Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Wolne oprogramowanie zagrożeniem dla Ameryki?  (Przeczytany 10925 razy)

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Wolne oprogramowanie zagrożeniem dla Ameryki?
« dnia: 2010-02-26, 09:27:23 »
Dziś przy porannej kawie natrafiłem na taki właśnie artykulik na Onet.pl
Lekko się zakrztusiłem ;)
Podaję link.

http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/kraje-ktore-przeszly-na-open-source-sa-zagrozeniem,1,3182855,artykul.html

Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Wolne oprogramowanie zagrożeniem dla Ameryki?
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-02-26, 10:29:19 »
"kraje te zachęcają do postawy, która nie wiąże się z uznaniem wartości intelektualnych dzieł. To zaś nie buduje szacunku do własności intelektualnej"

Nie chce mi się tego komentować xD

"Zamiast stawiać na system, pozwalający użytkownikom wybrać najlepsze rozwiązania dostępne na rynku, bez względu na ich model deweloperski,"

Śmiech na sali :D model deweloperski powinien być jednym z kryteriów oceny jakości (chociaż może nie koniecznie najważniejszym). Już nawet na jedzeniu i napojach są etykiety ze składem, a oni by chcieli, aby konsument wybierał w ciemno kierując się tylko smakiem... Na publicznych stołkach w naszym kraju jest dziś wielu informatyków... Dobrze by było (chyba), żeby mieli możliwość wglądu w kod programu, kiedy ich zdaniem dzieje się coś niedobrego. Nie do pomyślenia by było w dzisiejszych czasach, żeby przy wdrażaniu infrastruktury teleinformatycznej w jakimś ważnym urzędzie (weźmy, na ten przykład ZUS - ale tylko jako przykład ;) ) coś się wywaliło, nie można by zarządzać danymi, na pomoc techniczną producenta nie można się było doczekać, a kilka milionów osób zostałoby bez emerytur/rent...

Może mój tok rozumowania nie jest prawidłowy/trafny, ale ich wcale nie jest bardziej poprawny.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Wolne oprogramowanie zagrożeniem dla Ameryki?
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-02-26, 10:39:38 »
Nie wspomnę o tym, że Windows zainstalowany jest w naszych klinikach.
Sam byłem świadkiem jak się wywalił w jednej, unznanej klinice we Wrocławiu.
Panika lekarzy, pielęgniarek i pań w rejestracji - bezcenne ;)
Tylko pacjentów żal.

A tak nawiasem mówiąc to moje zdanie jest takie, że jak coś ( cokolwiek ) godzi w stały rytm wpływu pieniążków dla USA to to coś jest beee.

Szukają dziury w całym

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

arctgx

  • Gość
Wolne oprogramowanie zagrożeniem dla Ameryki?
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-02-26, 11:06:24 »
Pół biedy, gdy sobie pokrzykują: problem, gdy przedstawiciele naszych rządów (także europejskich) zachowują się gorzej niż wierne psy Ameryki z jej gospodarką na czele. Wobec takiego "sojuszu" nawet relacja psa z człowiekiem może uchodzić za wzór partnerstwa.

Pamiętacie zapewne naciski w Parlamencie Europejskim o zgodę na swobodny wgląd amerykańskich władz w informacje o przelewach bankowych w Unii: http://www.heise-online.pl/newsticker/news/item/Parlament-Europejski-odrzuca-porozumienie-w-sprawie-wymiany-danych-bankowych-928735.html

Tym postem zasłużyłem sobie na nalepkę terrorysty i wakacje w bazie Guantanamo ze znanymi atrakcjami. Alternatywnie do wyboru mam jedno z polskich tajnych więzień gdzieś na Mazurach :)

ra-v

  • Gość
Wolne oprogramowanie zagrożeniem dla Ameryki?
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-02-27, 01:16:57 »
Cytat: Lord Darius
Co o tym sądzicie ?
Kolejny "ehhh...." po prostu. Niewiele rzeczy mnie już może zdziwić....Pieprzenie 3po3 jak na każdych brukowcach netowych, wszyscy za 2 tygodnie zapomną. Przenieście onet, wp, fakty, tvn-y  i te inne do /dev/null czy coś... bo mam wrażenie że są pod /dev/loop* :)

