. Zintegrowana mi
 > wystarczy do mp3 i oglądania filmów. Do tej pory otwierałem pliki w formacie mp3 tylko
 > programem TOTEM, sprubóje innymi playerami, lecz wydaje mi się że to akurat nie ma znaczenia.
 > Prosze pomóżcie od tygodnia mam linuxa więc mam prawo niewiedzieć wielu zagadnień powiązanych z
 > tym systemem, a zwłaszcza jak chodzi o sprzęt instalowany. Taki pakiecik o nazwie AlsaMixer GUI
 > rownież zainstalowalem, i wziąłem wszystkie sówaki do samej góry. Wynik negatywny.
 >

no  a drivery to jakie alsa czy inne ?? producent robi jakies ??

xis

  • Gość
dziwny problem
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-02, 12:10:15 »
Sprawdź, czy w alsamikserze nie masz wyciszonych kanałów (mute). Wyciszone kanały oznaczone są literką M na górze suwaka. Jeśli tak jest - a jest to sytuacja domyślna, bo alsa zawsze wycisza karty po instalacji - usuń wyciszenie klawiszem \\'M\\'.

matulik

  • Gość
dziwny problem
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-01, 20:41:32 »
witam. mam problem. popsula mi sie tasma (dokladnie jedna koncowka) i zalozylem cd-rom do drugiego wejscia (tak ze mam dwie tasmy w jednym hdd w drugim cdrom - oby dwie tasmy maja jedno wejscie). i problem polega na tym ze ten cd-rom nie czyta prawie zadnych plyt. nie wiem oco chodzi a potrzebny mi jest cdrom. mam plytke wypalana u sasiada 5 minut temu ale dalej nei chodzi :/ nie wiem oco chodzi pozdrawiam

amdfanatyk

  • Gość
dziwny problem
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-01, 20:43:56 »
2005-10-01 20:41:32 matulik napisał:

> witam. mam problem. popsula mi sie tasma (dokladnie jedna koncowka) i zalozylem cd-rom do
 > drugiego wejscia (tak ze mam dwie tasmy w jednym hdd w drugim cdrom - oby dwie tasmy maja jedno
 > wejscie). i problem polega na tym ze ten cd-rom nie czyta prawie zadnych plyt. nie wiem oco
 > chodzi a potrzebny mi jest cdrom. mam plytke wypalana u sasiada 5 minut temu ale dalej nei
 > chodzi :/ nie wiem oco chodzi pozdrawiam

pomyliles forum.

Maciek_Rutecki

  • Gość
dziwny problem
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-01, 20:56:33 »
2005-10-01 20:43:56 amdfanatyk napisał:

 > pomyliles forum.

To swoja droga, czy nie mozna nazywac inaczej tytulow postow jak: "pomocy" i "dziwny problem"?

To ile masz tych tasm; trzy (w tym jedna zepsuta)? Czy upierasz sie podlaczac CDROM tej uszkodzonej, tylko innego gniazda? Pisz jakos inaczej swoje posty, bo to juz kolejny, ktorego kompletnie nie rozumiem...

--
Maciek

Lorenzo

  • Gość
dziwny problem
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-01, 21:04:04 »
2005-10-01 20:41:32 matulik napisał:

> witam. mam problem. popsula mi sie tasma (dokladnie jedna koncowka) i zalozylem cd-rom do
 > drugiego wejscia (tak ze mam dwie tasmy w jednym hdd w drugim cdrom - oby dwie tasmy maja jedno
 > wejscie). i problem polega na tym ze ten cd-rom nie czyta prawie zadnych plyt. nie wiem oco
 > chodzi a potrzebny mi jest cdrom. mam plytke wypalana u sasiada 5 minut temu ale dalej nei
 > chodzi :/ nie wiem oco chodzi pozdrawiam

Witam.
Jesli dobrze zrozumiałem to najpierw cdrom był na primary slave, a teraz jest na secondary slave - popraw mnie jesli jednak źle zrozumiałem. Wiec jeżeli nie jest to problem sprzętowy, to przyczyną jest fakt iz system wciąż ma ustawiony napęd na hdb (zakładam, że tak miał) a powinien mieć teraz na hdd.
Spróbuj zmodyfikować fstab. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Pozdrawiam
Dominik

P.S. Cały czas zakładam że to nie jest wina sprzętu.

xadmi

  • Gość
dziwny problem
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-01, 23:00:37 »
2005-10-01 20:41:32 matulik napisał:

> witam. mam problem. popsula mi sie tasma (dokladnie jedna koncowka) i zalozylem cd-rom do
 > drugiego wejscia (tak ze mam dwie tasmy w jednym hdd w drugim cdrom - oby dwie tasmy maja jedno
 > wejscie). i problem polega na tym ze ten cd-rom nie czyta prawie zadnych plyt. nie wiem oco
 > chodzi a potrzebny mi jest cdrom. mam plytke wypalana u sasiada 5 minut temu ale dalej nei
 > chodzi :/ nie wiem oco chodzi pozdrawiam

A ja zakładam ,że teraz masz : hdd - primary master , cdrom -  secondary slave (zgaduję , iż nie przestawiłes zworki w napędzie na  master).Co masz w biosie to nawet nie będę próbował zgadywać.
O wróżkach pisano już na tym forum , więc nie będę się wygłupiać , ale Tobie proponuję wpisać do wyszukiwarki słowo : " wróżka " (naprawdę polecam!!!!)