Nowe posty

Autor Wątek: Strategia dla relaksu.  (Przeczytany 16943 razy)

kamzor

  • Gość
Strategia dla relaksu.
« dnia: 2010-03-04, 17:36:46 »
Siemanko!

Od jakiegoś czasu myślę żeby pograć w jakiegoś RTS`a w klimacie Age of Empires II - Warcraft III czy podobne, ale nie mogę się niczego doszperać.. Możecie coś polecić?

Zależy mi na klimacie - nie może być to strategia osadzona w przyszłości, a grafika powinna być na poziomie co najmniej Starcraft'a.

Pozdrawiam!

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Strategia dla relaksu.
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-03-04, 17:41:24 »
Ja osobiście polecam Freecol - wolny odpowiednik Colonization. http://www.freecol.org
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

ra-v

  • Gość
Strategia dla relaksu.
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-03-05, 01:10:42 »
- Freeciv (turówka)
- Warzone 2100 (RTS)
- The Battle for Wesnoth (turówka)

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Strategia dla relaksu.
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-06-21, 14:39:36 »
Seven Kingdoms: AA obecnie jest na GNU/GPL. Jest to strategia czasu rzeczywistego. Bardzo złożony aspekt gospodarczy i wywiadowczy. Możliwość rozwoju technologii, zdobywania poparcia i sojuszników, zdenerwowania swoich poddanych, dyplomacji.

Klimat jest dobry, ale gra jest bardziej rozwinięta niż cywilizacji i nie stawia na aspekt militarny - możemy odnieść zwycięstwo kupując lojalność i wrogich generałów, a także sabotując działania wroga przez akcje wywiadowcze.

ra-v

  • Gość
Strategia dla relaksu.
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-06-21, 21:13:51 »
@kamzor, tal w sumie to bierz co chcesz z tego co działa z Dosbox/Dosemu/WINE.... Niestety nei wiem jak to jest jak chcesz zagrać po sieci, bo nigdy przez emulację w sieci nie grałem.

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Strategia dla relaksu.
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-06-21, 22:31:49 »
Notgnucy - można prosić jakiś adres do downloadu? Google nie jest bardzo pomocne...

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Strategia dla relaksu.
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-06-22, 12:49:48 »
Strona domowa:
http://7kfans.com/
Download:
http://sourceforge.net/projects/skfans/files/

By grać na Linuksie, to należy zainstalować wersję Windowsową przy użyciu Wine i nałożyć łatkę, by można było się cieszyć elfowską wersją(elf to rodzaj binariów obsługiwanych przez Linuksa).

Zamiast nakładania skompilowanej łatki, to znacznie lepiej jest ściągnąć źródła z SVN-u i kompilacja bez WINE z użyciem:
./configure.pl --disable-wine --disable-asm
./build.pl
Kod może mieć problemy z kompilacją na maszynach 64bitowych, ale twórcy mieli to wczoraj naprawić.

Nawet kompilując ręcznie, to i tak potrzebujesz dane, więc wersję Windowsową przez WINE i tak musisz zainstalować.

darkhog

  • Gość
Strategia dla relaksu.
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-06-26, 21:10:56 »
Hm... A można jakoś ściągnąć same dane?

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Strategia dla relaksu.
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-09-15, 08:37:06 »
Same dane z Seven Kingdoms też można ściągnąć - na Source Forge można pobrać wszystko, z wyjątkiem ścieżek muzycznych, które nie zostały udostępnione na liberalnej licencji, i trzeba posiadać starszą wersję licencji (EULA), by z nich skorzystać.

Ja się na razie obhcodzę bez nich, mimo iż mam licencję typu EULA, którą kupiłem, kiedy byłem jeszcze małym brzdącem(może chodziłem do 3 czy 4 klasy szkoły podstawowej).

Mała uwaga: w wersji Linuksowej nie można grać przez sieć z powodu konieczności przepisania całego kodu. Przy okazji developerzy oduzależniają grę od Wine i DX, więc pewnie wybiorą jakiś multiplatformowy interfejs do komunikacji siecią.

telinit

  • Gość
Strategia dla relaksu.
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-09-15, 10:14:57 »
Hej.
Od siebie dodam, że Warcraft III chodzi elegancko pod WINE, wraz z dodatkami.
Pozdrawiam.

PS. Uprzedzając ewentualne problemy -- http://appdb.winehg.org.