Biały Człowiek

  • Gość
Wolne oprogramowanie zagrożeniem dla Ameryki?
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-02-28, 15:12:26 »
JKM i wolnościowa partia WiP piętnują naruszanie cudzej własności, ale dla dopomożenia do odejścia od powszechnego piractwa promują właśnie wolne oprogramowanie. Na stronie http://partiawip.pl każdy obywatel może zamieścić swoje komentarze na temat piractwa i Open Source oraz propozycje ciekawych rozwiązań praktycznych.

Kiedy wolnościowcy przejmą władzę, w instytucjach państwowych będzie się stosować oprogramowanie jak najtańsze (przy spełnieniu podstawowych wymagań technicznych), a w tym także darmowe. I żadna Czarna Lista w żadnym obcym kraju nie będzie miała wpływu na decyzje w sprawie funkcjonowania naszej administracji.

Informacja o zachowaniu Amerykanów znalazła się też na niezwykle popularnym blogu politycznym:
www.korwin-mikke.pl

Na ten blog wchodzi wiele osób odwiedzających najpopularniejszy blog polityczny w kraju (ponad 30.000.000 wejść):
www.korwin-mikke.blog.onet.pl

Można więc na korwin-mikke.pl psioczyć z poważnym skutkiem.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Wolne oprogramowanie zagrożeniem dla Ameryki?
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-02-28, 16:28:34 »
Cytat: ra-v
Cytat: Lord Darius
Co o tym sądzicie ?
Kolejny "ehhh...." po prostu. Niewiele rzeczy mnie już może zdziwić....Pieprzenie 3po3 jak na każdych brukowcach netowych, wszyscy za 2 tygodnie zapomną. Przenieście onet, wp, fakty, tvn-y  i te inne do /dev/null czy coś... bo mam wrażenie że są pod /dev/loop* :)
Jednak Kolego ra-v, jak się okazuje temat nie taki absurdalny ;)

Biorąc pod uwagę, że są to tylko tzw. "sygnały" zza oceanu to jednak warto monitorować sprawę, czy nie staje się ona kolejnym dyktandem Wuja Sama.
Oczywiście to tylko moja opinia.
;)
Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

ra-v

  • Gość
Wolne oprogramowanie zagrożeniem dla Ameryki?
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-02-28, 18:14:12 »
ehhh....:) niech się zajmą Windowsem - wielkie dziury za płatny system to lekkie przegięcie. Może jeszcze trochę i dojdzie do tego że nie będzie można sobie porad dawać na forum, bo to są jakieś autorskie rozwiązane objęte prawami autorskimi - i kto wykorzysta jakieś rozwiązanie będzie piratem.

Zdaje się ze to jest s**nie przed tym że ktoś może stracić dochód z racji tego, że jakaś OpenSource-owa krupa wyrzuci do internetu oprogramowanie lepsze i bezpłatne oraz że cały kod będzie otwarty do jakichkolwiek modyfikacji zgodnymi oczywiście z *GPL. I wcale bym sie nie zdziwił że takie wałki wypuszcza MS czy ktoś ich pokroju.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Wolne oprogramowanie zagrożeniem dla Ameryki?
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-02-28, 20:11:28 »
Cytat: ra-v
Może jeszcze trochę i dojdzie do tego że nie będzie można sobie porad dawać na forum, bo to są jakieś autorskie rozwiązane objęte prawami autorskimi - i kto wykorzysta jakieś rozwiązanie będzie piratem.
Myślę, że wtedy "zejdziemy do podziemia" i rozwalimy dyktaturę od środka ;D

A no właśnie -  wychodzi szydło z worka.
Co to za demokracja, w której takimi metodami narzuca się sposób myślenia i działania innym państwom. Czyż to nie absurd?
No, ale dobra. Już nie prowadzę dalszej dywagacji, bo te forum to nie forum polityczne ;)

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version