Nowe posty

Autor Wątek: Internet na Linuxie karta BELKIN pomocy  (Przeczytany 6259 razy)

lukasz2511

  • Gość
Internet na Linuxie karta BELKIN pomocy
« dnia: 2010-02-22, 22:15:52 »
Witam serdecznie chcial bym sobie zainstalowac system Linux Mandriva tylko mam pewne obawy co do internetu poniewaz posuadam karte firmy Belkin a dokladnie model F5D7000qs versia 3000uk i obawiam sie ze beda z nia problemy poniewaz gdy chcialem zmienic XP na 7 nie znalazlem sterownikow i na Linuxa niestety tez moge miec ten sam problem i z konfiguracja moze ktos wie jak bede musial zrobic ten internet?Bardzo prosil bym o pomoc.

flak

  • Gość
Internet na Linuxie karta BELKIN pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-02-22, 22:36:25 »
To jakaś rzadka karta wydaje się że zawiera chip Realtek 8185 (również rzadki). Jeśli tak to jak przytłaczająca większość kart wifi jest obsługiwany przez Linuxa "z pudełka". Jedyne co mogę dodać to że sterownik obsługujący ten chipset jest mało dopieszczony - z tego co pamiętam to wspierany jest tylko tryb managed, wątpię by monitor działał, o ad-hoc możesz zapomnieć.

lukasz2511

  • Gość
Internet na Linuxie karta BELKIN pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-02-22, 23:32:19 »
I mam wlasnie tu maly problem bo jak zainstaluje tego Linuxa to nie bede mial internetu i nie bede mial jak dokladnie szukac sterownikow i innych takich rzeczy i nie wiem czy teraz go instalowac zeby nie bylo na marne roboty bo pewnie takiej mozliwosci jak to ze Linux bedzie mial do niej sterowniki to jest malo prawdopodobne niestety?

Offline

  • Users
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Internet na Linuxie karta BELKIN pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-02-23, 00:33:19 »
Pisząc, że karta będzie obsługiwana z "pudełka" kolega flak miał na myśli działanie  karty zaraz po instalacji. Bez instalowania dodatkowych sterowników. Poza tym wystarczy odpalić live cd. W ten sposób bez żadnych dodatkowych zmian w twoim obecnym systemie operacyjnym(windowsie) sprawdzisz obslugiwanie twojego sprzetu przez mandrive. Tak więc oprócz wypalenia plyty nic nie będzie na darmo.

flak

  • Gość
Internet na Linuxie karta BELKIN pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-02-23, 01:41:44 »
Jeśli działanie karty sieciowej to dla Ciebie kwestia życia i śmierci to rzeczywiście uruchom wpierw livecd i sprawdź czy działa, żeby potem nie było na mnie :). Wiem że jakiś rok temu były głosy o zawodności sterownika z tą kartą ale to było rok temu. Jednak skoro to sprawa życia i śmierci to sprawdź.

lukasz2511

  • Gość
Internet na Linuxie karta BELKIN pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-02-23, 18:43:31 »
Sciagnolem Live CD i uruchomilem i internet mialem bez instalowania zadnych sterownikow wiec na normalnym Linuxie jak juz zainstaluje tez nie powienno byc problemow tak?

flak

  • Gość
Internet na Linuxie karta BELKIN pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-02-23, 19:51:05 »
Dokładnie, sterownik do tej karty jest standardowo w kernelu Linuxa od dłuższego czasu.

lukasz2511

  • Gość
Internet na Linuxie karta BELKIN pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-02-23, 20:10:47 »
Aha wielkie dzieki za pomoc jutro zabieramsie za instalacje Linuxa