Nowe posty

Autor Wątek: chrome i wtyczka silverlight.xpi  (Przeczytany 38045 razy)

Wenar

  • Gość
chrome i wtyczka silverlight.xpi
« dnia: 2010-03-06, 20:14:01 »
Witam, do tej pory oglądaliśmy seriale z bratem na jego kompie (win xp pro) na google chrome. gdyż firefox i oper nie obsługują tej platformy.
na www.vod.onet.pl aby oglądać filmy trzeba pobrać specjalną wtyczkę dla linuxa też jest. ma ona rozszerzenie xpi. na firefox działa bez problemu, lecz firefox nie jest obsługiwany przez VOD. I chciałbym ją zainstalować na chrome pod linuxem (kubuntu 9.10)

pomoże ktoś?

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
chrome i wtyczka silverlight.xpi
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-03-07, 00:30:51 »
Cytat: Wenar
Witam, do tej pory oglądaliśmy seriale z bratem na jego kompie (win xp pro) na google chrome. gdyż firefox i oper nie obsługują tej platformy.
na www.vod.onet.pl aby oglądać filmy trzeba pobrać specjalną wtyczkę dla linuxa też jest. ma ona rozszerzenie xpi. na firefox działa bez problemu, lecz firefox nie jest obsługiwany przez VOD. I chciałbym ją zainstalować na chrome pod linuxem (kubuntu 9.10)

pomoże ktoś?
Dziwna sprawa, bo  na openSuse i Mandrivie wszystko" biega" bez problemów i  na Firefoksie de facto.

Możesz bardziej zrozumiale opisać w czym masz problem?

Procedura jest dość prosta:
strona "domowa" silverlight" i instalka.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

energizer

  • Gość
chrome i wtyczka silverlight.xpi
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-03-07, 09:59:40 »
Cytat: Lord Darius
Dziwna sprawa, bo  na openSuse i Mandrivie wszystko" biega" bez problemów i  na Firefoksie de facto.
Hmm, ja mam Fedore, instalowałem Moonlighta (próbowałem nawet wersję rozwojową) i w Firefoksie nie działa. Wyskakuje, że "Niestety w przeglądarce z której korzystasz film może nie odtwarzać się poprawnie. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej." Gdy próbuję oszukać go przez User Agent Switcher (co działa w przypadku teledyski.onet.pl wraz z MediaPlayerConectivity) to pokazuje tylko czarny ekran.

Brix

  • Gość
chrome i wtyczka silverlight.xpi
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-03-07, 22:07:48 »
@Lord Darius

Jak byś był tak miły i napisał co dokładnie zrobiłeś, że Ci vod.onet działa, to wirtualna skrzynka piwa dla Ciebie :)

flak

  • Gość
chrome i wtyczka silverlight.xpi
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-03-08, 11:42:06 »
Lord Darius powiedź jak Ci się to udało.

Ja próbowałem już wiele numerów z onet.pl VOD. W końcu "tester" pokazywał że wszystko jest w pożądku ale nadal filmów nie da się odtwarzać. Walczyłem już z tech supportem onet, ale oni uparcie twierdzą że na Linuxsie filmów z VOD odtwarzać się nie da.


P.S.
Wtyczka moonlight jest tu: http://www.go-mono.com/moonlight/

Wenar

  • Gość
chrome i wtyczka silverlight.xpi
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-03-08, 11:50:19 »
stronka domowa ok, szukałem nawet na własną rękę instalek ale za cholerę nie działa.. firefox zainstaluje silverlight ale nie działa vod.onet.pl

w chrome rozszerzeń szukałem po instalowałem inne pochodne do silverlight i moonlighta.

przy teście firefox na vod.onet.pl mówi ze ta przeglądarka nie jest obsługiwana, tak samo przy operze.. ostatnia nadzieja w chrome.

a problem w tym, że nie odtwarza..

flak

  • Gość
chrome i wtyczka silverlight.xpi
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-03-08, 11:54:50 »
Lord Darius mówi że jemu działa, choć nie wiem jak.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
chrome i wtyczka silverlight.xpi
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-03-08, 12:21:44 »
Panowie - zwracam honor.
Bardzo przeprasazam, ale coś tu mi się miesza.
Dałbym sobie rękę uciąć, że jakiś czas temu vod na onecie normalnie ruszał na Firefoksie.
Byłem przekonany co do tego faktu...
Właściwie to jestem przekonany, że taki fakt miał miejsce.
Teraz to faktycznie jest problem.
Jestem przekonany, ruszyło po instalacji Moonlight jako linuksowego dodaku do Firefoksa, gdzie wcześniej rozeznawałem "dzieło" Microsoft pod inną oczywiście nazwą.

Dziwna sprawa. Może Onet "zablokował" Firefoksa na rzecz tej "jedynej"w ich mniemaniu przeglądarki
 ( IE ), którą de facto jawnie Onet wspiera?
Sam nie wiem...
Jednak faktem jest, że polityka Onet-u wobec Linuksa - to brak polityki.

Walczę z tematem i dam znać co z tego wychodzi.

