Nowe posty

Autor Wątek: mdadm (Ubuntu) - zawieszenie na "Starting up the partitioner" 47%  (Przeczytany 2945 razy)

Bogdan.

  • Gość
Witam,

mam 2 (nowe) dyski (satowe Baracuda ES.2 500GB serwerowe, układ partycji identyczny), na których zacina mi się mdadm przy reinstalacji Ubuntu-Server 10.04 "Lucid Lynx" - Alpha i386 (z dnia 2009-03-11)
Problem pojawia się przy instalacji systemu zarówno jak podłączę oba dyski na raz, a także jak podłączę każdy z osobna - zacina się po uruchamianiu procesu partman-base po wyświetleniu:
"Starting up the partitioner
47%
Please wait..."
Czasem udaje się przejść przez ustawianie raida (w instalatorze), ale i tak zatrzymuje się na tym samym etapie i komunikacie.
Dzisiaj testowo czekałem 6 godz. i instalator wisiał na tym nadal. (W procesach nie zauważyłem zmiany, a odpalony w konsoli "cat /proc/mdadm" też nie pokazał synchronizacji, tylko zsynchronizowane macierze.
W trybie naprawy systemu skasowałem macierze i moglem utworzyć je od nowa, jednak i to nie pomogło (wówczas synchronizował macierze) i i tak zwiesił się w tym samym miejscu.
Problemy sprzętowe serwera raczej odrzucam, gdyż dziś sprawdzałem to na drugim sprzęcie i ten sam efekt.

Co dziwniejsze, dyski są nowe, kilka dni temu udało mi się zainstalować na tych dyskach ten sam system (z tej samej płyty, integralność CD - OK)
bez większego problemu - wówczas zatrzymał się na tym samym, jednak w "cat /proc/mdstat" wyświetlał synchronizację.

Czy ktoś z Was spotkał się może z podobnym problemem i udało mu się temu zaradzić, lub chociaż podpowiedzieć rozwiązanie?
Jakim programem mógłbym zbadać dyski i upewnić się co do swoich podejrzeń?
Podejrzewam przegrzanie się dysków lub ich jakiś błąd sprzętowy/logiczny - ale 2 na raz i to przy reinstalacji sytemu na nowych dyskach?

Rzecz jasna, szukałem tozwiązania w necie - nie znalazłem.
Jeśli ma ktoś jakieś pomysły etc.... - wiadomo - plis info

Bogdan