Nowe posty

Autor Wątek: Siec domowa  (Przeczytany 3373 razy)

matulik

  • Gość
Siec domowa
« dnia: 2005-10-01, 20:41:32 »
witam. mam problem. popsula mi sie tasma (dokladnie jedna koncowka) i zalozylem cd-rom do drugiego wejscia (tak ze mam dwie tasmy w jednym hdd w drugim cdrom - oby dwie tasmy maja jedno wejscie). i problem polega na tym ze ten cd-rom nie czyta prawie zadnych plyt. nie wiem oco chodzi a potrzebny mi jest cdrom. mam plytke wypalana u sasiada 5 minut temu ale dalej nei chodzi :/ nie wiem oco chodzi pozdrawiam

amdfanatyk

  • Gość
Siec domowa
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-01, 20:43:56 »
2005-10-01 20:41:32 matulik napisał:

> witam. mam problem. popsula mi sie tasma (dokladnie jedna koncowka) i zalozylem cd-rom do
 > drugiego wejscia (tak ze mam dwie tasmy w jednym hdd w drugim cdrom - oby dwie tasmy maja jedno
 > wejscie). i problem polega na tym ze ten cd-rom nie czyta prawie zadnych plyt. nie wiem oco
 > chodzi a potrzebny mi jest cdrom. mam plytke wypalana u sasiada 5 minut temu ale dalej nei
 > chodzi :/ nie wiem oco chodzi pozdrawiam

pomyliles forum.

Maciek_Rutecki

  • Gość
Siec domowa
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-01, 20:56:33 »
2005-10-01 20:43:56 amdfanatyk napisał:

 > pomyliles forum.

To swoja droga, czy nie mozna nazywac inaczej tytulow postow jak: \\"pomocy\\" i \\"dziwny problem\\"?

To ile masz tych tasm; trzy (w tym jedna zepsuta)? Czy upierasz sie podlaczac CDROM tej uszkodzonej, tylko innego gniazda? Pisz jakos inaczej swoje posty, bo to juz kolejny, ktorego kompletnie nie rozumiem...

--
Maciek

Lorenzo

  • Gość
Siec domowa
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-01, 21:04:04 »
2005-10-01 20:41:32 matulik napisał:

> witam. mam problem. popsula mi sie tasma (dokladnie jedna koncowka) i zalozylem cd-rom do
 > drugiego wejscia (tak ze mam dwie tasmy w jednym hdd w drugim cdrom - oby dwie tasmy maja jedno
 > wejscie). i problem polega na tym ze ten cd-rom nie czyta prawie zadnych plyt. nie wiem oco
 > chodzi a potrzebny mi jest cdrom. mam plytke wypalana u sasiada 5 minut temu ale dalej nei
 > chodzi :/ nie wiem oco chodzi pozdrawiam

Witam.
Jesli dobrze zrozumiałem to najpierw cdrom był na primary slave, a teraz jest na secondary slave - popraw mnie jesli jednak źle zrozumiałem. Wiec jeżeli nie jest to problem sprzętowy, to przyczyną jest fakt iz system wciąż ma ustawiony napęd na hdb (zakładam, że tak miał) a powinien mieć teraz na hdd.
Spróbuj zmodyfikować fstab. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Pozdrawiam
Dominik

P.S. Cały czas zakładam że to nie jest wina sprzętu.

xadmi

  • Gość
Siec domowa
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-01, 23:00:37 »
2005-10-01 20:41:32 matulik napisał:

> witam. mam problem. popsula mi sie tasma (dokladnie jedna koncowka) i zalozylem cd-rom do
 > drugiego wejscia (tak ze mam dwie tasmy w jednym hdd w drugim cdrom - oby dwie tasmy maja jedno
 > wejscie). i problem polega na tym ze ten cd-rom nie czyta prawie zadnych plyt. nie wiem oco
 > chodzi a potrzebny mi jest cdrom. mam plytke wypalana u sasiada 5 minut temu ale dalej nei
 > chodzi :/ nie wiem oco chodzi pozdrawiam

A ja zakładam ,że teraz masz : hdd - primary master , cdrom -  secondary slave (zgaduję , iż nie przestawiłes zworki w napędzie na  master).Co masz w biosie to nawet nie będę próbował zgadywać.
O wróżkach pisano już na tym forum , więc nie będę się wygłupiać , ale Tobie proponuję wpisać do wyszukiwarki słowo : \\" wróżka \\" (naprawdę polecam!!!!)

TheUsh

  • Gość
Siec domowa
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-01, 18:21:38 »
Otoz dzis postanowilem polaczyc 2 komputery w moim domu w siec i udostepniac ze swojego temu drugiemu polaczenie z internetem. Znalazlem opis jak to zrobic, tyle, ze jest tam napisane: "Załóżmy, że komputer, który posiada dostęp do internetu ma numer IP: 10.0.0.1, klient naszej sieci, któremu chcemy udostępnić łącze ma: 10.0.0.2.", no i tu zaczely sie schody. Jak mam sprawdzic/ustawic wewnetrzny ip moj i tego drugiego komputera?

Komp, ktorym bedzie udostepniane lacze stoi na FC4, a drugi komp na win2k.

Maciek_Rutecki

  • Gość
Siec domowa
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-01, 19:00:15 »
2005-10-01 18:21:38 ush napisał:

> Otoz dzis postanowilem polaczyc 2 komputery w moim domu w siec i udostepniac ze swojego temu
 > drugiemu polaczenie z internetem. Znalazlem opis jak to zrobic, tyle, ze jest tam napisane:
 > "Załóżmy, że komputer, który posiada dostęp do internetu ma numer IP: 10.0.0.1, klient
 > naszej sieci, któremu chcemy udostępnić łącze ma: 10.0.0.2.", no i tu zaczely sie schody.
 > Jak mam sprawdzic/ustawic wewnetrzny ip moj i tego drugiego komputera?
 >
 > Komp, ktorym bedzie udostepniane lacze stoi na FC4, a drugi komp na win2k.

Pod Linuksem uzyj polecenia "ifconfig"

--
Maciek

TheUsh

  • Gość
Siec domowa
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-01, 19:43:10 »
2005-10-01 19:00:15 Maciek_Rutecki napisał:

> 2005-10-01 18:21:38 ush napisał:
 >
 > > Otoz dzis postanowilem polaczyc 2 komputery w moim domu w siec i udostepniac ze swojego
 > temu
 >  > drugiemu polaczenie z internetem. Znalazlem opis jak to zrobic, tyle, ze jest tam
 > napisane:
 >  > "Załóżmy, że komputer, który posiada dostęp do internetu ma numer IP: 10.0.0.1,
 > klient
 >  > naszej sieci, któremu chcemy udostępnić łącze ma: 10.0.0.2.", no i tu zaczely sie
 > schody.
 >  > Jak mam sprawdzic/ustawic wewnetrzny ip moj i tego drugiego komputera?
 >  >
 >  > Komp, ktorym bedzie udostepniane lacze stoi na FC4, a drugi komp na win2k.
 >
 > Pod Linuksem uzyj polecenia "ifconfig"
 >
 > --
 > Maciek

Ok, dzieki. Udalo sie udostepnic polaczenie :]