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Wenar

  • Gość
chrome i wtyczka silverlight.xpi
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-03-08, 17:31:20 »
dobrze ze się przyznajesz.. mam nadzieję, że przyniesie Ci to nauczkę i zanim następnym razem powiesz ze coś działa sprawdzisz to..

IE4Linux zainstaluję.

dla ubuntu:
http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Installation:Ubuntu

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
chrome i wtyczka silverlight.xpi
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-03-08, 21:19:57 »
Cytat: Wenar
dobrze ze się przyznajesz.. mam nadzieję, że przyniesie Ci to nauczkę i zanim następnym razem powiesz ze coś działa sprawdzisz to..

IE4Linux zainstaluję.

dla ubuntu:
http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Installation:Ubuntu
Czyżbyś robił za "sędziego" kolego Wenar? ;)
Nie wydawaj pośpiechem wyroków, ponieważ sprawa jest wielowątkowa  :)

I tak.

Niech ktoś sprawdzi działanie Moonlight na starszej wersji Firefoksa - myślę o 3.0, a nawet starszej.

Dostałem cynk z Onetu, że OBECNIE i OD PEWNEGO CZASU, wymaganymi systemami do poprawnego odtwarzania vod na onecie -są Windows i Mac OS

W związku z tym:

Akceptowane przeglądarki internetowe:

- Microsoft Internet Explorer w wersji 6.0 lub wyższej

- Mozilla Firefox w wersji 2.0 lub wyższej

- Apple Safari w wersji 3.0 lub wyższej

- Google Chrome oficjalnie nie wspiera rozwiązania MS Silverlight, dlatego też na tej przeglądarce nie ma możliwości prawidłowego odtwarzania materiałów dostępnych w serwisie

- Opera oficjalnie nie wspiera rozwiązania MS Silverlight, dlatego też na tej przeglądarce nie ma możliwości prawidłowego odtwarzania materiałów dostępnych w serwisie.

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Wenar

  • Gość
chrome i wtyczka silverlight.xpi
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-03-09, 15:03:04 »
Cytat: Lord Darius
Czyżbyś robił za "sędziego" kolego Wenar? ;)
Nie wydawaj pośpiechem wyroków, ponieważ sprawa jest wielowątkowa  :)
nie przesadzaj, pożartować nie można?

Cytat: Lord Darius
I tak.

Niech ktoś sprawdzi działanie Moonlight na starszej wersji Firefoksa - myślę o 3.0, a nawet starszej.

Dostałem cynk z Onetu, że OBECNIE i OD PEWNEGO CZASU, wymaganymi systemami do poprawnego odtwarzania vod na onecie -są Windows i Mac OS

W związku z tym:

Akceptowane przeglądarki internetowe:

- Microsoft Internet Explorer w wersji 6.0 lub wyższej

- Mozilla Firefox w wersji 2.0 lub wyższej

- Apple Safari w wersji 3.0 lub wyższej

- Google Chrome oficjalnie nie wspiera rozwiązania MS Silverlight, dlatego też na tej przeglądarce nie ma możliwości prawidłowego odtwarzania materiałów dostępnych w serwisie

- Opera oficjalnie nie wspiera rozwiązania MS Silverlight, dlatego też na tej przeglądarce nie ma możliwości prawidłowego odtwarzania materiałów dostępnych w serwisie.

Pozdrawiam
Sprawdziłem IE4Linux i niestety działanie jest niepożądane, gdyż nic nie wyświetla przy polu okna filmu.

Cytat: Lord Darius
- Google Chrome oficjalnie nie wspiera rozwiązania MS Silverlight, dlatego też na tej przeglądarce nie ma możliwości prawidłowego odtwarzania materiałów dostępnych w serwisie
dość dziwne, bo na win xp pro nie działa na FF a na chrome działa..

w między czasie sprawdzę starsze wersje FF.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
chrome i wtyczka silverlight.xpi
« Odpowiedź #11 dnia: 2010-08-10, 00:08:46 »
Moze to wina onetu.

Na stronie tvp również zastosowano silverlight, ale pod FF 3.6.3 udało mi sie dzisiaj obejrzec wiadomości.

Niestety dopiero po restarcie przeglądarki, bo wcześniej pojawił się ang. komunikat :

Cytat: "http://www.tvp.info/"
You are running a Silverlight 3 aplication. You may experience incompatabilities as Moonlight  does not have full support for this runtime yet.
a następnie ściema po polsku, że:

Cytat: "http://www.tvp.info/"
materiał jest obecnie niedostępny spróbuj ponownie za chwilę
Oczywiście po obejrzeniu wiadomości (po restarcie przeglądarki same się odpaliły) nie mogłem obejrzeć kolejnego materiału, bo znowu pojawiły się te dwa komunikaty


Więc jeszcze dodam, że resetowałem przegladarke z powodu takiego, ze w międzyczasie doinstalowałem rozszerzenie silver... ze strony dodatków FF. (mimo, ze onet twierdził, ze ja tego silvera już mam).

Niestety drugi restart ff nie pomógł odpalić Teleexpressu. Nie dało się uruchomić również po raz drugi obejrzanych chwilę wcześniej Wiadomości.
==============EDIT==============
http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=118846

Przeczytajcie sobie wypowiedź moleja
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji