Nowe posty

Autor Wątek: program blokujacy stanowisko  (Przeczytany 11536 razy)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
program blokujacy stanowisko
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-10-02, 00:16:00 »
Sorki, kolego, nie zajarzyłem - ale nadal podtrzymuję to co pisałem - uzyj opcji zablokuj ekran, jesli to masz, to ci się włączy wygaszacz, który można wyłączyć tylko przy pomocy hasła aktualnie zalogowanego usera. Jest to bardzo wygodne, a uruchomionym procesom nie powinno to zaszkodzić.

napisałes:
>Jest w IceWM w menu startowym pozycja "Zablokuj >stanowisko". Uruchamia ona program, do ktorego >sciezke mozna podac w pliku ~/.icewm/preferences, w >postaci LockCommand="/sciezka/cos". To cos takiego >jak wygaszacz ekranu z haslem :-)
 
>Czy ktos z Was zna moze nazwe jakiegos programu >ktory skutecznie bedzie skutecznie uniemozliwial >wykonanie jakiejkolwiek czynnosci na komputerze bez >podania hasla?

A tak z ciekawości: Czy ten program jest, według ciebie, nieskuteczny?
 
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

  • Gość
program blokujacy stanowisko
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-10-02, 01:09:42 »
2005-10-02 00:16:00 roca napisał:

 > A tak z ciekawości: Czy ten program jest, według ciebie, nieskuteczny?
 >  
 
A czy on pisał, że jakikolwiek program posiada?
Dyskusja i wtym wątku jest bezpłciowa, normalnie jak 10 letni gówniarza o klockach lego...

Pod gnomem, czy fvwm to jest xscreensaver, a jego aktywacja to:
/usr/bin/xscreensaver-command -lock

a o xlock to już ktoś wspominał

pzdr

Maciek_Rutecki

  • Gość
program blokujacy stanowisko
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-10-02, 11:44:35 »
2005-10-02 00:16:00 roca napisał:

> Sorki, kolego, nie zajarzyłem - ale nadal podtrzymuję to co pisałem - uzyj opcji zablokuj ekran,
 > jesli to masz, to ci się włączy wygaszacz, który można wyłączyć tylko przy pomocy hasła
 > aktualnie zalogowanego usera. Jest to bardzo wygodne, a uruchomionym procesom nie powinno to
 > zaszkodzić.
 >
 > napisałes:
 > >Jest w IceWM w menu startowym pozycja "Zablokuj >stanowisko". Uruchamia ona
 > program, do ktorego >sciezke mozna podac w pliku ~/.icewm/preferences, w >postaci
 > LockCommand="/sciezka/cos". To cos takiego >jak wygaszacz ekranu z haslem :-)
 >  
 > >Czy ktos z Was zna moze nazwe jakiegos programu >ktory skutecznie bedzie skutecznie
 > uniemozliwial >wykonanie jakiejkolwiek czynnosci na komputerze bez >podania hasla?
 >
 > A tak z ciekawości: Czy ten program jest, według ciebie, nieskuteczny?
 >  
 >

Pytanie, widziales kiedykolwiek IceWM?

Bo ja tak i pytanie o program do blokowania pulpitu uwazam za sensowne. IceWM nieco sie rozni od KDE i Gnome, to jest tylko manager okien i wymaga zewnetrznych programow.

--
Maciek

PS. xlock u mnie (Debian) znajduje sie w xlockmore. Poszukaj w Twojej dystrybucji.